K. Budrys vyksta į Briuselį: susitikimo metu aptars sankcijų Rusijai griežtinimą

2025 m. gegužės 20 d. 06:22
Užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys antradienį vyksta į Briuselį, kur dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų taryboje (URT).
Daugiau nuotraukų (2)
„Pagrindinės susitikimo temos – Rusijos agresija prieš Ukrainą, karinė parama ir ilgalaikės saugumo garantijos Ukrainai, sankcijų Rusijai griežtinimas ir įšaldytų Rusijos lėšų panaudojimas“, – teigiama Užsienio reikalų ministerijos (URM) atsiųstame pranešime.
„Taryboje taip pat bus aptarta padėtis Artimuosiuose Rytuose, įskaitant humanitarinę krizę Gazos ruože ir ES politiką Sirijos atžvilgiu“, – priduria ministerija.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę ES patvirtino naują sankcijų Rusijai paketą, kuriuo suvaržomas jos „šešėlinis“ naftos laivynas. Europa taip pat grasina įvesti daugiau apribojimų, jei Maskva nesutiks susitarti dėl paliaubų Ukrainoje.
Pakete, kuris oficialiai turi būti patvirtintas antradienį, numatyta į juodąjį sąrašą įtraukti apie 200 tanklaivių, naudojamų Rusijos naftos eksporto ribojimams apeiti.
Apribojimai taip pat bus įvedami bendrovėms iš tokių šalių, kaip Vietnamas, Serbija ir Turkija, kurios kaltinamos padedančios tiekti prekes Rusijos kariuomenei.
Dešimtys Rusijos pareigūnų papildys beveik 2,4 tūkst. asmenų ir subjektų, kuriems jau uždrausta išduoti vizas ir įšaldytas turtas, juodąjį sąrašą.
Taip pat pakete numatytos sankcijos Rusijos piliečiams dėl kibernetinių atakų, žmogaus teisių pažeidimų ir sabotažo Europoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.