VASAROK SU

žiniomis ir žvaigždėmis

Vasarą prenumeruok Lrytas
PREMIUM vos už 12,99 Eur metams
ir gauk bilietą į pasirinktą koncertą
Taujėnų dvare dovanų

R. Žemaitaitis apie kritiką valdantiesiems prezidento metinėje kalboje: nelabai kažką pridėsi

2025 m. birželio 5 d. 12:05
„Aušriečių“ lyderis Remigijus Žemaitaitis sako, kad jam kritikos valdančiųjų sprendimams prezidento metinėje kalboje nepritrūko, nes Seimas jau ėmėsi pirmų žingsnių spręsti šalies vadovo iškeltas pensijų ir kelių finansavimo problemas.
Daugiau nuotraukų (2)
„Nelabai, ko gero, galima kažką pridėti (prezidento kalboje – ELTA) – ko čia pasigesi, o kad daugiau barsimės – Grybauskaitės jau užteko, kai kumščiu mojuodavo, stalą daužydavo ir nieko nebūdavo“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime sakė R. Žemaitaitis.
„Reikia nepamiršti, kad tai yra metinis prezidento pranešimas, sausio-vasario mėnesį (…) Seimas neposėdžiavo, įstatymų nepriiminėjo, kol balandžio mėnesį buvo tik pateikimai ir paskutines tris savaites iš svarstymo pereinam į priėmimus – tai pensijų (…) reformos pateikimas jau prasidėjo, komitetuose yra sustabdymas, tai kažkokios kritikos didesnės sunku tikėtis“, – tikino R. Žemaitaitis, pridurdamas, kad ir prezidento kalboje paminėtas Kelių fondo projektas taip pat „išjudėjo iš mirties taško“.
Metinėje kalboje prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad dabartinė pensijų sistema panaši į „spygliuotą aptvarą be išėjimo“, todėl premjero Gintauto Palucko Ministrų kabinetas ėmėsi reikalingų pakeitimų, siūlydamas iš kaupimo pasitraukti laisviau.
Prezidentas taip pat užsiminė apie premjerą Gintautą Palucką, pastaruoju metu įsivėlusį į skandalą dėl jam priklausančių įmonių ir vienai iš jų suteiktos lengvatinės 200 tūkst. eurų nacionalinio plėtros banko ILTE paskolos.
„(Kritikos – ELTA) strėlės ir premjerui šiek tiek labai švelniai buvo pasakytos, ir socialdemokratams. (…) Tikrai ne (nesitikėjo, kad griežčiau kritikuos – ELTA), prezidentas vertina, matyt, tuos dokumentus, kurie yra, kad VTEK pradėjo tyrimą, ko nėra tyrimu priimto sprendimo, nelabai kažką galim (vertinti – ELTA)“, – vertino R. Žemaitaitis.
ELTA primena, kad ketvirtadienį Seime prezidentas G. Nausėda skaitė jau šeštąjį metinį pranešimą, kuriame tradiciškai apžvelgė pastarojo meto svarbiausius Lietuvos ir pasaulio įvykius.
Savo kalboje šalies vadovas apžvelgė Vyriausybės iniciatyvas dėl mokestinių pakeitimų, regioninės politikos, atkreipė dėmesį į saugumo ir krašto apsaugos sistemos prioritetus.
Šis kasmetinis šalies vadovo kreipimasis į parlamentarus bei visuomenę – pirmasis antrosios kadencijos G. Nausėdos pranešimas.
Vadovaujantis Konstitucija, prezidentas Seime skaito metinius pranešimus, kuriuose aptaria šalies padėtį, svarbiausius Lietuvos vidaus ir užsienio politikos įvykius. Tokius pranešimus šalies vadovai tradiciškai skaito parlamento pavasario sesijos metu.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.