14-metį bagažinėje vežioję ir į Nerį įmetę budeliai – laisvėje

14-metį kaunietį gausiai žmonių lankomoje vietoje pagrobusių, bagažinėje vežiojusių ir į Nerį nuo 6 metrų aukščio skardžio jį įmetusių budelių byla praėjusią savaitę pasiekė teismą. Nors paauglys patyrė dideles kančias, buvo išprievartautas, suimtas liko tik vienas iš septynių pagrobėjų gaujos narių – 49 metų karmėlaviškis Artūras Liutkevičius, o jo sėbrai teismo lauks laisvėje.

Vienas įtariamųjų paauglio kankintojų A.Liutkevičius (nuotr.) antradienį buvo suimtas dar mažiausiai trims mėnesiams.<br>M.Patašiaus nuotr.
Vienas įtariamųjų paauglio kankintojų A.Liutkevičius (nuotr.) antradienį buvo suimtas dar mažiausiai trims mėnesiams.<br>M.Patašiaus nuotr.
Dauguma paauglio kankintojų, kaip ir šiedu vyrai, teismo laukia laisvėje. Vaikinas buvo užpultas gatvėje, įgrūstas į bagažinę, išprievartautas ir įmestas į Nerį.<br>M.Patašiaus nuotr.
Dauguma paauglio kankintojų, kaip ir šiedu vyrai, teismo laukia laisvėje. Vaikinas buvo užpultas gatvėje, įgrūstas į bagažinę, išprievartautas ir įmestas į Nerį.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 31, 2016, 3:29 PM, atnaujinta May 23, 2017, 2:04 PM

Kauno apylinkės teismo teisėja Aušra Vingilė antradienį nusprendė pratęsti A.Liutkevičiaus suėmimą trims mėnesiams. Byla teisme bus pradėta svarstyti birželio viduryje.

Prokuroras Egidijus Palaima nutarė, kad pagrobėjų gaujos narių neverta patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl pasikėsinimo nužudyti, nors vaikinas ne tik buvo įmestas į vandenį nuo aukšto skardžio, bet turėjo skubiai perplaukti į kitą upės pusę, nes girdėjo svarstymus, kad jį vertėtų čia pat užmušti.

Sadistams iškelta byla tik dėl išprievartavimo, pagrobimo ir reketo. Jei būtų inkriminuotas pasikėsinimas, jiems grėstų kalėjimas iki gyvos galvos, o dabar gresia iki 10 metų nelaisvės.

Be A.Liutkevičiaus, prieš teismą stos Kauno ir Karmėlavos gyventojai 31 metų Saulius Juozaitis, 30 metų Valerijus Kulikovas, 30 metų Marijonas Taraila, 29 metų Edvinas Gurskas, 17 metų Domantas R. ir 16 metų Laurynas S.

2006 metais A.Liutkevičius buvo nuteistas 11 metų kalėti už žmogžudystę, tačiau buvo išleistas į laisvę užpernai pirma bausmės pabaigos laiko.

Nukentėjęs nepilnametis nėra pakliuvęs į teisėsaugos akiratį, jis gyvena tvarkingoje šeimoje.

Užpuolė gatve einančius bičiulius

Visuomenėje didelį atgarsį sukėlė nusikaltimas, įvykdytas vėlų 2015 metų liepos 26-osios vakarą, kai grupė paauglių ir suaugusių vyrų Kaune pagrobė paauglį, įgrūdo jį į bagažinę ir nuvežė į pakaunės Karmėlavos miestelio apylinkes.

Tyrimo metu atskleista ir daugiau nusikaltimų, kuriuos padarė ši gauja. Vaikiną veždami bagažinėje nusikaltėliai Kaune sukėlė avariją, sunkiai sužeidė moterį ir, pabėgę iš avarijos vietos, toliau kankino keturiolikmetį.

Paauglys buvo pagrobtas Kaune, kai išėjo pasivaikščioti su savo bendraamžiu draugu. Prie dviejų nepilnamečių privažiavo „Volkswagen Golf“, BMW ir „Audi“ automobiliai. Iš jų iššokę paaugliai ir suaugę vyrai puolė vytis du draugus.

14-mečio bičiulis pabėgo. Įsiutę užpuolikai nusprendė pagrobti bent vieną auką. Įtariama, kad nusikaltėliai ieškojo keturiolikmečio draugo, su kuriuo jis buvo išėjęs pasivaikščioti, – esą vaikinas jiems buvo skolingas 15 ar 20 eurų.

Paliko vaikiną sudaužytą upėje

Nepagavę tariamo skolininko, jie pyktį išliejo ant jo draugo. Vaikinas buvo vežiojamas bagažinėje apie valandą. Įmetus jį į Nerį, vienas pagrobėjų norėjo nusileisti į apačią ir jį mirtinai uždaužyti plytgaliu, bet draugai jį sulaikė – tegul kapanojasi. Aukai girdint jie svarstė, ar jos nevertėtų čia pat užmušti.

Tačiau paaugliui pavyko perplaukti per upę ir pasiekti krantą, esantį Lapių miestelio apylinkėse. Ten jis pasibeldė į artimiausio namo duris ir sulaukė geraširdžių žmonių pagalbos. Netrukus buvo iškviesti medikai ir policijos pareigūnai.

Įtariama, kad vaikiną išprievartavo A.Liutkevičius, o kiti nuošalioje aikštelėje žemino ir mušė auką.

Gauja terorizavo pakaunės miestelį

Karmėlavos gyventojai naujienų portalui lrytas.lt pasakojo, kad miestelį terorizavo banditų gauja, tačiau policijai vis pritrūkdavo įkalčių jai sutramdyti. 14–20 metų dešimties vaikinų gauja terorizuoti miestelį pradėjo prieš trejus metus. Dauguma jų gyvena tvarkingose šeimose.

Jie buvo apiplėšę Vilniaus gatvėje veikiančią „City Market“ ir kitas parduotuves, atiminėdavo iš praeivių pinigus, taip pat vogdavo įvairius daiktus. Ypač kentėjo silpnesni ir jaunesni nepilnamečiai, iš kurių buvo pagrobtas ne vienas telefonas.

Jaunų karmėlaviškių gauja plėšti ir vogti vyksta ir į Kauną, esantį už 15 kilometrų. Kai kurie jų yra pilnamečiai ir turi nuosavus automobilius. Vietos gyventojai atpažino keturiolikmečio pagrobėjų automobilius BMW bei „Volkswagen Golf“.

Ypač įžūlūs yra du gaujos nariai – Domantas ir Laurynas. Domantas yra teistas už vagystes, bausmę atliko nepilnamečių kolonijoje.

Iškėlus bylą dėl 14-mečio pagrobimo, išpuoliai Karmėlavoje aprimo.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.