P. Poderskis teigia sulaukęs premjerės kvietimo tęsti darbus Vyriausybėje

2025 m. rugsėjo 9 d. 12:56
Augustė Lyberytė
Sulaukęs paskirtosios premjerės Ingos Ruginienės kvietimo tęsti darbus Vyriausybėje, laikinasis aplinkos ministras Povilas Poderskis kartoja nesilaikantis šiuo metu užimamo posto, tačiau matantis save tęsiant darbą Ministrų kabinete.
Daugiau nuotraukų (3)
„Aš kėdės nei laikiausi, nei laikausi. Buvau pasiūlytas ir pakviestas Gintauto Palucko į XIX-ąją Vyriausybę ir ten dirbau Lietuvai. Ir toliau, jeigu bus toks kvietimas ir pasiūlymas, dirbsiu Lietuvai ir XX-oje Vyriausybėje“, – antradienį žurnalistams Vyriausybėje sakė P. Poderskis.
„Taip, šiandien kalbėjau su premjere“, – sakė jis, paklaustas, ar sulaukė tokio kvietimo.
Ministro teigimu, jo, kaip galimo kandidato, pavardė yra pristatyta prezidentui Gitanui Nausėdai.
„Kiek žinau, aš į dekretą esu įrašytas“, – patikino jis, nurodydamas, kad jo patvirtinimas reikštų ir jam rodomą pasitikėjimą.
Nors vasarą prezidentas pareiškė nematąs P. Poderskio naujojoje Vyriausybėje, antradienį šalies vadovas užsiminė, jog nesulaukus naujų kandidatų į Aplinkos ir Energetikos ministerijų vadovus gali būti tvirtinami šiuo metu pareigas einantys politikai.
Savo ruožtu anksčiau pareiškęs, kad nematytų savęs tęsiant darbus Ministrų kabinete, P. Poderskis tvirtino, kad yra pasirengęs atsakyti į visus prezidentui kilusius klausimus dėl jo tinkamumo vadovauti Aplinkos ministerijai.
„Tada, kada kilo tie visi pasipiktinimai ir buvo išsakyta kritika vasaros viduryje, iš tikrųjų buvo didelis nusivylimas ir savimi, ir ta viešąja komunikacija, kuri paskui ir liovėsi, kai pasakiau, kad nebematau savęs (pareigose – ELTA), nes tuo metu nematė prezidentas“, – kalbėjo laikinasis aplinkos ministras.
„Yra tam tikrų epizodų, kurie tuo metu buvo sukėlę daug kalbų ir tam tikro ažiotažo. Aš esu pasiruošęs atsakyti į visus keliamus klausimus – kokie jei bebūtų ir kas juos bekeltų: prezidentas ar premjerė, ar valdančioji daugumą, Aplinkos komitetas ar bet kas kitas“, – aiškino jis.
Kaip skelbta, antradienį baigiantis naujosios Vyriausybės formavimo procesui, paaiškėjo paskutiniai kandidatai į „aušriečiams“ deleguotų ministerijų vadovus. Siūloma, kad aplinkos ministro darbą tęstų G. Palucko Vyriausybėje dirbęs P. Poderskis. Tuo metu į energetikos ministrus teikiamas teisininkas Mindaugas Jablonskis.
ELTA primena, kad Seimas pritarė I. Ruginienės kandidatūrai į premjeres. Paskirtoji Vyriausybės vadovė ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jos paskyrimo turi pristatyti parlamentui sudarytą ir prezidento patvirtiną Ministrų kabinetą bei teikti parlamentui svarstyti Vyriausybės programą.
Vyriausybė įgis įgaliojimus veikti tik po to, kai Seimas pritars jos programai, o ministrai prisieks parlamente.
Povilas PoderskisInga RuginienėLSDP
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.