Teisme įstrigo buvusių „Vilniaus vandenų“ vadovų byla

Vilniaus apygardos teismui eilinį

Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Oct 2, 2013, 1:13 PM, atnaujinta Feb 21, 2018, 2:08 PM

Byla dėl didžiausios šalyje vandentiekio bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovų ir darbuotojų galimų nusikalstamų veiksmų, bendrovei vykdant viešuosius pirkimus, sudarant bei vykdant sutartis su kitomis bendrovėmis, buvo perduota dar pavasarį. Teismas bandė surengti ne vieną posėdį, tačiau pradėti bylos nagrinėjimo niekaip nepavykdavo.

Du posėdžiai neįvyko neatvykus kaltinamajam Dariui Norkui. Trečiadienį teisme nepasirodė kitas kaltinamas - Nerijus Laurinaitis. Teismas planuoto posėdžio išvakarėse gavo pažymą, kad kaltinamasis susirgo.

„Procesas negalimas be vieno iš kaltinamųjų“, - posėdžio pradžioje sakė teisėja Laureta Ulbienė. Ji taip pat pranešė, kad gautas kaltinamojo Raimundo Dabravalskio prašymas grąžinti bylą prokurorui. Toliau teismas bylos ketina ketina imtis gruodžio mėnesį.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos tirtoje baudžiamojoje byloje įtarimai dėl kyšio reikalavimo iš viešojo pirkimo metu pasirinktos bendrovės direktoriaus už sutarties su bendrove „Vilniaus vandenys“ pasirašymą pateikti buvusiam „Vilniaus vandenų“ generaliniam direktoriui D.Norkui, pardavimo ir rinkodaros direktoriui N.Laurinaičiui, gamybos padalinio vadovui Vytautui Kisieliui ir plėtros direktoriui Linui Didrikui.

Pasak STT pranešimo, šis tyrimas dėl „Vilniaus vandenų“ vadovų neteisėtų veiksmų pernai buvo išskirtas iš 2009 metais pradėto didelės apimties ir sudėtingo ikiteisminio tyrimo.

D.Norkui ir N.Laurinaičiui kitoje byloje jau paskelbtas nuosprendis dėl kyšininkavimo, jis yra įsiteisėjęs. Šiuo nuosprendžiu abiem nuteistiesiems skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Abu nuteistieji turės sumokėti po 20 minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio, arba 2,6 tūkst. litų įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą. Šios bylos posėdžiai dėl įvairių priežasčių taip pat ilgai vyko pirmos instancijos teisme.

Dabar teismui perduota byla dėl devynių galimai nusikalstamos veiklos epizodų.

Buvęs bendrovės generalinis direktorius D.Norkus kaltinamas kyšio reikalavimu iš kitos bendrovės direktoriaus už tai, kad minėtai bendrovei būtų grąžinti uždelsti „Vilniaus vandenų“ šimtatūkstantiniai įsiskolinimai už suteiktas paslaugas.

Be to, įtarimai dėl padėjimo generaliniam direktoriui D.Norkui susitarti dėl kyšio priėmimo iš vienos Lietuvoje veikiančios stambios bendrovės teritorinio padalinio vadovo už neteisėtą veikimą bendrovės naudai organizuojant ir vykdant viešojo pirkimo konkursą pareikšti „Vilniaus vandenų“ vadovo patarėjui viešųjų pirkimų klausimais.

D.Norkus yra minimas ir Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus baudžiamojoje byloje, tačiau čia jis yra liudytojas. Šios bylos duomenimis, R.Adomavičius nuo 2012 metų birželio iki rugsėjo mėnesių provokavo bendrovės „Utenos melioracija“ interesams netiesiogiai atstovaujantį buvusį „Vilniaus vandenų“ vadovą D.Norkų jam duoti 40 tūkst. litų kyšį. D. Norkus pinigus R.Adomavičiaus prašymu paliko jo automobilyje „Mercedes-Benz“. Už tai jis esą žadėjo paveikti bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinį direktorių, kad bendrovė „Utenos melioracija“ būtų pripažinta nugalėtoja beveik 9 mln. litų vertės vandentiekio statybos ir renovacijos darbų viešajame pirkime.

R.Adomavičiaus advokatas yra sakęs, kad D.Norkus sutiko bendradarbiauti su Specialiųjų tyrimų tarnyba ir tikėjosi, kad jam pateikti kaltinimai bus panaikinti. Tačiau paaiškėjo, kad kurie epizodai liko.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.