Seimas linkęs pritarti siūlymui keisti balsavimo LRT direktoriaus rinkimuose tvarką

Seimas antradienį po pateikimo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma, kad LRT generalinio direktoriaus rinkimuose balsams pasiskirsčius tolygiai rezultatą nulemtų Tarybos posėdžio pirmininko balsas.

LRT<br>V.Skaraičio nuotr.
LRT<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 26, 2024, 11:09 AM

Už pasiūlymą balsavo 74 Seimo nariai, prieš – 5, susilaikė 20 parlamentarų.

„LRT taryba ilgą laiką negalėjo išrinkti LRT generalinio direktoriaus – balsai pasiskirstydavo 6–6. Tada buvo rengiamas kitas konkursas, laimei tada balsai pasiskirstė 7–5. Bet teoriškai mes galime užsiciklinti, kad visą kadenciją LRT taryba nesugebės paskirti generalinio direktoriaus“, – Seimo posėdžio metu teigė pataisų iniciatorius Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

„Kad taip nebūtų, yra numatoma, kad LRT tarybos pirmininko, o tiksliau posėdžio pirmininko balsas tampa lemiamu, kad neatsirastume tokiose krizėse“, – pridūrė jis.

Politikas taip pat siūlo, kad LRT tarybos nariais negalėtų būti ne tik Seimo, Vyriausybės, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos nariai, bet ir savivaldybių tarybų bei Europos Parlamento nariai, taip pat žurnalistų etikos inspektorius, Visuomenės informavimo etikos komisijos nariai.

„(LRT tarybos narys – ELTA) turi ne tik sustabdyti narystę politinėje partijoje, bet turi nedalyvauti renkamose politinėse procedūrose“, – teigė E. Gentvilas.

Įstatymo pataisomis taip pat siūloma, kad LRT Tarybos narius skiriančios institucijos savo interneto svetainėse privalėtų iš anksto paskelbti kandidatų į Tarybos narius sąrašą.

ELTA primena, kad apie poreikį keisti LRT generalinio direktoriaus rinkimų tvarką buvo pradėta kalbėti po praėjusiais metais nepavykusių dviejų rinkimų.

Pirmieji rinkimai LRT vadovo kėdei užimti vyko praėjusių metų kovo mėnesį. Iš šešių kandidatų dėl nepakankamai surinkto balsų kiekio nebuvo išrinktas nei vienas. Tąkart įvykdžius du balsavimo turus, Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir komunikacijos specialistas Aistis Zabarauskas surinko po vienodą balsų skaičių.

Praėjusių metų birželio pradžioje posėdžiavusi LRT taryba vėl neišrinko naujo visuomeninio transliuotojo generalinio direktoriaus. Konkurse dalyvavę tie patys kandidatai sulaukė vienodo palaikymo – už kiekvieną jų balsavo po 6 LRT tarybos narius.

Po antro nesėkmingo LRT tarybos bandymo išrinkti naują vadovą užvirė diskusijos dėl galimų rinkimų nuostatų pokyčių. LRT taryba nutarė papildyti konkurso eiti LRT generalinio direktoriaus pareigas tvarkos aprašą – dalis tarybos posėdžio, kurioje kandidatai pristatys savo programas bei atsakys į klausimus, bus vieša. Taip pat, siekiant skaidrinti konkursą, kandidatai susitiko su LRT darbuotojais.

Galiausiai, praėjusių metu spalio mėnesį, LRT taryba apsisprendė, kad generalinio direktoriaus pareigas dar vieną kadenciją tęs M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

LRT generalinį direktorių konkurso būdu skiria 12 narių LRT taryba. Tarybai šiuo metu vadovauja Kauno technologijos universiteto rektorius Eugenijus Valatka.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.