LGL su V. Čmilyte-Nielsen aptarė galimybę nepilnamečiams pasakoti apie LGBT: suprantame, kad iniciatyvai bus nelengva

Su parlamento vadove Viktorija Čmilytė-Nielsen susitikę Lietuvos gėjų lygos (LGL) atstovai aptarė iniciatyvą keisti įstatymo nuostatą, numatančią, kad informacija apie LGBT bendruomenę daro neigiamą poveikį nepilnamečiams. LGL pirmininkas Vladimiras Simonko pripažino susitikimo metu supratęs, kad tiek pataisoms, sprendžiančioms šį klausimą, tiek ir Civilinės sąjungos įstatymui reikiamą palaikymą suburti Seime bus nelengva.

LGBT <br>T.Bauro nuotr.
LGBT <br>T.Bauro nuotr.
V. Simonko<br>T.Bauro nuotr.
V. Simonko<br>T.Bauro nuotr.
LGBT mitingas<br>T.Bauro nuotr.
LGBT mitingas<br>T.Bauro nuotr.
LGBT mitingas<br>T.Bauro nuotr.
LGBT mitingas<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė

Sep 28, 2023, 2:51 PM, atnaujinta Sep 28, 2023, 2:56 PM

„Buvo kalba apie EŽTT sprendimo įgyvendinimą. Bet akivaizdu, kad tai, visų pirma, yra Vyriausybės klausimas, Teisingumo ministerijos, tai kai tokia iniciatyva atsiras Seimo salėje, natūralu, kad ji bus svarstoma“, – žurnalistams Seime teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė pripažino mananti, kad parlamentarų nuomonės dėl šių pataisų išsiskirs.

„Neabejoju, kad Seime nuomonės išsiskirs. Aš esu linkusi tai matyti kaip teisinį klausimą, tai yra EŽTT įvykdymą, įgyvendinimą, bet neabejoju, kad Seime bus įvairių nuomonių. Dabar nesiimčiau prognozuoti“, – pripažino parlamento vadovė.

LGL pirmininkas: supratome, kad šiai iniciatyvai Seime bus nelengva

Savo ruožtu V. Simonko po susitikimo teigė, kad Seimo pirmininkė supranta LGBT bendruomenės lūkesčius.

„Mes šiame susitikime pabrėžėme, kad palaikome Teisingumo ministerijos iniciatyvą teikti įstatymo pataisas dėl nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos, kuriose yra nuostata, kad informacija apie LGBT asmenis prilyginama prie neigiamos“, – žurnalistams sakė V. Simonko.

Visgi LGL lyderis pripažino, po pokalbio su parlamento vadove supratęs, kad Seime bus sudėtinga sulaukti reikiamo palaikymo pataisoms, kuriomis būtų keičiama įstatymo nuostata dėl neigiamo poveikio nepilnamečiams.

„Seimo pirmininkė supranta mūsų lūkesčius ir mes taip pat suprantame, kad ši iniciatyva bus nelengva, ypač Seime. Tai mes supratome ir matome, kad koalicijoje dabar irgi yra skirtingų požiūrių. Tai mes tik parodėme, kad palaikome šią iniciatyvą“, – sakė LGL lyderis.

„Suprantame, kad mes turime visi kartu dirbti daug ir aš tikiuosi, kad Lietuva anksčiau ar vėliau taps gražesnė ir lygių teisių atžvilgiu panašesnė į ES šalis“, – taip pat pažymėjo jis.

V. Simonko teigimu, susitikim metu buvo kalbėta ir apie Civilinės sąjungos įstatymo perspektyvą Seime.

„Buvo pasidalinta aritmetinio skaičiavimo pamokėle, todėl aiškiai supratome, kad bus iššūkis „, – pripažino jis.

Ketvirtadienį keliadešimt LGL atstovų rinkosi į protestą dėl Lietuvos teisinėje bazėje vis dar esančios nuostatos, numatančios, kad informacija apie LGBT bendruomenę daro neigiamą poveikį nepilnamečiams.

LGL lyderis V. Simonko teigė, kad tokios nuostatos egzistavimas lemia vis prastėjančią LGBT bendruomenei priklausančių moksleivių savijautą.

ELTA primena, kad Teisingumo ministerija įregistravo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma pripažinti negaliojančia Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą, kuria remiantis 2013 metais Lietuvoje buvo uždrausta vaikiška knyga, aprašanti homoseksualių porų meilę. Šia įstatymine iniciatyva siūloma įgyvendindami Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimą byloje dėl „Gintarinės širdies“.

Sausio pabaigoje EŽTT paskelbė, jog Lietuva, 2013 m. uždrausdama vaikišką knygą, kurioje aprašoma ir homoseksualių porų meilė, pažeidė Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje užtikrintą saviraiškos laisvės principą.

Knygos „Gintarinė širdis“ platinimas sustabdytas, remiantis Žurnalistų etikos inspektoriaus raštu, kuriuo pripažinta, kad knyga, kurioje aprašoma ir homoseksualių porų meilė, žalinga vaikams iki 14 metų.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.