„Eidami tomis pačiomis gatvėmis, kuriomis prieš amžių žengė ir patys Akto signatarai, galime jausti gyvą ryšį su mūsų tautos istorija. Įkvėpti signatarų ryžto ir atsidavimo, širdyse jauskime gilią pagarbą, o tam laikui modernus jų požiūris į valstybę ir jos tautą, teišlieka kelrodžiu. Branginkime laisvę, galimybę kelti trispalves vėliavas, susiburti drauge ir vienu balsu giedoti Tautišką giesmę“, – sakė Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.
Eisenos maršrutas atkartojo valstybės istoriją
Vilniaus senamiesčio gatvėmis žygiuojantys moksleiviai simboliškai atkartojo Lietuvos valstybės kūrimo kelią. Eisena prasideda nuo Vilnelės ir Neries santakos, kur Viduramžiais buvo padėti pamatai „karališkam Vilniaus miestui“, Lietuvos valstybės sostinei, iki Rasų kapinių, kuriose palaidotas Jonas Basanavičius ir kiti modernios Lietuvos Respublikos steigėjai.
Jaunimo žygis jau devintą kartą tradiciškai prasidėjo Katedros aikštėje ir driekėsi iki Rasų per reikšmingiausias istorines Vilniaus vietas.
Iš senosios Lietuvos valstybės centro buvo einama pro Signatarų namus, Vilniaus rotušę, Didžiojo Vilniaus seimo rūmus, Aušros Vartus iki Vasario 16-osios akto signatarų, dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, kitų garsių menininkų, 1863 metų sukilimo vadų, už Tėvynės laisvę žuvusių savanorių amžinojo poilsio vietos.
Jaunieji eitynių dalyviai – ne tik iš Vilniaus, bet ir iš tolimesnių Lietuvos mokyklų – turėjo išskirtinę progą susipažinti su istorinių vietų reikšme ir patyrė šventės džiaugsmą ten, kur per amžius buvo kuriama ir ginama Lietuvos valstybė, galėjo padėkoti už laisvės dovaną mūsų valstybės kūrėjams.
Iškilmingos jaunimo eitynės kasmet suburia tūkstančius jaunuolių, skatina juos atrasti gyvą ryšį su ilgaamže Lietuvos istorija ir jos kūrėjais. Eiseną organizuoja Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus kultūros centras, Lituanistų sambūris ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija.