VRK primena: spalio 8 d. draudžiama rinkimų agitacija

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad likus 7 valandoms iki pakartotinių Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimų dienos pradžios įsigalioja rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

balsadėžė, balsavimas, rinkimai<br>R.Danisevičiaus nuotr.
balsadėžė, balsavimas, rinkimai<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Vyriausioji rinkimų komisija

Oct 6, 2023, 11:17 AM, atnaujinta Oct 6, 2023, 11:18 AM

Agitacijos draudimas prasideda spalio 8 d. 00.00 val. ir tęsis iki 20 val. – balsavimo rinkimų dieną pabaigos.

SVARBU! Spalio 8 d. 00.00–20.00 val. galiosiantis rinkimų agitacijos draudimas taikomas visoms šiuo metu vykstančioms politinėms kampanijoms, tiek 2023 m. spalio 8 vyksiančių pirmalaikių Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimų, tiek 2024 m. gegužės 12 d. vyksiančio Referendumo dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo (pilietybės išsaugojimo) politinėms kampanijoms.

Šiuo laikotarpiu rinkėjai gali neatlygintinai skelbti įrašus, kurie nelaikomi rinkimų agitacija. Publikuoti socialiniuose tinkluose, kad rinkėjas ruošiasi balsuoti, kviečia balsuoti kitus arba jau pabalsavo taip pat galima.

Tačiau pagal Rinkimų kodeksą agitacijos draudimo laikotarpiu yra draudžiama viešinti užpildytą rinkimų biuletenį, draudžiama atlikti veiksmus, kuriais būtų galima atskleisti balsavimo paslaptį. Todėl publikuojant tokius įrašus derėtų susilaikyti nuo pažymėtų biuletenių nuotraukų viešinimo, pasisakymų, kaip balsuoti ar kaip rinkėjas pabalsavo.

Rinkėjams šiuo laikotarpiu tiek socialiniuose tinkluose, tiek rinkėjų administruojamose interneto svetainėse reikėtų vengti:

  • skelbti įrašus, kuriais agituojama už politinės kampanijos dalyvius, įvardijant konkrečius kandidatus ir/ar juos iškėlusias partijas; dalintis agitaciniais kitų asmenų įrašais, jų komentuoti ir atlikti kitus veiksmus, kurie naujai keltų susidomėjimą kandidatu ar partija; keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir profilio viršelio į naują nuotrauką ar vaizdo informaciją su agitaciniais elementais už konkretų kandidatą ar partiją.
  • Kandidatams, politinėms partijoms, jų pirmininkams socialiniuose tinkluose ir jų administruojamose interneto svetainėse rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu draudžiama:
  • atlygintai skelbti įrašus, įskaitant apmokėtus iki agitacijos draudimo pradžios; Nepriklausomai nuo atlygintinumo:
  • skelbti naujų agitacinio turinio įrašų, įskaitant kvietimą atvykti balsuoti; naujai dalintis iki agitacijos draudimo pradžios paskelbtais agitacinio pobūdžio įrašais, jų komentuoti ir atlikti kitus veiksmus, kurie naujai keltų susidomėjimą kandidatu ar partija, (iki rinkimų agitacijos draudimo pradžios paskelbtų įrašų šalinti nereikia); keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir profilio viršelio į naują nuotrauką ar vaizdo informaciją su agitaciniais elementais; siųsti priminimų asmenims, kurie išreiškė susidomėjimą iki rinkimų agitacijos draudimo pradžios kandidatų ar politinių partijų sukurtais rinkimų dienos įvykiais; žymėti „Domina“ arba „Dalyvausiu“ rinkimų dienos renginių, kuriais išreiškiamas palaikymas politinės kampanijos dalyviams ar yra kiti rinkimų agitacijos požymiai.

VRK primena, kad rinkimų agitacija nelaikoma:

  • informacija apie vykstančius rinkimus;
  • įrašai apie rinkimų svarbą valstybės gyvenimui;
  • atvykusių balsuoti rinkėjų skaičiaus paskelbimas;
  • dokumentai, kuriuos būtina turėti balsuojant;
  • kita informacija, kuria nėra raginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatą;
  • ne rinkimų politinės kampanijos dalyvio kvietimas atvykti balsuoti.

Politinės reklamos draudimo išimtys taikomos išorinei politinei reklamai, ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui iškabintai ne arčiau kaip 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Tokiu atveju, kai rinkimų agitacijos stendai, tentai, plakatai ir pan. yra arčiau kaip 50 metrų nuo pastato, kur yra balsuojama, jie turi būti pašalinti. Juos turi pašalinti juos iškabinęs asmuo, politinės kampanijos dalyvis arba rinkimų komisija.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.