V. Čmilytė-Nielsen: KT sprendimas dėl dar vienos apkaltos parlamentarui P. Gražuliui gali būti jau gruodį

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad Konstitucinis Teismas (KT) jau gruodžio mėnesį gali pateikti savo sprendimą dėl to, ar parlamentaro Petro Gražulio veiksmai, kai jis balsavo už kitą parlamentarą, prieštarauja Konstitucijai.

V. Čmilytė-Nielsen<br>Karolinos Gudžiūnienės (ELTA) nuotr.
V. Čmilytė-Nielsen<br>Karolinos Gudžiūnienės (ELTA) nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>T. Vinicko (ELTA) nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>T. Vinicko (ELTA) nuotr.
V. Čmilytė-Nielsen<br>Karolinos Gudžiūnienės (ELTA) nuotr.
V. Čmilytė-Nielsen<br>Karolinos Gudžiūnienės (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Viktrorija Smirnovaitė

Nov 16, 2023, 2:28 PM

„Tikėtina, kad pakankamai greitai KT sprendimas gali būti – gal net iki rudens sesijos pabaigos abu klausimai gali būti Seimo darbotvarkėje“, – Eltai ketvirtadienį teigė V. Čmilytė-Nielsen. 

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad jau kitą savaitę Seimui ketina teikti siūlymą apkaltą P. Gražuliui dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi surengti gruodžio viduryje.

„Seimas, aišku, apsispręs dėl datos, kada būtų balsavimas dėl Gražulio. Ta data negali būti anksčiau nei kaip už 7 dienų. Bet natūralu duoti galimybę Seimo nariui šiek tiek pasirengti, tai labai neskubėsime“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

ELTA primena, kad spalio mėnesį generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti parlamentaro P. Gražulio teisinę neliečiamybę.

Prokuratūra prašo Seimo panaikinti minėti parlamentaro neliečiamybę, siekiant jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn ikiteisminiame tyrime dėl tyčiojimosi ir niekinimo, nukreipti į LGBT bendruomenę.

Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas po praėjusių metų gegužę parlamente užfiksuotų Seimo nario P. Gražulio pasisakymų apie homoseksualius asmenis. Seimas tąkart svarstė įstatymų projektus, kuriais siekiama reguliuoti kartu gyvenančių nesusituokusių asmenų santykius.

Po pateikimo Seimui pritarus įstatymo projektams, P. Gražulis Seime priėjo prie LGBT bendruomenės atstovų ir ėmė kalbėti apie „homoseksualizmą, pederastiją, apie platinamas venerines ligas“.

„Ir su avimis, ir lavonais, su vaikais, su vyrais. Paskaitykit Šventąjį Raštą, čia iškrypimas. (...) Jūs esate išsigimęs. Dievas sukūrė vyrą ir moterį“, – kreipdamasis į LGBT atstovus kalbėjo P. Gražulis.

Klausimas dėl P. Gražulio teisinės neliečiamybės panaikinimo šios kadencijos Seime kyla ne pirmą kartą. 2020 m. Seimas panaikino minėti politiko imunitetą ir leido patraukti P. Gražulį baudžiamojon atsakomybėn bendrovės „Judex“ istorijoje.

2022 m. birželį Apeliacinis teismas atmetė P. Gražulio skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuriuo politikas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Byloje nustatyta, kad veikdamas privataus juridinio asmens, t. y. UAB „Judex“, interesais, jis neleistinai kišosi į valstybės tarnautojų veiklą Lietuvoje ir Rusijoje, skatindamas juos nesilaikyti teisės aktų reikalavimų bei atlikti neteisėtus veiksmus, taip pat naudojosi šios bendrovės jam suteiktomis lėšomis.

Dėl šio teismo sprendimo P. Gražulis galėjo netekti parlamentaro mandato, mat šis nuosprendis, kaip nurodoma Seimo statute, galėtų tapti pagrindu pradėti apkaltą parlamentarui. Tačiau parlamente nutarta šiuo atveju laukti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) verdikto. Teismas savo sprendimą ketina skelbti antradienį.

Tiesa, parlamente P. Gražuliui inicijuota apkalta kitu klausimu – įtariama, kad jis galėjo balsuoti už kitą Seimo narį, socdemą Liną Jonauską, taip pažeisdamas Konstituciją ir sulaužydamas Seimo nario priesaiką. Šiuo metu šiuo klausimu laukiama Konstitucinio Teismo išvados.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.