J. Razma ieško būdų keisti galiojančią tvarką dėl Konstituciją pažeidusių parlamentarų dalyvavimo rinkimuose

Reaguodamas į parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio sprendimą atsisakyti parlamento mandato, Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma ieško būdų keisti galiojančią apkaltos tvarką. Jo nuomone, ši procedūra turėtų būti tęsiama ir tuo atveju, jei priesaiką sulaužęs Seimo narys atsisako mandato savo iniciatyva.

 Jurgis Razma.<br> A.Ufarto (ELTA) nuotr.
 Jurgis Razma.<br> A.Ufarto (ELTA) nuotr.
Remigijus Žemaitaitis.<br>T.Bauro nuotr.
Remigijus Žemaitaitis.<br>T.Bauro nuotr.
Remigijus Žemaitaitis.<br>T.Bauro nuotr.
Remigijus Žemaitaitis.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Martyna Pikelytė

Apr 27, 2024, 2:35 PM

„Esu davęs pavedimą savo patarėjai, kad ji pasižiūrėtų. Kaip būtų galima padaryti, kad procedūra dėl apkaltos būtų tęsiama ir parlamentarui atsisakius mandato. Tada Seimas, kaip ir tuo atveju, kai mandato neatsisako, balsuotų dėl to, ar taikyti tą 10 metų draudimo kandidatuoti pasekmę. Kitaip tariant, kad atsistatydinant pačiam nebūtų galima taip lengvai išvengti tų pasekmių“, – Eltai teigė J. Razma.

Galimas pataisas konservatorius ketina aptarti su Seimo frakcijų seniūnais.

Ketvirtadienį Konstituciniam Teismui (KT) nusprendus, kad parlamentaras R. Žemaitaitis pažeidė Konstituciją, parlamentaras ketina pats atsisakyti Seimo nario mandato.

Pagal dabartines nuostatas, dėl priesaikos sulaužymo apkaltos būdu pašalintas politikas ateinančius 10 metų negalėtų dalyvauti prezidento ir Seimo rinkimuose. Visgi, pagal dabar galiojančius reguliavimus parlamentarui atsisakius mandato savo iniciatyva, balsavimas dėl apkaltos negali vykti net ir po KT sprendimo.

Tam, kad būtų pakeista ši Konstitucijos nuostata, referendumas nėra reikalingas. Tokios pataisos gali būti atliktos balsuojant Seime.

ELTA primena, kad dėl galimai antisemitinių R. Žemaitaičio pareiškimų Seime politikui pradėta apkaltos procedūra. Ketvirtadienį Konstitucinis Teismas (KT) konstatavo, jog R. Žemaitaitis savo pareiškimais sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Baigus tyrimą dėl Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio galimai antisemitinių pareiškimų, prokuratūra pranešė, kad politikas įtariamas neapykantos prieš žydų tautybės žmonių grupę skatinimu, viešu pritarimu nacistinės Vokietijos nusikaltimams.

Apkalta R. Žemaitaičiui surengta dėl šių politiko įrašų socialiniame tinkle: „Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi(me) pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!“, „Gal kitą kartą Izraelis numes bombą ant Palestiniečių ligoninės su prierašu susprogdinome, nes bijojome, kad jie mus puls <...> AŠ JUMS NORIU SUTEIKTI ŠANSO MIELI IZRAELIO ŽYDAI ATSIPRAŠYTI PALESTINOS IR ES, UŽ JŪSŲ ŠLYKŠČIUS VEIKSMELIUS SVETIMOJE ŠALYJE Ir pasikartosiu „Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką“ ir kiti.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.