„Aišku, kad tai nuvilia. Ir rinkimų rezultatai būtų kiti, jeigu būtų kitas kandidatas į premjerus. Jeigu būtų Paluckas įvardintas premjeru, mes būtume daug daugiau balsų gavę. Mes esame tikri“, – Eltai teigė R. Karbauskis.
Visgi LVŽS lyderis tikina, kad jo vadovaujama partija iš derybų dėl valdančiosios koalicijos trauktis neketina.
„Mes šiandieną pasirinkimo neturime, kaip ir visi Lietuvos žmonės. Nebus kiti rezultatai. Ir dėl to mes turime nuspręsti – ar Liberalų sąjūdis derybose atsiranda, ar liekame mes“, – sakė jis, patvirtindamas, kad iš derybų nesitrauks.
Politikas neslepia, kad jam kyla abejonių ir dėl to, ar anksčiau teistam kandidatui į premjerus G. Paluckui pavyks išlaikyti aukščiausius skaidrumo standartus.
„Jeigu Vilija būtų (premjere – ELTA), tai dėl korupcijos būtų šiek tiek aiškiau – ji nulinę toleranciją taikytų, o ar šitoje vietoje būsimas premjeras taikys nulinę toleranciją, matysim“, – sakė R. Karbauskis.
„Jam yra iššūkis. Bet galbūt aš esu neteisus ir aš būsiu pirmas, kuris pasakysiu, kad esu neteisus (...), Galbūt žmogus padarė išvadas ir nulinė tolerancija bus“, – svarstė jis.
LSDP sprendimo derėtis su „Nemuno aušra“ ir Liberalų sąjūdžiu – nesureikšmina
LVŽS lyderis tikina pernelyg nesureikšminantis, kad socialdemokratų į premjerus siūlomas G. Paluckas ketina tęsti konsultacijas ne tik su valstiečiais bei Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, bet ir su „Nemuno aušra“ bei liberalais.
„Tegu derasi, mes žinome, kas mes esame, žinome, kokie mes esame, ir žinome, kokius reikalavimus kelsime – skaidrumo ir korupcijos prasme visiškai nulinės tolerancijos“, – sakė R. Karbauskis.
Visgi jis atkreipia dėmesį, kad Lietuvos žmonės aiškiai parodė, kad dabartine valdžia, įskaitant Liberalų sąjūdį, yra nusivylę.
„Aš paprasčiausiai žinau vieną – Lietuvos žmonių lūkestis buvo, kad partijos, kurios dabar yra koalicijoje, kad jų valdžioje nebūtų“, – teigė R. Karbauskis.
„Jeigu yra galvojama, kad nėra signalas rinkimų rezultatai, tai tokiu atveju nežinau, kaip tai vertinti. (...) O dėl „Nemuno aušros“, jeigu socialdemokratų pozicija keičiasi, tegu keičiasi. Šioje vietoje sprendžia jie“, – akcentavo politikas.
V. Blinkevičiūtės sprendimą įvertino ir Saulius Skvernelis
Valdančiosios koalicijos formavime dalyvaujančios partijos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis teigia, kad socialdemokratų pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės sprendimas likti Europos Parlamente buvo ne tik netikėtas, bet ir rizikingas.
„Netikėtas toks sprendimas, tokie gandai vyravo, bet tokių žinių neturėjom, tai mes kažkaip tikėjomės, kad tokio rizikingo sprendimo kolegos galbūt nedarys, nors tai yra jų problema, jų santykio su jų rinkėjais problema“, – Eltai sakė S. Skvernelis.
V. Blinkevičiūtė vos prieš kelis mėnesius teigė, jog premjerės postą bus pasiruošusi užimti, tačiau trečiadienį viešai pareiškė, kad dėl pensinio amžiaus ir sveikatos liks dirbti Europos Parlamente.
S. Skvernelis, paklaustas, ar tokie argumentai jį įtikino, teigė nenorintis šios situacijos komentuoti, tačiau pabrėžė, kad V. Blinkevičiūtė, vasarą žadėdama imtis pareigų, nepakankamai įvertino būsimas pasekmes.
„Nenorėčiau komentuoti aplinkybių, kurių aš nežinau galbūt iš vidaus. Darant politikoj pareiškimus labai tvirtus visą laiką reikia pagalvoti apie pasekmes, jeigu juos turėsi keist. Tai šiuo atveju šie pareiškimai buvo labai rimtai suformuoti, lūkesčiai labai rimtai ir aiškiai išsakyti ir sukelti, bet gyvenime visko būna“, – kalbėjo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis.
„Mūsų rinkėjas, kuris balsavo už Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“, už mūsų žmones, už mūsų sąrašo politikus, lyderius, tai mes čia dėl to problemos didelės nematom, o socialdemokratai turbūt paaiškins savo rinkėjui, prezidentui, politikams, kodėl toks posūkis įvyko. Pradžia Vyriausybės formavimo yra tokia nelabai, sakykime, gražiai atrodanti“, – pridūrė jis.
Įvertino G. Palucko kandidatūrą į premjerus
Nors viešojoje erdvėje kyla klausimų dėl Gintauto Palucko kandidatūros į premjerus, S. Skvernelis tikina problemos nematantis.
„Teko man bendrauti, dirbti su Gintautu Palucku, nematau aš čia jokios tragedijos“, – sakė partijos lyderis.
Anot S. Skvernelio, G. Palucko teistumas koalicijos formavimui ir Vyriausybės darbui neturėtų trukdyti, vis dėlto, pripažįsta jis, tai gali tapti standartu ir kitiems Vyriausybės nariams.
„Iš teisinės pusės turim konstatuoti, kad teistumas yra beveik pasibaigęs, asmuo, kuriam teistumas yra išnykęs, laikomas, kad jis nebuvo teistas, o iš politinės-moralinės pusės tai čia, (...) tas pats standartas bus taikomas ir kitiems politikams, kurie bus skiriami į Vyriausybę“, – sakė parlamentaras.
ELTA primena, kad trečiadienį V. Blinkevičiūtė pranešė atsisakanti premjerės posto. Šioms pareigoms užimti partija pateikė G. Palucko kandidatūrą.
Diskusijos dėl to, ar V. Blinkevičiūtė išties grįš į nacionalinę politiką ir vadovaus Ministrų kabinetui, vėl suintensyvėjo rinkimų naktį, kai politikė vengė tiesiogiai atsakyti į pastarąjį klausimą. Spėliones paskatino ir antradienį pasirodžiusios žinios, kad V. Blinkevičiūtė veikiausiai atsisakys premjerės posto. Tai, remdamasis šaltiniais, pranešė naujienų portalas lrt.lt.
Ramūnas KarbauskisVilija BlinkevičiūtėLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)
Rodyti daugiau žymių