Maskvos religiniam pavaldumui priklausančios cerkvės remontui Raseinių savivaldybė skirs 10 tūkst. eurų

Maskvos religiniam pavaldumui priklausančios Raseinių Švč. Trejybės cerkvės remontui Raseinių rajono savivaldybė kitąmet skirs 10 tūkst. eurų. Opozicijoje esantiems konservatoriams kyla klausimų, kodėl ši suma nebuvo skirta Nemakščių katalikų bažnyčios stogo tvarkymui, dėl kurio į savivaldybę raštu kreipėsi pats parapijos klebonas. Vis dėlto, dabartinis Raseinių rajono meras Arvydas Nekrošius teigia, jog finansavimas cerkvei skirtas dėl to, jog miesto centre stovintis pastatas dėl savo būklės pradėjo darytis pavojingas praeiviams.

Raseiniai.<br>Raseinių rajono savivaldybės/Karolio Ramanausko nuotr.
Raseiniai.<br>Raseinių rajono savivaldybės/Karolio Ramanausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 28, 2023, 6:17 PM

„Kitais metais yra numatyta apie 10 tūkst. eurų tinko kritimui ir bokšto paremontavimui. (...) Tiesiog pats pastatas, kadangi yra miesto centre, nuo jo nubyrėjęs tinkas, tai galimai kelia grėsmę aplinkiniams. Jei netvarkytume, turėtume jį atitverti kažkaip, saugoti, kad žmonės ten neitų. Tai čia toks ir miesto erdvių sutvarkymas“, – savivaldybės biudžete cerkvei numatytos sumos paskirtį Eltai komentavo A. Nekrošius.

„Kiek teko girdėti, žmonės sakė, kad Nemakščių bažnyčia yra naujesnė gerokai ir nėra dar avarinės situacijos. Be to, ta suma, mūsų skaičiavimais, yra 4 kartus didesnė. Tai pagrindinis argumentas – tos pinigų sumos Nemakščių bažnyčios stogo remontui nebūtų užtekę, o antras dalykas – bažnyčia nėra avarinės būklės, palyginus, kaip dabar cerkvė atrodo“, – pabrėžė Raseinių rajono meras.

Jis taip pat pažymi, jog savivaldybė dar prieš bene dešimtmetį su cerkve pasirašė sutarimą dėl bendradarbiavimo. Ir nors vietinių stačiatikių rajone nedaug, cerkvė, pasak mero, yra visuomenei atvira erdvė, kurią reikia prižiūrėti.

„Tai ilgalaikė, turbūt dar praeitos valdžios strategija, buvo numatytas bendradarbiavimas su cerkve, ten dalyvauja liuteronai, mūsų choras „Šatrija“ ir pasirašėme bendradarbiavimo sutartį, numatyta pagelbėti jiems ten su remontu“, – sakė rajono meras.

„Yra su mūsų turizmo centru pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, cerkvė ir turistus į bokštą įsileidžia apžiūrėti Raseinių panoramos, ten repetuoja ir choras, ir šiaip tai – visuomenei atvira erdvė“, – teigė A. Nekrošius.

Visgi buvęs rajono meras ir dabartinis rajono tarybos narys Andrius Bautronis kritikuoja tarybos sprendimą finansavimą skirti stačiatikių, o ne katalikų bažnyčios remontui.

„Finansuojame Maskvos religiniam pavaldumui priklausantį objektą, kai buvo pasiūlymas tas lėšas skirti katalikų bažnyčiai Nemakščiuose. (...) Tai valdančioji dauguma su meru priešaky pasirinko cerkvę“, – Eltai komentavo konservatorius.

Kaip atkreipė dėmesį A. Bautronis, cerkvei finansavimas skirtas be jokio prašymo, kai tuo metu Nemakščių bažnyčios klebonas raštu kreipėsi į savivaldybę, prašydamas lėšų bažnyčios remontui.

„Mūsų frakcija pasiūlė cerkvės lėšas nukelti Nemakščių bažnyčios stogo remontui, nes to prašė klebonas. Tai jie tą atmetė pasiūlymą ir paliko tas lėšas cerkvei“, – pabrėžė A. Bautronis.

Lietuvos stačiatikių bažnyčiai šiuo metu priklauso apie 141 tūkst. tikinčiųjų.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.