Paskutinį Vyriausybės posėdį vedęs G. Paluckas atsisveikino su ministrais: neturime, ko gėdytis

2025 m. rugpjūčio 4 d. 10:08
Kiek daugiau nei pusmetį premjero kėdėje pabuvojęs Gintautas Paluckas pirmadienį vadovavo paskutiniam savo Vyriausybės posėdžiui.
Daugiau nuotraukų (6)
Čia priimtas ir atsistatydinimo nutarimas – tai reiškia, kad kartu su G.Palucku atsistatydino ir visas Ministrų kabinetas.
„Turime atlikti tam tikrą formalumą, kuris išplaukia iš Konstitucijos ir iš Vyriausybės įstatymo.
Priimu sprendimą atsistatydinti iš LR ministro pirmininko pareigų. Pranešu, kad devynioliktoji LR Vyriausybė atsistatydina.
Tai skamba gal labai dramatiškai, bet atsistatydinu aš – jūs tęsiate darbą laikinai, kol naujasis ministras pirmininkas nuspręs, kiek, ko, kaip ir kokių pokyčių bus“, – kreipdamasis į Ministrų kabineto narius nurodė G.Paluckas.
Ministrams atsistatydinęs premjeras tikino, kad dirbti Vyriausybėje jam buvo garbė.
„Mieli kolegos, iš tikrųjų garbė buvo. Garbė. Devyniolikta Vyriausybė nudirbo nemažų darbų, ir iš tikrųjų, manau, kad neturime ko gėdytis. Ačiū visiems“, – sunkiai žodžius rinkdamas dėkojo G.Paluckas, po šių žodžių sulaukęs ir kolegų aplodismentų.
Laikinuoju Vyriausybės vadovu, Eltos žiniomis, planuojama skirti finansų ministrą Rimantą Šadžių. 
Apie atsistatydinimą premjeras pranešė ketvirtadienio rytą. Tiesa, šią žinią anksčiau patvirtino ne pats G.Paluckas, o prezidentas Gitanas Nausėda.
Atsistatydinimo raštą G.Paluckas turės perduoti šalies vadovui G.Nausėdai – pastarajam pasirašius tai numatantį dekretą, bus patraukta visa Vyriausybė. 
Vyriausybės nariai.<br>Eltos nuotr. Daugiau nuotraukų (6)
Vyriausybės nariai.
Eltos nuotr.
Tuomet prezidentas vieną iš ministrų galės paskirti laikinuoju premjeru iki kol bus sudarytas naujasis Ministrų kabinetas.
Valdančiųjų LSDP prezidiumas pažadėjo trečiadienį apsispręsti dėl deleguojamo kandidato į premjerus, kandidatūrą taip pat turės aptarti su G.Nausėda.
Tuomet, pasirinkęs kandidatą, šalies vadovas jį teiks Seimui. 
Šiuo metu aplinkos ministro pareigas eina Povilas Poderskis, teisingumo – Rimantas Mockus, žemės ūkio – Ignas Hofmanas. Visi šie trys ministrai pagal koalicinę sutartį yra deleguoti „Nemuno aušros“.
Demokratams „Vardan Lietuvos“ priklausantį ekonomikos ir inovacijų ministro portfelį turi Lukas Savickas, o energetikos –Žygimantas Vaičiūnas.
Kitos devynios ministerijos priklauso socialdemokratams. Kultūros ministerijai vadovauja Šarūnas Birutis, Užsienio reikalų – Kęstutis Budrys, Sveikatos apsaugos – Marija Jakubauskienė, Vidaus reikalų – Vladislavas Kondratrovičius, Švietimo, mokslo ir sporto – Raminta Popovienė, Socialinės apsaugos ir darbo – Inga Ruginienė, Susisiekimo – Eugenijus Sabutis, Finansų – Rimantas Šadžius, o Krašto apsaugos – Dovilė Šakalienė.
Kol kas prezidentas nėra išsakęs pozicijos, ar norėtų permainų dabartinės Vyriausybės sudėtyje.
Per pastaruosius porą mėnesių viešojoje erdvėje pasirodė vis nauji žurnalistiniai tyrimai apie G.Palucką bei jo praeitį, verslo ryšius bei įtartinus sandorius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.