V. Čmilytė-Nielsen: Kovo 11-osios atminime sukoncentruota neįkainojama vadavimosi iš sovietinės imperijos patirtis

Iš visų svarbių Lietuvos istorijos datų, šiandien labiausiai reikia vertybių susijusių su Kovo 11 d. – ryžto, rimties, susiklausymo ir orumo teigia Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Ji pabrėžė, kad kovo 11 d. prisiminime yra sukoncentruota svarbi vadavimosi iš sovietinės imperijos patirtis.

Kovo 11-osios minėjimas Seime.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Kovo 11-osios minėjimas Seime.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Kovo 11-osios minėjimas Seime.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Kovo 11-osios minėjimas Seime.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Kovo 11-osios minėjimas Seime.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Kovo 11-osios minėjimas Seime.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Mar 11, 2024, 11:32 AM

„Šiandien labiausiai reikia ryžto, rimties, susiklausymo ir orumo – vertybių, kuriomis su mumis dosniai dalijasi Kovo 11-oji. Kai visi buvo tarsi viena. Kai gyvybinis poreikis turėti valstybę, apginti valstybę, gyventi savo valstybėje sukūrė mūsų dabartį. Šiandien, sekdami Kovo 11-osios keliu, mes kuriame ateitį savo vaikams ir vaikaičiams. Ir jų ateitis priklauso tik nuo mūsų“, – pirmadienį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime Seime teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Vertinant naujausius iššūkius ir grėsmes būtent Kovo 11-osios žinia apie valstybę šiandien mums turėtų būti svarbiausia. Kovo 11-ojoje sukoncentruota neįkainojama vadavimosi patirtis iš sovietinės imperijos. Kurią kruvinu restauravimo procesu dabar mėginama atkurti Ukrainoje“, – teigė ji.

Seimo pirmininkė paminėjo, kad nors Lietuvoje turime tris svarbias progas kalbėti apie valstybę – liepos 6 d., Vasario 16 d. ir Kovo 11-ąją, pastaroji įgauna naują svarbą. Anot jos, viena iš pagrindinių Nepriklausomybės atkūrimo dienos, pamokų – valstybingumo stiprinimas.

„Vasario 16-ąją kalbame apie modernios, priklausomybės ryšiais nesaistomos, „demokratiniais pamatais sutvarkytos“ valstybės atkūrimą. (…) Tačiau dabar vis dėlto sakyčiau: vertinant naujausius iššūkius ir grėsmes būtent Kovo 11-osios žinia apie valstybę šiandien mums turėtų būti svarbiausia“, – teigė ji.

„O viena iš pagrindinių Kovo 11-osios pamokų yra susijusi su įsakmiu valstybingumo stiprinimu. Valstybingumo plačiąja prasme, neužsiciklinus ties svarbiais, tačiau vis dėlto antraeiliais dalykais“, – pabrėžė ji.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad toks valstybingumo stiprinimas – tai bendradarbiavimas su sąjungininkais, karinių pajėgų modernizacija, jos pajėgumų užtikrinimas. Visgi, anot jos, svarbus ir pasitikėjimo valstybė stiprinimas sukuriant ekonominę gerovę, saugią viešąją erdvę ir socialinį teisingumą.

„Be abejones, tai – kuo artimesnis bendradarbiavimas su mūsų sąjungininkais kuriant ir dislokuojant karinius vienetus Lietuvoje. Tai intensyvi karinių pajėgų modernizacija, kuri sparčiai didina mūsų kariuomenės kovinę galią. Tai ir pakankamas finansavimas, užtikrinantis moderniausią ginkluotę, normalias tarnybos sąlygas bei socialines garantijas“, – aiškino V. Čmilytė-Nielsen.

„Tačiau valstybingumo bei pasitikėjimo valstybe stiprinimas – tai ir ekonominė gerovė, saugios viešosios erdvės, socialinis teisingumas, palankus psichologinis klimatas ir dar daug kitų dalykų, nuo kurių priklauso, kiek esame patenkinti savo gyvenimu ir jaučiamės laimingi“, – pridūrė ji.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.