Konservatorių verdiktą išgirdęs A. Vyšniauskas: priėmiau tikriausiai patį sunkiausią sprendimą savo gyvenime (7)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rinkimų štabas nusprendė siūlyti partijos prezidiumui braukti iš rinkiminio sąrašo vienuoliktu numeriu jame įrašytą Andrių Vyšniauską po to, kai Generalinė prokuratūra paprašė panaikinti parlamentaro neliečiamybę.

Andrius Vyšniauskas, Gabrielius Landsbergis ir Ingrida Šimonytė.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Andrius Vyšniauskas, Gabrielius Landsbergis ir Ingrida Šimonytė.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Andrius Vyšniauskas.<br>A.Ufarto (ELTA) nuotr.
Andrius Vyšniauskas.<br>A.Ufarto (ELTA) nuotr.
Andrius Vyšniauskas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Andrius Vyšniauskas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Andrius Vyšniauskas.<br>T.Bauro nuotr.
Andrius Vyšniauskas.<br>T.Bauro nuotr.
Andrius Vyšniauskas.<br>M. Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Andrius Vyšniauskas.<br>M. Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Andrius Vyšniauskas.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Andrius Vyšniauskas.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Mindaugas Lingė.<br>A.Ufarto (ELTA) nuotr.
Mindaugas Lingė.<br>A.Ufarto (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

2024-08-05 16:59, atnaujinta 2024-08-05 17:34

Tiesa, siūloma, kad šis sprendimas neužkirstų kelio A.Vyšniauskui kandidatuoti vienmandatėje rinkimų apygardoje Marijampolėje. Penktadienį jis teigė ketinantis dalyvauti Seimo rinkimuose.

„Štabas prieš posėdį gavo A.Vyšniausko kreipimąsi dėl dviejų klausimų. Vienas prašymas buvo išbraukti jį iš daugiamandačio TS-LKD rinkimų sąrašo ir sudaryti galimybę kandidatuoti vienmandatėje apygardoje.

Štabas, įvertinęs įvairias aplinkybes, nutarė pritarti abiem A.Vyšniausko prašymams“, – pranešė TS-LKD rinkimų štabo vadovas Mindaugas Lingė.

Jo teigimu, kandidatuodamas vienmandatėje rinkimų apygardoje A.Vyšniauskas galės apginti savo pozicijas, paaiškinti savo rinkėjams susidariusias aplinkybes. 

„Mes dar nežinome tikslios informacijos, kokiomis faktinėmis aplinkybėmis yra kaltinamas mūsų iškeltas kandidatas. Būtent įvertinus visa tai, paliekame kaip geriausią teisėją už nepilnų trijų mėnesių rinkimuose įvertinsiančius rinkėjus“, – aiškino M.Lingė.

Beje, konservatoriai finansiškai ir visaip kitaip vienmandatėje rems A.Vyšniausko kandidatūrą. 

„Galiotų visi tie patys sprendimai, kuriuos jau Tėvynės sąjungos struktūros yra patvirtinusios, kas yra su vienmandatininkais. Mes siūlome nekeisti tų sprendimų. Tokia yra štabo pozicija. Visi iškelti kandidatai veikia tomis pačiomis sąlygomis“, – nurodė TS-LKD rinkimų štabo vadovas.

M.Lingė pabrėžė, kad išbraukus A.Vyšniauską visos pozicijos, daugiamandačių sąraše esančios nuo 11 vietos, pakiltų per vieną vietą į viršų.

„Šiandien priėmiau tikriausiai patį sunkiausią sprendimą savo gyvenime – dalyvausiu Seimo rinkimuose Marijampolės vienmandatėje apygardoje, tačiau manęs nematysite TS-LKD sąraše. Tai, kuo gyvenu nuo praeitos savaitės, nors ir primena baisų sapną, bet išties yra realybė, su kuria nelinkiu susidurti niekam.

Realybė, su kuria man teks gyventi dar keletą mėnesių, kol turėsiu civilizuotą galimybę apsiginti ne televizijos laidose, o teismo salėje“, – netrukus feisbuke paskelbė pats A.Vyšniauskas.

Praėjusią savaitę generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti A.Vyšniausko teisinę neliečiamybę. Generalinė prokuratūra į vadinamąjį čekiukų skandalą įsipainiojusiam Seimo nariui planuoja pareikšti įtarimus dėl galimo piktnaudžiavimo ir sukčiavimo.

Prokuratūra teigia, kad jos surinkta informacija leidžia pagrįstai manyti, jog A.Vyšniauskas Marijampolės savivaldybės administracijai galimai yra pateikęs suklastotus dokumentus dėl jo, kaip tarybos nario, veiklos išlaidų kompensavimo.

Anot prokurorų, gali būti, kad buvusiam tarybos nariui, kuris vadovavo ir savivaldybės Antikorupcijos komisijai, neteisėtai buvo išmokėta daugiau nei 2,1 tūkst. eurų suma.

Dėl šio tyrimo ir Seimui pateikto prokuratūros prašymo A.Vyšniauskas skubiai pasitraukė iš TS-LKD frakcijos Seime seniūno posto, į kurį buvo paskirtas mažiau nei prieš mėnesį, taip pat – iš Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto.

Anksčiau šio politiko pavardė buvo minima kaip galimo pretendento vadovauti Seimo Europos reikalų komitetui. Pagal Seimo statutą, šio komiteto vadovo pareigas gali eiti Seimo vicepirmininkas.

Frakcijos seniūno, Seimo vicepirmininko ir komiteto vadovo pareigas prieš tapdama švietimo, mokslo ir sporto ministre ėjo Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Buvo manoma, kad A.Vyšniauskas iš jos galėtų perimti visas tris pareigas, tačiau Seimo pirmininko pavaduotoju netikėtai buvo pasiūlytas ir išrinktas konservatorius Žygimantas Pavilionis.

Vis dėlto konservatoriai neigia iš anksto turėję informacijos apie A.Vyšniauskui gresiančius nemalonumus.

Politikai teigia, kad prokurorų prašymas jiems buvo didelė staigmena, o A.Vyšniauskas į Seimo vicepirmininkus ir Seimo Europos reikalų komiteto vadovus esą netiko dėl patirties stokos ir dėl to, kad galėjo nesulaukti pakankamos paramos per slaptą balsavimą.

Pats A.Vyšniauskas praėjusią savaitę taip pat teigė esąs šokiruotas dėl prokurorų prašymo. Konservatorius teigė nesuprantąs, kodėl nusipelnė išskirtinio prokurorų dėmesio.

„Nesu apklaustas jokioje byloje, neturėjau jokių indikacijų, kad su mano, kaip tarybos nario, veiklos išlaidomis būta kažkokių problemų. Pats taip pat nemanau, kad esu padaręs kažkokių nusižengimų“, – stebėjosi A.Vyšniauskas.

Galutinį sprendimą dėl Seimo nario neliečiamybės naikinimo priims parlamentas.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.