Valdančiųjų partijų lyderiai antradienį Seime tikino priekaištų tokiai kandidatūrai neturintys, tačiau tam tikrų kabliukų visgi įžvelgia – pavyzdžiui, pasak „Nemuno aušros“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio, būtų gerai, jei apie tokią svarbią kandidatūrą būtų galima diskutuoti bent kelias savaites, o ne kelias dienas.
Reaguodamas į dalies opozicijos kritiką „aušriečių“ vedlys ragina pasižiūrėti ir į save – nors „savų“ žmonių delegavimo į svarbius postus ir nepateisina, sako, kad tokių dalykų matėme ir ankstesnėje kadencijoje.
Dar pateiks savo vertinimą
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis antradienį tikino jokių profesinių trūkumų I.Segalovičienės atžvilgiu šiandien neįžvelgiantis.
„Aš vertinčiau iš dalykinės ir profesinės pusės, kiek teko bendrauti kaip su patarėja, tai tikrai nematau jokių esminių trūkumų“, – vertino Seimo vadovas.
Tiesa, pasak S.Skvernelio, dar reikės išklausyti ir vertinti pačios I.Segalovičienės poziciją – išsiaiškinti, kokius prioritetus ir tikslus ji yra išsikėlusi. Tada Seimas ir nuspręs, ar ji tikrai tinkama užimti siūlomas pareigas.
Paklaustas, ką bendro turi socialinės politikos ekspertė ir valstybės kontrolė, S.Skvernelis svarstė – „žiūrint, kuriuo kampu pažiūrėsi“.
„Mes visi esame kažkurios srities profesionalai, bet niekada nėra uždarytos galimybės ir tobulėti. Viena iš sričių, kuri taip pat yra labai svarbi, jei kalbėtume apie valstybės biudžetą, finansus, tai pati didžiausia išlaidų dalis yra skiriama socialinei apsaugai ir socialinei politikai“, – aiškino Seimo pirmininkas.
S.Skvernelis teigė nematantis didelės bėdos tame, kad prezidento patarėja „nėra pakankamai atšalusi“.
„Šyla tas oras, pas mus čia sako, kad 26 laipsniai šią savaitę bus. Jeigu žiūrėtume formaliai, nematau aš kažkokio galimo konflikto, kadangi Respublikos prezidento institucija yra nepolitizuota, prezidentas nėra jokios partijos narys, pagal Konstituciją jis yra visiems vienodai teisingas, ir patarėjai, kurie dirba kartu su juo“, – aiškino S.Skvernelis.
Anot Seimo vadovo, jo vadovaujamiems demokratams ir jam pačiam I.Segalovičienės kandidatūra buvo pristatyta, šią informaciją S.Skvernelis gavo prieš kelias dienas.
„Pažadėjau, kad apsvarstys frakcija. Nebuvo kažkokios atmetimo reakcijos“, – nurodė jis.
Prisiminė ir konservatorius
„Nemuno aušros“ lyderis R.Žemaitaitis dėl I.Segalovičienės taip pat laikėsi neblogos nuomonės – tiesa, dar pirmadienį užsiminė, kad toks G.Nausėdos žingsnis „nėra skanus“.
„Viskas yra skanu gyvenime – priklauso, su kokiu prieskoniu tas pagamintas maisto produktas yra.
Jeigu dėl I.Segalovičienės, tai dėl profesinių žinių mes jai neturime absoliučiai jokių pastebėjimų ar pasakymų – manytume, kad tas atšalimo laikotarpis, kuris buvo taikomas pas mus politikoje, jis būtų buvęs logiškas šiuo metu, bet tai yra prezidento konstitucinė prerogatyva, prezidentas teikia, ir mes svarstysime.
Ketvirtadienį 8:30 val. susitinkame su kandidate į pareigas ir pašnekėsime“, – aiškino R.Žemaitaitis.
Paklaustas, ar G.Nausėda galėjo politikams „prižadėti prieskonių, kad būtų skaniau“, „aušriečių“ lyderis tvirtino, kad to tikrai nebuvo. Visgi jis pats būtų norėjęs, kad apie tokią svarbią kandidatūrą būtų diskutuojama ilgiau.
Žinia iš Prezidentūros visuomenę pasiekė tik Seimo posėdžio išvakarėse, o antradienį kandidatūra jau pristatoma parlamentarams.
„Ne, prezidentas tikrai prieskonių nežada ir neuždeda, kad ir kaip bebūtų. Tik aš įsivaizduoju, kad tokios pareigos valstybėje bent jau turėtų būti derinamos savaitę, dvi, diskutuojama, ir tada apsisprendžiama. Bet yra kaip yra“, – svarstė R.Žemaitaitis.
Jo teigimu, I.Segalovičienės kompetencijos yra tinkamos šioms pareigoms, o darbas su prezidentu ir Seimo gyvenimo stebėjimas šioje situacijoje tik padeda.
„Jeigu pasižiūrėsime į prieš tai buvusį Arūną Dulkį – neblogas buvo auditorius, audituoti mokėjo, bet kai jis tapo ministru, kažkodėl išsiauditavęs savo išvadą 2019 metų balandžio mėnesį, taip ir nesugebėjo per ketverius metus įgyvendinti“, – palygino R.Žemaitaitis.
Kai kurie konservatorių atstovai tokį G.Nausėdos manevrą jau pavadino „orbanizacija“. „Nemuno aušros“ vadovas tam turėjo ir savo atsaką.
„Man labai patinka, kai jie sako orbanizacija ar dar kažkas – pasižiūrėkite, premjerė Ingrida Šimonytė išeidama savo visus patarėjus kišo ten, kur tik galėjo. Maisto ir veterinarijos tarnyba įkišta, žirgyne įkišta – kur beaudituojam, kur betikrinam, kažkaip randam jos visą kompaniją“, – aiškino R.Žemaitaitis.
„Man reikėtų, kad jie į savo veidrodį pasižiūrėtų, nes panašu, kad kartais nemato“, – pridūrė politikas.
Paklaustas, ar tai, jog tai darė kiti, jau savaime yra pateisinama ir šiandien, R.Žemaitaitis tvirtino tam nepritariantis, tačiau kritikuoti esą turėtų tie, kurie nėra pasielgę taip pat.
„Manyčiau, kad tikrai būtų galima atšalimo laikotarpio, bet aš pasižiūrėjau, ką konservatoriai padarė su Stasiu Šedbaru į Konstitucinį Teismą. Dar jis ryte Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas, dar jis Seimo narys, ir tik žinojo, kad jis bus susitaręs, išėjo iš partijos, kad laikytų tą atšalimo laikotarpį, ir paskiriamas KT teisėju.
Ar tai etiška? Mano galva, kad ne“, – kalbėjo R.Žemaitaitis.
„Mes turime susitarti žaidimo taisykles – jeigu kažką kritikuojame, pasižiūrime patys į save. Tai šioj vietoj konservatoriai turėtų tyliai po šluota sėdėti, ir sakyti, kad taip, mes irgi taip pat padarėm“, – dėstė R.Žemaitaitis.