Teismas nepasigailėjo Linkuvos monstru praminto Šarūno Žemaičio

Savo draugę ir Linkuvos gimnazijos sargą nužudęs Šarūnas Žemaitis kalės iki gyvenimo pabaigos.

Teismas nusprendė, kad už dviejų žmonių nužudymą Š.Žemaičiui pagrįstai skirta įkalinimo iki gyvos galvos bausmė.<br>G.Šiupario nuotr.
Teismas nusprendė, kad už dviejų žmonių nužudymą Š.Žemaičiui pagrįstai skirta įkalinimo iki gyvos galvos bausmė.<br>G.Šiupario nuotr.
Teismas nusprendė, kad už dviejų žmonių nužudymą Š.Žemaičiui pagrįstai skirta įkalinimo iki gyvos galvos bausmė.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Teismas nusprendė, kad už dviejų žmonių nužudymą Š.Žemaičiui pagrįstai skirta įkalinimo iki gyvos galvos bausmė.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Apr 12, 2016, 3:23 PM, atnaujinta May 29, 2017, 10:47 AM

Jam skirta bausmė yra teisinga ir pagrįsta, byla išnagrinėta išsamiai ir nešališkai – antradienį paskelbė Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs Linkuvos monstru praminto 22 metų Š.Žemaičio apeliacinį skundą.

Didžiausia galima bausme Š.Žemaitis buvo nuteistas už Linkuvos gimnazijos sargo 66 metų Algimanto Palkaus bei savo gyvenimo draugės 21 metų Samantos Rakauskaitės nužudymo.

Savo apeliaciniame skunde Š.Žemaitis teigė, kad Šiaulių apygardos teismas esą nepagrįstai nenustatė lengvinančių aplinkybių, nes jis prisipažino padaręs nusikaltimus, tačiau teismui šis priekaištas pasirodė esąs nepagrįstas.

„Jis prisipažino tik tuo metu, kai prieš jį buvo surinkti įrodymai, o ne savanoriškai“, – rašoma nutartyje.

Teismo sprendimu Š.Žemaitis taip pat turės atlyginti savo aukų artimiesiems – jiems priteista daugiau nei 93 tūkstančių eurų turtinės ir neturtinės žalos.

Dar 35 tūkstančius eurų iš Š.Žemaičio teismas priteisė be motinos likusio jo trejų metų sūnaus neturtinei žalai atlyginti.

Š.Žemaičio sugyventinė S.Rakauskaitė dingo pernai balandžio 11-ąją.

Bent jau taip policijai pasakojo apie jos dingimą pranešęs žudikas.

Jis aiškino, kad jauna moteris iš namų išėjo naktį ir į juos nebegrįžo, nors namuose liko poros dvejų metų sūnus.

Buvo paskelbta S.Rakauskaitės paieška. Radus jos kūną, pradėjo aiškėti ir nusikaltimo detalės, o sulaikytas Š.Žemaitis prisipažino nužudęs gyvenimo draugę.

Prieš mirtį S.Rakauskaitė ruošėsi palikti Š.Žemaitį, ji jau buvo nusižiūrėjusi butą, kurį ketino nuomotis, buvo davusi už jį rankpinigių.

Konfliktas tarp S.Rakauskaitės ir S.Žemaičio kilo balandžio 11-osios naktį – per barnį vyras pasmaugė savo draugę ir nusprendė paslėpti jos lavoną.

S.Rakauskaitės kūną žudikas apvyniojo lipniąja juosta, kad jis neišsitiestų ir įkišo į du maišus.

Iš pradžių šį nešulį žudikas užkėlė į namo palėpę, bet po dešimties minučių nusprendė kūną išvežti lauk.

Nuvežęs į netoliese esančią sodybą Š.Žemaitis kūną įmetė į vandens pilną duobę, o ant viršaus užmetė akmenį, kad palaikai neiškiltų į viršų.

Aukos telefoną žudikas išmetė į lauko tualetą, drabužius sudegino, o artimiesiems ir draugams pareiškė, kad gyvenimo draugė pati išėjo iš namų.

Manoma, kad mažametis S.Rakauskaitės sūnus matė, kaip buvo nužudyta jo mama.

Kodėl susidorojo su jį palikti nusprendusia sugyventine, Š.Žemaitis taip ir nepaaiškino. Teisme vyras tvirtino, kad gyvenimo draugę pasmaugė apakintas pykčio, kai per šeimos barnį buvo išvadintas kvailiu.

Vis dėlto, manoma, kad Samanta buvo nužudyta ne tik dėl neapgalvotų savo žodžių.

Teisme S.Rakauskaitės draugė paliudijo, kad jauna moteris žinojo apie Linkuvos gimnazijos sargo žmogžudystę, todėl Š.Žemaitis išsigando, kad jį palikusi Samanta išduos jo paslaptį.

„Samanta sakė, kad tą naktį Šarūnas namo grįžo kruvinas ir prisipažino nužudęs sargą. Samanta sakė, kad Šarūnas vagiliauja, parsineša statybinių medžiagų“, – teisme liudijo Samantos draugė. Paaiškėjo, kad kraupią paslaptį žinojo ne tik S.Rakauskaitė, jos draugė, bet ir kaimynė.

„Samanta pas mane atėjo, kai susipyko su Šarūnu. Guosdamasi ji prasitarė, kad Šarūnas susijęs su sargo nužudymu.

Jau kitą dieną Šarūnas su Samanta susitaikė. Ko neprikalbėsi susipykęs, todėl į tokią Samantos užuominą dėmesio neatkreipiau“, – teisme sakė kaimynė.

Apie tai, kad Š.Žemaitis galėjo nužudyti Linkuvos gimnazijos sargą, šios moterys policijai pranešė tik po S.Rakauskaitės dingimo.

Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijoje sargu dirbęs A.Palkus savo darbo vietoje buvo rastas negyvas 2013-ųjų balandžio 6-ąją. Vyro galvoje buvo matyti muštinių ir kirstinių žaizdų. Ekspertai nustatė, kad gimnazijoje budinčiam sargui 14 kartų spirta ir ne mažiau kaip tris kartus durta peiliu.

Sunkių traumų patyręs A.Palkus įvykio vietoje mirė nuo galvos sumušimo.

Po nužudymo gimnazijoje buvo pasigesta 740 eurų vertės daiktų.

Tyrėjai nustatė, kad iš gimnazijos pagrobti įrankiai buvo išvežti rogėmis. Rogių pėdsakai vedė link Vaškų gatvės, kur gyveno Š.Žemaitis.

Tačiau kelio danga buvo išlyginta, todėl pėdsakų beveik neliko.

Kadangi rogių pėdsakų fragmentų su į kraują panašiomis dėmėmis buvo rasta ir šalia Š.Žemaičio namų, o ir pats Š.Žemaitis anksčiau turėjo rogutes, pareigūnai vaikiną apklausė.

Š.Žemaitis pareigūnams tvirtino vakare namuose gėręs ir po išgertuvių niekur nevaikščiojęs. Šį Š.Žemaičio alibi patvirtino S.Rakauskaitė ir vienas jo namuose girtavęs bei po išgertuvių čia užmigęs draugas.

Š.Žemaitis anksčiau buvo teistas kelis kartus už vagystes. Pirmą kartą jis teisiamųjų suole atsidūrė dar būdamas nepilnametis – 2007 metais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.