„Ne. Penktosios kolonos tikrai Seime nėra. Seime nėra nė vieno Seimo nario, kuris dirbtų kitų, priešiškų valstybių spec. tarnyboms ar apskritai toms šalims. Apie tai tikrai žino visi, kurie turi teisę susipažinti su slapta informacija, nes apie tai yra ne kartą pasisakiusios ir mūsų specialiosios tarnybos, tame tarpe ir Valstybės saugumo departamentas“, – tvirtino G.Paluckas.
Ministras pirmininkas tokius S.Skvernelio žodžius vertina kaip „konkurencinę trintį“.
„Aš tokius pareiškimus daugiau vertinu kaip tam tikrą konkurencinę trintį, o ne realybę“, – kalbėjo jis.
S.Skvernelis apie penktąją koloną Seime prabilo po antradienį parlamente surengto uždaro posėdžio, kuriam kritiką liejo kai kurie „Nemuno aušros“ ir valstiečių atstovai. Būtent „aušriečiai“ ir dalis valstiečių frakcijos narių nepalaikė ir sankcijų Rusijai pratęsimo.
„Aš mačiau, kad kitiems nebuvo įdomus pristatymas, kad reikėjo išbėgti, žiniasklaidoje pasidalinti savo „įžvalgomis“. Na yra tam tikra penktoji kolona Seime besiformuojanti. Mes matome ir pagal balsavimus. Turbūt tokiems žmonėms nieko nepasakysi“, – LRT televizijai sakė S.Skvernelis.
Seimo pirmininko teigimu, tarp priešiškų šalių mylėtojų yra ir tokių, kurie neturi galiojančių leidimų dirbti su slapta informacija.
S.Skvernelis paragino tokius Seimo narius kreiptis dėl leidimų dirbti su medžiaga, pažymėta slaptumo grifu. Priešingu atveju, pažymėjo jis, tokie parlamentarai gali netekti užimamų postų Seime.
Tokiu reikalavimu dalis politikų jau spėjo pasipiktinti, tarp jų – ir „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis, paraginęs S.Skvernelį nustoti kitus auklėti.
Šiuo pasiūlymu ne itin sužavėtas ir G.Paluckas, tačiau dėl to, anot jo, dar bus diskutuojama koalicijos viduje.
„Mes apie tai dar padiskutuosime, bet noriu priminti, jog teisė dirbti su slapta informacija, ir ne tik teisė, bet ir tam tikros pareigos, ir tai yra mažesnis privatumas. Jeigu iš tikrųjų pareigos to nereikalauja, tokią teisę reikalauti turėti irgi yra tam tikras perlenkimas“, – svarstė premjeras.
Jo žiniomis, tokio leidimo tarp socialdemokratų neturi Algirdas Sysas, vadovaujantis Seimo Biudžeto ir finansų komitetui.
„Niekada jo neprašė ir niekada, tiesą pasakius, jo nereikėjo“, – nurodė G.Paluckas.