Buvęs Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys R. Puškorius „čekiukų“ byloje sutiko grąžinti per 11 tūkst. eurų

Buvęs Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys, tautodailininkas Raimundas Puškorius sutiko savivaldybės administracijai grąžinti be teisinio pagrindo įgytus daugiau nei 11 tūkst. eurų. Pagal teismo patvirtintą taikos sutartį, pinigai turės būti grąžint per maždaug pustrečių metų.

 Pinigai<br> Ž. Gedvilos (ELTA) nuotr.
 Pinigai<br> Ž. Gedvilos (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Ingrida Steniulienė

2024-05-07 15:37

Kaip pranešė Plungės apylinkės teismas, Kretingos rūmuose nagrinėta civilinė byla dėl pinigų išieškojimo iš buvusio Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario R. Puškoriaus.

R. Puškorius Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario pareigas ėjo nuo 2019 metų balandžio iki 2023 metų balandžio ir už tai gaudavo su šiomis pareigomis susijusių išlaidų kompensavimą iš savivaldybės biudžeto.

Prokuratūra nustatė, kad minėtas asmuo su tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms apmokėti iš savivaldybės administracijos gavo keliskart didesnę sumą pinigų, nei teisėtai priklausė. Bylą pradėjus nagrinėti teisme, tautodailininkas sutiko grąžinti savivaldybės administracijai be teisinio pagrindo gautus daugiau nei 11 tūkst. eurų.

Prokuratūros duomenimis, buvęs Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys R. Puškorius nepagrįstai praturtėjo: pateikė savivaldybės administracijai duomenis, pagal kuriuos gavo kompensaciją už kelis kartus daugiau, nei išties, nuvažiuotų kilometrų. Už degalus buvo atsiskaityta grynaisiais pinigais ir mokėjimo kortelėmis, kurių dalis priklausė svetimiems asmenims. Taip pat pagal minėto asmens pateiktus kvitus nustatyta, kad skirtingų rūšių degalai buvo perkami kelis kartus per dieną, dvi, tris dienas iš eilės.

Praėjusią savaitę bylą nagrinėjančiai Kretingos rūmų teisėjai buvo pateiktas R. Puškoriaus prašymas patvirtinti taikos sutartį tarp jo ir viešąjį interesą ginančio Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro. Teisėja taikos sutartį patvirtino ir bylą dėl pinigų išieškojimo nutraukė.

Civilinį ieškinį prokuratūra teikė dėl 12 tūkst. 832 eurų išieškojimo, tačiau taikos sutartyje suma buvo patikslinta – R. Puškorius pateikė papildomą informaciją dėl transporto priemonės ridos. Nustatyta, kad minėtas asmuo dėl savivaldybės tarybos nario pareigų vykdymo sau priklausančiu automobiliu nuvažiavo daugiau kilometrų, nei nurodoma ieškinyje, tad Kretingos rajono savivaldybės administracijai grąžintina suma sumažinta 1,7 tūkst. eurų.

Anot prokuratūros, aiškinantis šių patirtų išlaidų pagrįstumą, buvo gauta duomenų, kad R. Puškorius savivaldybei pateiktais kvitais prašė kompensuoti kuro išlaidas už apie 5,3 karto didesnį kilometražą, nei jis realiai galėjo būti nuvažiuotas pagal turimų automobilių nustatytą pravažiuotą ridą per tarybos nario kadenciją.

„Turimais duomenimis, R. Puškorius degalų įsigydavo keliskart per dieną, dvi, tris dienas iš eilės, buvo įsigyjami skirtingų rūšių degalai. Iš patektų dokumentų matyti, kad už degalus buvo atsiskaitoma 14 skirtingų mokėjimo kortelių, iš kurių tik dvi priklausė R. Puškoriui bei 16 skirtingų degalinių nuolaidų kortelių. Degalai buvo pilami ir karantino laikotarpiu (nuo 2020 m. lapkričio mėn. iki 2021 m. balandžio mėn.), nors komitetų posėdžiai vyko nuotoliniu būdu ir kontaktinis bendravimas buvo apribotas“, – pranešime teigė prokuratūra.

Teismo nutartyje nurodoma, kad R. Puškorius įsipareigotas per 32 kalendorinius mėnesius grąžinti Kretingos rajono savivaldybės administracijai daugiau nei 11 tūkst. eurų. Šią sumą buvęs Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys iki 2026 metų gruodžio 15 dienos kas mėnesį įpareigotas grąžinti dalimis – po 350 eurų per mėnesį, paskutinį mėnesį grąžinant 217 eurų.

Tris kalendorinius mėnesius iš eilės pradelsus sumokėti skolos dalies įmoką, viešąjį interesą ginantis prokuroras įgyja teisę kreiptis į teismą ir gauti vykdomąjį raštą dėl visos likusios skolos išieškojimo, taikos sutartyje įtvirtintas šalių susitarimas dėl skolos grąžinimo dalių ir terminų nebegaliotų.

Nutartis, kuria civilinė byla nutraukta, gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmus.

Pagal Civilinio proceso kodekso nuostatas, šalys bet kurioje proceso stadijoje gali baigti bylą taikos sutartimi.

ELTA primena, kad pavasarį visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.

Prokuratūra sako, kad savivaldybių lėšų panaudojimo tyrimuose viešojo intereso gynimo prokurorai vertina, ar pinigų sumos tarybos nariui yra išmokėtos teisėtai, o nustatę teisės aktų pažeidimus – kreipiasi su ieškiniu į teismą dėl konkrečių sumų grąžinimo į biudžetą civilinio proceso tvarka.

Generalinės prokuratūros, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apygardų prokuratūrų Viešojo intereso gynimo skyrių prokurorai apylinkių teismams yra pateikę 24 civilinius ieškinius daugiau nei 290 tūkst. eurų sumai.

Šiuo metu šalies savivaldybėms tarybos nariai yra bendrai savanoriškai atlyginę daugiau nei 500 tūkst. eurų į savivaldybių biudžetus. Dar per 20 tūkst. eurų lėšų šalies savivaldybėms grąžinta pagal sudarytas ir teismo patvirtintas taikos sutartis.

Šiuo metu atliekami viešojo intereso gynimo tyrimai dėl lėšų grąžinimo į Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Jonavos, Lazdijų, Prienų, Šilutės, Varėnos, Ukmergės, Ignalinos, Pasvalio, Tauragės, Kretingos, Mažeikių, Radviliškio, Telšių, Joniškio, Akmenės rajonų ir Pagėgių, Marijampolės, Neringos savivaldybių biudžetus.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.