R. Duchnevičius siūlo tobulinti evakuacijos tvarką: dėl didesnio ministerijų įsitraukimo raštu kreipėsi į A. Bilotaitę

Vilniaus rajono savivaldybės meras Robertas Duchnevičius Gyventojų evakavimo organizavimo tvarkos apraše sako pasigendantis ministerijų įsitraukimo. Dėl šios priežasties meras antradienį raštu kreipėsi į vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę.

Robertas Duchnevičius.<br>Karolinos Gudžiūnienės/ELTA nuotr.
Robertas Duchnevičius.<br>Karolinos Gudžiūnienės/ELTA nuotr.
Robert Duchnevič<br>T.Bauro nuotr.
Robert Duchnevič<br>T.Bauro nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>T.Bauro nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>T.Bauro nuotr.
Robert Duchnevič<br>T.Bauro nuotr.
Robert Duchnevič<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

2024-03-05 14:50, atnaujinta 2024-03-05 15:37

„Paskutiniai aprašo pakeitimai atlikti kone prieš dešimtmetį. Vertindami dabartinę geopolitinę situaciją siekiame užtikrinti efektyvią gyventojų saugą ir tinkamą pasiruošimą jai“, – išplatintame pranešime pabrėžė R. Duchnevičius.

„Apraše pakankamai plačiai reglamentuotos savivaldybių prievolės, tačiau pasigendame kitų valstybės įstaigų ir institucijų, tarp jų – ministerijų, atsakomybių ir funkcijų reglamentavimo“, – pridūrė meras.

R. Duchnevičiaus kreipimesi nurodoma, kad Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama užtikrinti gyventojų saugą bei modeliuodama jų evakuaciją, į aprašą siūlo įtraukti Susisiekimo ministeriją ir jos koordinuojamus transporto priemonių resursus gyventojų evakuacijai, taip pat Finansų ministerijos dalyvavimą užtikrinant būtinų lėšų skyrimą evakuojamų gyventojų būtiniems poreikiams patenkinti.

Apraše savivaldybė pasigenda ir Sveikatos apsaugos (SAM) bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų (SADM) atsakomybės dėl evakuotų asmenų aprūpinimo medikamentais, skubiosios medicinos pagalbos priemonėmis, švariais drabužiais, kitomis gyvybiškai būtinomis paslaugomis.

Kreipimesi siūloma pagrindinį dėmesį apraše akcentuoti savarankiško gyventojų evakuacijos reglamentavimui. Pasak R. Duchnevičiaus, nelaimės atveju prognozuojamas nevaldomas transporto srautų judėjimas.

„Būtinas valstybinio lygmens transporto srautų modeliavimas ir valdymas. Tai galėtų būti konkreti Vidaus reikalų ministerijos ar Susiekimo ministerijos funkcija, veikiant kartu su policijos pajėgomis“, – pažymėjo meras.

Be to, Vilniaus rajono savivaldybės kreipimesi siūloma įteisinti elektroninę „e-evakuacija“ sistemą, kurioje gyventojai turėtų galimybę savarankiškai deklaruoti savo ar šeimos narių evakuaciją ir jos poreikį.

Pasak savivaldybės, siūloma tikslinti ir gyventojų evakuacijos reglamentavimą iš įstaigų ar ūkio subjektų. Savivaldybės teigimu, gyventojų evakavimo atveju, pasigendama aiškių savivaldos įgaliojimų valstybinėms institucijoms ar įstaigoms, kurios yra savivaldybės teritorijoje.

Gyventojų evakavimo organizavimo tvarkos aprašas paskutinį kartą buvo atnaujintas 2015 metais.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.