Prokurorai ištyrė Kretingos rajono savivaldybės tarybos narių teiktus čekius: pateikti 20,5 tūkst. eurų civiliniai ieškiniai

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorams intensyviai atliekant tyrimą dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariams skirtų išmokų panaudojimo teisėtumo šią savaitę kreiptasi į teismą su dar dviem civiliniais ieškiniais.

Pinigai<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Pinigai<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Pinigai<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Pinigai<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Pinigai<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Pinigai<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Pinigai<br>V.Skaraičio nuotr.
Pinigai<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lietuvos Respublikos prokuratūra

2024-04-09 13:04

Jais prašoma savivaldybei priteisti daugiau nei 20,5 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų buvusiems Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariams Vitalijai Valančiutei ir Rimantui Maciui.

Žiniasklaidoje praėjusiais metais pasirodžius informacijai, kad nemažai šalies savivaldybių tarybos narių galėjo jiems skirtas išmokas naudoti neteisėtai, Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo tyrimą dėl tokių išmokų panaudojimo Kretingos rajono savivaldybėje teisėtumo.

Šio dar vykstančio tyrimo metu siekiama įvertinti, ar minėtos savivaldybės tarybos nariams mokamos išmokos, skirtos su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti, yra naudojamos racionaliai, tikslingai ir teisėtai, ar nėra pažeidžiamas viešasis interesas.

Prokuratūros atlikto tyrimo duomenimis, Vitalija Valančiutė, būdama Kretingos rajono savivaldybės tarybos nare, nuo 2019 metų balandžio iki 2023 metų balandžio bendrai iš Kretingos rajono savivaldybės gavo 14,5 tūkst. eurų kompensaciją transporto išlaidoms. Aiškinantis šių patirtų išlaidų pagrįstumą, buvo gauta duomenų, kad V. Valančiutė savivaldybei pateiktais kvitais prašė kompensuoti kuro išlaidas už apie tris kartus didesnį kilometražą, nei jis per vertinimo laikotarpį galėjo būti nuvažiuotas iš tiesų. Analizuojant V. Valančiutės savivaldybei pateiktus dokumentus, taip pat nustatyta, kad buvusi tarybos narė neracionaliai dažnai pylėsi įvairios rūšies kurą, už kurį buvo atsiskaitoma 28 skirtingomis, ne V. Valančiutei priklausančiomis banko mokėjimo kortelėmis.

Remiantis prokuratūrai pateiktais duomenimis, Rimantas Macius, nuo 2019 metų balandžio iki 2023 metų balandžio eidamas Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario pareigas, iš savivaldybės biudžeto gavo 14,6 tūkst. eurų kompensaciją už patirtas transporto išlaidas. Prokuratūrai atlikus tyrimą dėl šių lėšų panaudojimo teisėtumo, buvo gauta duomenų, kad R. Macius gavo kelis kartus didesnę kompensaciją už kurą, nei jo galėjo išnaudoti per savo kadencijos laikotarpį. Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad buvęs tarybos narys dalį atsiskaitymui reikalingų kvitų pateikė ne jų originalus, o fotokopijas. Nustatyta, kad tokia dokumentų pateikimo tvarka neatitinka Buhalterinės apskaitos įstatymo reikalavimų ir iš pateiktų fotokopijų neįmanoma nustatyti visų ar dalies būtinų apskaitos dokumentams rekvizitų.

Kadangi buvę tarybos nariai, V. Valančiutė ir R. Macius, turėjo teisinį pagrindą gauti kompensacijas degalams už patirtas išlaidas, tačiau jų pateikti prašymai jas kompensuoti nepatvirtina to fakto, kad jie galėjo patirti būtent tokio dydžio išlaidas. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pateikė civilinius ieškinius, kuriais išieškotina suma nustatyta iš kompensuotos už degalus sumos atėmus tiek, kiek buvę tarybos nariai negalėjo pravažiuoti pagal automobilių ridos duomenis. Todėl prokurorai, kreipdamiesi į Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmus, prašo Kretingos rajono savivaldybės naudai iš V. Valančiutės priteisti 9 296 eurus, o iš R. Maciaus – 11 234 eurus.

Primename, kad savivaldybių lėšų panaudojimo tyrimuose viešojo intereso gynimo prokurorai vertina, ar pinigų sumos tarybos nariui yra išmokėtos teisėtai, o nustatę teisės aktų pažeidimus – kreipiasi su ieškiniu į teismą dėl konkrečių sumų grąžinimo į biudžetą civilinio proceso tvarka. Generalinės prokuratūros, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apygardų prokuratūrų Viešojo intereso gynimo skyrių prokurorai apylinkių teismams šiuo metu yra pateikę 14 civilinių ieškinių per 180 tūkst. eurų sumai.

Šiuo metu atliekami viešojo intereso gynimo tyrimai dėl lėšų grąžinimo į Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Jonavos, Lazdijų, Prienų, Šilutės, Varėnos, Ukmergės, Ignalinos, Pasvalio, Tauragės, Kretingos, Mažeikių, Radviliškio, Telšių, Joniškio, Akmenės rajonų ir Pagėgių, Marijampolės, Neringos savivaldybių biudžetus

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.