VRM: priėmus Vidaus tarnybos statuto pakeitimus, atlygis nemažės nė vienam pareigūnui

Vidaus reikalų ministerija (VRM) parengė skaičiuoklę, kurioje statutiniai pareigūnai gali pasitikrinti atlyginimo dydį, priėmus naują Vidaus tarnybos statutą. Ministerijos teigimu, skaičiuoklė paneigia, kad į pareiginę algą inkorporavus priedą už laipsnį ir pakeitus apmokėjimo už stažą tvarką, pareigūnams algos esą sumažės.

Agnė Bilotaitė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

2023-11-16 15:15, atnaujinta 2023-11-16 15:50

Kaip pabrėžia vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas, skaičiuoklėje atsispindi tik dalis numatomo pokyčio – iš kitų metų biudžete numatytų 37 mln. eurų statutinių pareigūnų darbo užmokesčio didinimui, skaičiuoklėje atsispindi tik dalis jų – 11,7 mln. eurų Vidaus tarnybos statuto pakeitimams.

„Skaičiuoklė buvo sukurta kaip įrankis, parodantis, kad pagal naują Statuto projektą atlyginimas nei vienam pareigūnui nesumažės. Antrame etape, kaip ir sutarta su profsąjungomis, mes sudėliosime darbo užmokesčio politikas, pagal kurias pareigūnų atlyginimams bus paskirstyta dar 24 mln. eurų, numatytų kitų metų biudžete“, – teigia V. Dmitrijevas.

VRM skelbia, kad skaičiuoklė parodo, kad didžiausią pokytį pajus žemiausios ir vidurinės grandies pareigūnai. Statuto projekte numatytas minimalių pareiginių algų koeficientų padidinimas, dėl to faktiškai pareiginė alga padidės 5711 pareigūnų, kurių pareiginė alga nesieks projekte nustatytos minimalios pareiginės algos.

„Norėtume paneigti tuos mitus, kad inkorporavus priedą už pareiginį laipsnį ir tos didesnės bazės apskaičiavus kitas išmokas, pareigūno atlyginimas gali mažėti. Norime pasakyti, kad skaičiuojant bendrai nuo didesnės bazės, pareigūnų atlyginimas visada didėja. Tą parodo skaičiuoklė“, – ketvirtadienį spaudos konferencijos metu VRM sakė V. Dmitrijevas.

VRM įstaigose pareiginė alga padidės 2859 pareigūnams iš 15054 (19 proc.).

Pžaymėtina, kad skaičiuokle apskaičiuojant pareigūno darbo užmokestį, neskaičiuojamos priemokos, mokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą ir budėjimą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„24/7“: kuo save laiko prezidentas G. Nausėda?