„Nemuno aušros“ valdyba pritarė sutarčiai su socialdemokratais ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“

2024 m. lapkričio 9 d. 09:00
Šeštadienį Remigijaus Žemaitaičio partijos „Nemuno aušra“ valdyba pritarė koalicijos su socialdemokratais ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ sutarčiai, pranešė partijos.
Daugiau nuotraukų (1)
Šeštadienį socialdemokratų partijos taryba planuoja tvirtinti valdančiosios koalicijos sutartį.
ELTA primena, kad penktadienį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas nurodė, kad naujoji valdančioji dauguma bus sudaryta iš trijų politinių jėgų – jo atstovaujamų socdemų, S. Skvernelio vedamų demokratų „Vardan Lietuvos“ bei R. Žemaitaičio vadovaujamos „Nemuno aušros“.
Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime turėtų užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.
Tiesa, iš pradžių koalicinės derybos vyko su demokratais ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) – anksčiau viena iš potencialių koalicijos partnerių įvardinta politinė jėga kvietimo iš socialdemokratų negavo.
Dar prieš rinkimus LSDP lyderiai tikino, jog koalicija su „Nemuno aušra“ yra neįmanoma. Tą partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, iš pradžių ketinusi vadovauti ir būsimai Vyriausybei, patvirtino ir po pirmojo rinkimų turo.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.