Trečiadienį už tai balsavo 9 komiteto nariai. Toks sprendimas priimtas po praėjusią savaitę komitete padarytos pertraukos šio klausimo svarstyme.
Beje, Konstitucijos pataisų autorius socialdemokratas Tomas Martinaitis, jaunimo organizacijų atstovai norėtų, kad jau 2027 metų savivaldos rinkimuose galėtų balsuoti 16-mečiai. Tačiau įvertinę Konstitucijoje nustatytus jos keitimo terminus, dalis politikų abejoja, ar tai pavyktų.
TTK nariai, siūlydami tobulinti projektą, atsižvelgė į kritiškas Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabas.
Seimo teisininkų nuomone, teisinio būtinumo suteikti teisę savivaldos rinkimuose balsuoti nepilnamečiams nėra. Konstitucija, anot jų, neturi būti keičiama, jeigu tai teisiškai nėra būtina.
„Siūlymas keisti Konstituciją neatitinka Konstitucijos stabilumo imperatyvo, nes, mūsų vertinimu, teisinio būtinumo suteikti teisę savivaldybių ir merų rinkimuose balsuoti nuo 16 metų nėra“, – TTK posėdyje yra sakiusi Teisės departamento vyresnioji patarėja Viktorija Staugaitytė.
Ji taip pat akcentavo, kad Konstitucijoje yra įtvirtintas pilnametystės institutas. Atsižvelgiant į tai, anot Seimo teisininkų, diskutuotina, ar suteikiant teisę nepilnamečiams dalyvauti savivaldos rinkimuose, nebūtų pažeista Konstitucijoje įtvirtintų nuostatų darna.
Parlamentaro T. Martinaičio nuomone, leidus savivaldos rinkimuose balsuoti 16 -mečiams, stiprėtų demokratija, tai skatintų jaunimo pilietiškumą.
Kaip ELTA jau skelbė, šių metų birželio 26 d. Seimas nutarė pradėti svarstyti Konstitucijos pataisą, siūlančią vietos savivaldos rinkimuose leisti balsuoti 16-mečiams.
Ši socialdemokrato T. Martinaičio pateikta iniciatyva sulaukė parlamentarų pritarimo po pateikimo. Ją parėmė 78 Seimo nariai, 3 buvo prieš, 8 parlamentarai susilaikė.
