LAT atmetė prokuratūros skundą Anykščių rajono mero K. Tubio byloje, politikas išteisintas dėl prekybos poveikiu

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) trečiadienį paskelbė atmetantis prokuratūros skundą Anykščių rajono Kęstučio Tubio byloje. Politikas išteisintas dėl prekybos poveikiu, LAT panaikino anksčiau teismo priimtą sprendimą 4 metams atimti iš K. Tubio teisę dirbti valstybės tarnyboje.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas<br>R.Jurgaičio nuotr.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas<br>R.Jurgaičio nuotr.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas<br>R.Karmazaitės nuotr.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas<br>R.Karmazaitės nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Gytis Pankūnas

Nov 22, 2023, 2:31 PM

Panevėžio apygardos teismui vasarį nutarus, kad K. Tubis yra kaltas dėl prekybos poveikiu, politikas šį sprendimą apskundė LAT. Kasaciniu skundu Anykščių rajono meras prašė palikti galioti pirmos instancijos Utenos apylinkės teismo nutartį, kuriuo jis buvo visiškai išteisintas.

Panevėžio apygardos teismo sprendimą LAT apskundusi prokuratūra teismo prašė grąžinti bylą apeliaciniam teismui nagrinėti iš naujo, uždrausti K. Tubiui ketverius metus eiti mero pareigas, būti išrinktam meru ar savivaldybės tarybos nariu.

Kaip trečiadienį paskelbė LAT, išplėstinė kasacinio teismo teisėjų kolegija nutarė atmesti prokuratūros skundą ir palikti galioti pirmos instancijos Utenos apylinkės teismo sprendimą, kuriuo K. Tubis buvo išteisintas prekybos poveikiu.

LAT savo sprendimu taip pat panaikino šiemet Panevėžio apygardos teismo priimtą sprendimą pripažinti K. Tubį kaltu dėl prekybos poveikiu, skirti jam piniginę baudą ir uždrausti ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje.

ELTA primena, kad Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai 2022 m. vasarį K. Tubį, kaltintą dėl trijų prekybos poveikiu epizodų, buvo išteisinę. Prokuratūra šį sprendimą apskundė Panevėžio apygardos teismui.

Panevėžio apygardos teismas vasarį nusprendė, kad K. Tubis yra kaltas dėl prekybos poveikiu viename epizode, o dar dėl dviejų politiką išteisino. Panevėžio apygardos teismas K. Tubį pripažino kaltu reikalavus finansinės paramos minėtam visuomeniniam rinkimų komitetui, besiruošiančiam 2019-ųjų metų savivaldybių merų ir tarybų rinkimams. Teismas K. Tubiui skyrė 10 tūkst. eurų baudą ir uždraudė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Šių metų kovo 7 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), remdamasi Panevėžio apygardos teismo sprendimu, pašalino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos politiką K. Tubį iš Anykščių rajono mero rinkimų, kuriuose jis jau buvo patekęs į antrą turą. Šis sprendimas buvo apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Teismas panaikino VRK sprendimą šalinti K. Tubį iš rinkimų, komisija politiką sugrąžino į kovą dėl Anykščių rajono mero pozicijos. Galiausiai K. Tubis laimėjo Anykščių rajono mero rinkimus.

Birželį Panevėžio apygardos teismas nutarimu patikslino, kad K. Tubiui nuosprendžiu korupcijos byloje paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimas ketveriems metams – apima ir mero pareigas.

Šį sprendimą K. Tubis apskundė Apeliaciniam teismui, tačiau šis politiko skundą paliko nenagrinėtą, pažymėdamas, jog klausimas dėl apribojimo politikui eiti mero pareigas gali būti sprendžiamas LAT.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.