Antradienį Kumpupių kaimo gyventojas bendrovei „Lesto“ pranešė, jog
dingo elektra.
Vidurdienį Šakių skyriaus darbuotojas nuvyko apžiūrėti transformatoriaus
ir pastebėjo, jog jis sugedęs, nes, atsukus varžtą, buvo išleista apie
200 litrų transformatorių aušinimo alyvos.
„Lesto“ darbuotojas nusprendė patikrinti ir kitą tame pačiame kaime
esantį transformatorių, pajungtą į tą pačią elektros liniją.
Ilgapirščiai ir jame buvo pasidarbavę – išleidę apie 200 litrų alyvos.
Transformatoriai yra brangūs įrenginiai, keičiantys elektros
įtampą iš aukštos į žemesnę.
Be aušinimo alyvos likę apgadinti įrenginiai dar kurį laiką veikia,
tačiau, atsiradus didesnėms apkrovoms, jie perdega.
Vagys šią alyvą stengiasi parduoti kaip dyzelinius degalus.
Pigia preke susigundę vairuotojai greitai patiria didelių nuostolių, nes
transformatorių alyva visiškai sugadina automobilių variklius.
Anksčiau dėl tokių vagysčių pričiupti asmenys būdavo baudžiami
piniginėmis baudomis.
Prieš dvejus metus buvo priimtos Baudžiamojo kodekso pataisos,
numatančios griežtesnę atsakomybę už svarbią reikšmę nacionaliniam
saugumui turinčių įmonių infrastruktūros vagystes ar sugadinimą.
Dabar piktavaliai rizikuoja už grotų praleisti iki šešerių metų.
Tačiau alyvos vagys, lendantys prie pavojingų transformatoriaus
įrenginių, rizikuoja ne tik laisve.
Šalyje žinomas ne vienas tragiškas įvykis, kai alyvos vagystė baigėsi
kraupia žūtimi.
Šakių rajono pareigūnai prisimena skaudžią nelaimę, kai du vyrus,
vagiliaujančius iš transformatoriaus, nutrenkė elektra. Vienas jų sudegė
gyvas, o kitas visam gyvenimui sugadino sveikatą.
˙
