Tai Eltai pranešė konkursą vykdanti Viešojo valdymo agentūra (VVA).
„Tolimesnė konkurso eiga – įvertinti pretendentų atitiktį bendriesiems ir specialiesiems reikalavimams, tai atliekama per 5 d. d., nuo konkurso dokumentų teikimo pabaigos“, – teigė VVA.
Pasibaigus šiam etapui, iki balandžio pradžios bus vertinamos pretendentų vadybinės ir lyderystės kompetencijos.
Balandžio pabaigoje numatomas pretendentų vertinimas komisijoje.
Dokumentų pateikimo etapas turėjo būti baigtas vasario pradžioje, tačiau neatsiradus pakankamai norinčių, jis buvo pratęstas iki vasario 27 d.
Vos paskelbus konkursą, ketinimus jame dalyvauti Eltai patvirtino ir iki sausio pabaigos inspekcijai vadovavęs Audrius Valotka.
Šiuo metu įstaigos vadovo pareigas laikinai eina Donatas Smalinskas.
Praėjusių metų rugsėjo pabaigoje buvęs kultūros ministras Simonas Kairys nepaskyrė su juo anksčiau ne kartą į ginčus įsivėlusio, konkursą laimėjusio A. Valotkos vadovauti Kalbos inspekcijai.
Dar 2023 m. skandalingais pasisakymais garsėjančiam A. Valotkai iš ministerijos buvo išsiųstas siūlymas abipusiu susitarimu nutraukti darbo santykius. Visgi, kultūros ministras neigia įtarimus, kad tokį jo sprendimą lėmė asmeniškumai. Nepasitenkinimą A. Valotkos darbo kokybe jis tikina įrodęs tada, kai nepratęsė pastarojo pareigų ir teko skelbti konkursą.
Rugsėjo pradžioje paaiškėjo, kad konkurse dėl VKI vadovo iš penkių pretendentų buvo atrinktas A. Valotka.
ELTA primena, kad 2023 m. spalį VKI viršininkui buvo skirta pastaba dėl pasisakymo apie pavėžėjus, kurie esą „kalba „čiurkų“ kalbomis“. Visgi pats A. Valotka tikino sakęs ne „čiurkų“, o „tiurkų“.
Kiek anksčiau A. Valotka sulaukė kritikos ir dėl teiginių LRT radijo laidoje. Tuomet jis sakė, kad lenkiškos kaimų pavadinimų lentelės Vilniaus rajone ne tik žymi istorinę lenkų okupacinę teritoriją, bet ir pažeidžia Lietuvos įstatymus, todėl turėtų būti pašalintos. Šiuos užrašus inspekcijos viršininkas prilygino rusų okupuotų Donbaso teritorijų ženklinimui.



