Pietvakarių Lietuvoje vyks civilių ir karių bendradarbiavimo pratybos „Pasitikėjimas 2023“

Lietuvos kariuomenė gruodžio 2–8 d. pietvakarių Lietuvoje (Šilutės, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šakių raj. sav.) vykdys Sausumos pajėgų informacinių veiksmų specialistų pratybas „Pasitikėjimas 2023“. Pratybos orientuotos į pasirengimą atremti hibridines grėsmes ir treniruoti karius veikti civilinėje aplinkoje.

Pietvakarių Lietuvoje vyks civilių ir karių bendradarbiavimo pratybos „Pasitikėjimas 2023“<br> Lietuvos kariuomenės asociatyvi nuotr.
Pietvakarių Lietuvoje vyks civilių ir karių bendradarbiavimo pratybos „Pasitikėjimas 2023“<br> Lietuvos kariuomenės asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-12-01 11:16

Šiose pratybose bendradarbiaudami su civilinėmis institucijomis Sausumos pajėgų vienetų kariai pagal nustatytas procedūras treniruosis planuoti ir vykdyti informacinių veiksmų užduotis.

Pratybose taip pat bus siekiama įvertinti Krašto apsaugos savanorių pajėgų Nekinetinių operacijų kuopos Civilių ir kariškių bendradarbiavimo būrio pasirengimą budėti NATO pasirengimo iniciatyvoje (angl. NATO Readiness Initiative, NRI) 2024 metais.

Mokymuose iš viso dalyvaus apie 200 Lietuvos karių, taip pat kariai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Pratybos bus vykdomos imituojant tarptautinio konflikto situaciją, kurioje iš anksto sudarytos karių specialistų grupės paskirtuose atsakomybės rajonuose vertins civilinę aplinką ir jos įtaką karinėms operacijoms, suplanuos ir vykdys informacinius veiksmus.

Kariai tobulins bendravimo su svarbiais asmenimis, civilinių institucijų ir organizacijų atstovais, vietiniais gyventojais įgūdžius, rengs informacinius pranešimus, treniruosis reaguoti į įvairius incidentus. Pratybose kariai naudos karinę techniką. Imitaciniai šaudmenys ir pirotechninės priemonės nebus naudojamos.

Pratybos „Pasitikėjimas“ šiemet vyks jau vienuolikta kartą. Kiekvienais metais šios pratybos vyksta vis kitame Lietuvos regione.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„24/7“: kuo save laiko prezidentas G. Nausėda?