D. Grybauskaitė apie derybas dėl taikos Ukrainoje: grobiu gali tapti ir Lietuva

2025 m. vasario 26 d. 21:31
Austėja Paulauskaitė
Briuselyje viešinti buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė tikina matanti ženklų, jog iki šiol galiojusi pasaulio tvarka netrukus vėl gali būti pakeista, skelbia portalas lrt.lt. Jos teigimu, jei Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), Rusija bei Kinija nuspręstų pasidalyti pasaulio įtakos zonomis, tokių valstybių grobiu gali tapti ir Lietuva.
Daugiau nuotraukų (1)
„Jeigu išties siekiama jėgų ir įtakos pasidalijimo tarp JAV, Kinijos ir Rusijos, tai galime pamatyti, kaip tampame grobiu. Tai būtų labai blogai, tikiu, kad JAV sustos ir neis toliau šiuo keliu, nes tai būtų labai pavojinga“, – nepriklausomo analitikos tinklo „Friends of Europe“ rengtoje diskusijoje sakė D. Grybauskaitė.
„To moko ir istorija, po Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo tarptautinė tvarka buvo pertvarkyta, po Šaltojo karo 1989 m. pasaulio tvarka dar kartą buvo pakeista ir šį kartą su karu Ukrainoje ir D. Trumpo administracija, rodos, pasaulio tvarka vėl bus keičiama“, – pridūrė politikė.
Tačiau D. Grybauskaitė pripažįsta turinti vilties, jog JAV galiausiai supras, jog dabartinė geopolitinė situacija yra ne žaidimas, o trys tautos negali imtis savavališkai keisti nusistovėjusios pasaulio tvarkos.

K. Budrys atsakė, kur Lietuva rodo lyderystę tarptautiniu mastu: čia vairuojame sprendimus

„Tikiuosi, kad JAV supras, kad tai ne žaidimas. Negali trys tautos diktuoti pasaulio tvarkos, nes tai baigiasi žiauriais karais. Ir nesvarbu, kokia bus ta naujoji tvarka, pagarba vieno kitam, dialogas, o ne karai turėtų būti pagrindas. Taigi, viskas galiausiai bus gerai, bet dabar viskas labai nestabilu, nemalonu ir tai jaudina Europą ir Ukrainą“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.
ELTA primena, kad į Baltuosius rūmus grįžęs D. Trumpas pradėjo derybas dėl taikos jau daugiau nei trejus metus nuo Rusijos agresijos kenčiančioje Ukrainoje. Pastaruoju metu neabejojama, kad derybų metu Rusija gali grįžti prie 2021 m. keltų ultimatumų NATO. Tuo metu Maskva reikalavo, kad Aljansas negalėtų priimti jokių naujų narių ir ragino nesteigti jokių naujų karinių bazių buvusiose sovietinėse šalyse.
Tad D. Trumpo retorika Ukrainos atžvilgiu ir didelis dėmesys Rusijos lūkesčiams kelia nerimą Europos valstybių lyderiams.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.