J. Miliuvienė paskirta Seimo kontroliere

Seimas paskyrė Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko patarėją Jolitą Miliuvienę Seimo kontroliere savivaldybių institucijų ir įstaigų pareigūnų veiklai tirti.

Seimas<br>T.Bauro nuotr.
Seimas<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Jadvyga Bieliavska

2023-11-16 13:48

Ketvirtadienį per slaptą balsavimą jos kandidatūrą palaikė 82 Seimo nariai, 3 buvo prieš, 1 parlamentaras susilaikė.

J. Miliuvienė pakeis kadenciją baigusią Seimo kontrolierę Mildą Vainiutę. Seimo nutarimas dėl jos paskyrimo įsigalios šių metų gruodžio 5 d.

J. Miliuvienės kandidatūrą į Seimo kontrolierius pateikė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Jos teigimu, J. Miliuvienė yra patyrusi ir žinoma konstitucinės teisės ekspertė, daug metų dirbanti su Lietuvos ir Europos Sąjungos konstitucine teise.

Ragindamas palaikyti šią kandidatūrą Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas akcentavo jos teisinę erudiciją, kompetenciją.

„Tikiu, kad atėjus J. Miliuvienei Seimo kontrolierių įstaigos darbas bus dar efektyvesnis ir prasmingesnis Lietuvos piliečių akyse“, – prieš slaptą balsavimą Seimo posėdyje sakė E. Gentvilas.

2005 metais J. Miliuvienė Vilniaus universitete įgijo teisės magistro kvalifikacinį laipsnį. Vėliau baigė teisės studijas Grenoblyje, Prancūzijoje.Paryžiaus nacionalinėje administracijos mokykloje studijavo žmogaus teisių ir laisvių apsaugą bei ES teisę. 2020 metais Mykolo Romerio universitete jai suteiktas socialinių mokslų srities teisės mokslų krypties daktaro laipsnis. Nuo 2021 m. vykdo podoktorantūros studijas.

2008 metais J. Miliuvienė profesinę karjerą pradėjo Konstituciniame Teisme, šiuo metu yra šio Teismo pirmininko patarėja. Nuo 2021 metų – Teismo atstovė ryšiams su Venecijos komisija. Be to, stažavosi Europos Sąjungos Teisingumo Teisme ir Europos Žmogaus Teisių Teisme.

Nuo 2013 metų kandidatė užsiima pedagogine-moksline veikla Mykolo Romerio universitete: skaito Lietuvos konstitucinės teisės paskaitas, yra mokslo darbuotoja, mokslinių publikacijų autorė ir bendraautorė, dalyvauja tarptautinėse konstitucionalistų konferencijose.

Jos mokslinių interesų ir ekspertinės sritys – konstitucinė teisė, konstitucinė justicija ir jurisprudencija, tarptautinės ir ES teisės santykis su nacionaline konstitucine teise, žmogaus teisės, minkštoji teisė (angl. soft law).

Seimo Pirmininko teikimu Seimas skiria 2 Seimo kontrolierius penkerių metų kadencijai. Seimas skiria vieną Seimo kontrolierių valstybės institucijų ir įstaigų pareigūnų veiklai tirti ir vieną Seimo kontrolierių savivaldybių institucijų ir įstaigų pareigūnų veiklai tirti.

Seimo kontrolieriumi skiriamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis ar pilietė, turintys teisės bakalauro ir teisės magistro arba vienpakopį teisinį universitetinį išsilavinimą ir ne mažesnį kaip 10 metų teisinio ar teisinio pedagoginio darbo stažą. Tas pats asmuo Seimo kontrolieriumi gali būti skiriamas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.