Vilniaus rajono savivaldybėje pasiektas sutarimas tarp mero, socialdemokratų ir LLRA-KŠS frakcijų

Vilniaus rajono savivaldybės meras Robertas Duchnevičius, Lietuvos socialdemokratų partijos ir Lietuvos Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijų atstovai savivaldybėje pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Waldemar Urban ir Robert Duchnevič.<br>Vilniaus rajono savivaldybės nuotr.
Waldemar Urban ir Robert Duchnevič.<br>Vilniaus rajono savivaldybės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 8, 2023, 5:36 PM

Socialdemokratams priklausantis meras Robertas Duchnevičius sako, kad į susitarimą įtraukta daug svarbių programinių nuostatų, dėl kurių atrodė, jog sutarti nebepavyks.

„Šiandien pasiekėme su Lietuvos Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija sutarimą dėl bendro darbo, kuris, kaip jau minėjau anksčiau, yra svarbus Vilniaus rajono gyventojams, norint, kad jų interesai būtų kuo geriau atstovaujami. Aš, kaip meras, sieksiu ir toliau vienyti visas politines jėgas. Dėl to taip pat vertinu man anksčiau išreikštą opozicinės Centro dešinės koalicijos taryboje palaikymą. Kol kas matome, kad kai kurių politologų reikštos prognozės dėl politinio neapibrėžtumo ar darbų nesuderinamumo mūsų savivaldybėje neišsipildė“, – išplatintame pranešime cituojamas R. Duchnevičius.

Pranešime teigiamas, kad meras ir frakcijų atstovai sutarė užtikrinti socialiai orientuotos politikos tęstinumą, paramą tautinių mažumų, gyvenančių Vilniaus rajone, kultūros puoselėjimui ir identiteto stiprinimui bei pakankamą dėmesį naujųjų bendruomenių poreikiams.

Taip pat sutarta dėmesį skirti švietimui, spartinti Vilniaus rajono komunalinio ūkio perėjimą prie inovatyvių sprendimų ir atsinaujinančių energijos šaltinių, užtikrinti efektyvų ir profesionalų įmonių valdymą, stiprinti daugiabučių namų renovacijos procesą.

Numatyta didinti socialinių paslaugų ir sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, didinti viešojo transporto prieinamumą per glaudesnį bendradarbiavimą su Vilniaus miesto ir kitomis regiono savivaldybėmis.

Be to, sutarta peržiūrėti Vilniaus rajono savivaldybės bendrąjį planą ir pritaikyti jį šiandienos ir ateities poreikiams bei iššūkiams, užtikrinant darnų Vilniaus rajono augimą, užtikrinti Nemenčinės miesto plėtrą, gerinti kelių, gatvių ir šaligatvių, gyvenamosios aplinkos būklę, per kadenciją išasfaltuoti mažiausiai 100 km kelių, tęsti gatvių, šaligatvių tvarkymą, apšvietimo įrengimą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.