Carlos Cuerpo ir Rimantas Šadžius bando susirinkti savo kolegų palankumą prieš slaptą balsavimą, kuris greičiausiai įvyks liepos mėnesį, „Politico“ sakė penki pareigūnai. Patys politikai planų užimti postą dar nepatvirtino.
Tačiau laiko tam dar yra. Euro zonos finansų ministrai slaptu balsavimu išrenka vieną iš savo kolegų į aukščiausias pareigas ir tikimasi, kad kandidatai oficialiai pasiūlys savo pavardes birželį.
Tikimasi, kad Lietuvos politikas sulauks paramos iš Rusijos kaimynių, turinčių tvirtą laikyseną gynybos klausimais, – Lietuvos, Latvijos ir Estijos.
Tačiau dauguma pareigūnų teigia, kad Paschal Donohoe greičiausiai išliks savo poste, nors lenktynės dėl trijų varžovų mažina jo galimybes būti perrinktam jau pirmajame ture.
Jei nė vienas iš kandidatų negauna absoliučios daugumos pirmuoju bandymu, du daugiausiai balsų surinkę kandidatai tą pačią dieną dalyvauja lemiamame balsavime.
„Jei pirmajame ture trys šalys balsuos už R.Šadžių, tuomet P.Donohoe reikės labai didelės daugumos iš kitų, kad būtų iš karto išrinktas“, – sakė vyriausybės pareigūnas.
P.Donohoe varžovų, anot leidinio, laukia nelengva kova, nes airis išgarsėjo kaip pusiausvyrą išlaikantis valdžios atstovas, turintis platų savo kolegų palaikymą.
„Daug kas jo nemyli, bet nėra tokių, kurie jo nekenčia“, – sakė vienas Europos Sąjungos diplomatas, kuriam, kaip ir kitiems šioje istorijoje cituojamiems asmenims, buvo suteiktas anonimiškumas.
Prezidento vaidmuo yra labai svarbus, nes jis pirmininkauja posėdžiams, formuoja darbotvarkę ir dalyvauja tokiuose prestižiniuose tarptautiniuose susitikimuose kaip G7 ir G20.
