Pasieniečiai gaudė nelegalius migrantus iš Vietnamo

Ignalinos rinktinės pasieniečiai Švenčionių rajone sulaikė dar 10 nelegalių migrantų iš Vietnamo ir du, įtariama, juos į Lietuvą lydėjusius vedlius, čečėnų tautybės Rusijos piliečius. Šią grupę pasieniečiai išgaudė pasklidusią po Strūnaičio seniūnijos teritoriją. Sulaikymų metu buvo pasitelktos sustiprintos Ignalinos rinktinės pasieniečių pajėgos bei sraigtasparnis.

Švenčionių rajone pasieniečiai gaudė nelegalius migrantus iš Vietnamo ir juos lydėjusius čečėnus.<br>VSAT nuotr.
Švenčionių rajone pasieniečiai gaudė nelegalius migrantus iš Vietnamo ir juos lydėjusius čečėnus.<br>VSAT nuotr.
Švenčionių rajone pasieniečiai gaudė nelegalius migrantus iš Vietnamo ir juos lydėjusius čečėnus.<br>VSAT nuotr.
Švenčionių rajone pasieniečiai gaudė nelegalius migrantus iš Vietnamo ir juos lydėjusius čečėnus.<br>VSAT nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Sep 13, 2016, 1:54 PM, atnaujinta May 13, 2017, 5:25 AM

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, sekmadienį vakare VSAT Ignalinos rinktinės Švenčionių užkardos pasieniečiai Švenčionių rajono Ropiškės kaimo prieigose, apie 2 kilometrus nuo valstybės sienos su Baltarusija, sulaikė įtartiną asmenį, o po dešimties minučių už kelių šimtų metrų nuo šios vietos, pačiame Ropiškės kaime, įkliuvo dar du vyrai. Visi jie dokumentų neturėjo.

Įtariama, kad 19-mečiu ir 20-mečiu čečėnų tautybės Rusijos piliečiais prisistatę vyrai lydėjo į Lietuvą nelegaliai patekusių vietnamiečių grupę. Trečias sulaikytasis irgi neturėjo dokumentų. Jis prisistatė 29-erių Vietnamo piliečiu.

Pasieniečiai pradėjo naršyti apylinkes ir pirmadienio naktį už 9 kilometrų nuo Ropiškės, Naujo Strūnaičio kaimo prieigose, pastebėjo įtartiną grupę asmenų. Keturis vyrus VSAT pareigūnai sulaikė, o penktam pavyko pasprukti ir prisidengus tamsa pasislėpti šalia esančiame miške.

Vėliau vyrą VSAT pareigūnai paryčiais sulaikė prie Skritutiškės kaimo, kuris yra už 3 km nuo valstybės sienos su Baltarusija. Šie penki sulaikytieji jokių asmens tapatybės dokumentų irgi neturėjo ir prisistatė esantys Vietnamo piliečiais, kuriems esą nuo 23-ejų iki 39-erių.

Tęsdami paiešką pirmadienio rytą pasieniečiai patikrino aplinkines vietoves ir aptiko per Lietuvos sieną su Baltarusija vedančias dvi brydes, paliktas žmonių. Į orą buvo pakeltas ir vietovę žvalgyti pasitelktas VSAT Aviacijos valdybos sraigtasparnis su termovizorine įranga.

Apžiūrėjus apylinkes daugiau įtartinų asmenų neaptikta. Tačiau Švenčionių užkardos pasieniečiai paieškų nenutraukė ir pirmadienį vakarop prie Vidutinės kaime esančios parduotuvės sulaikė 2 vyrus ir moterį, Vietnamo piliečius. Jie turėjo savo šalies pasus, visiems sulaikytiesiems – po 33-ejus. Dar po valandos Ignalinos rinktinės Specialiosios užkardos pasieniečiai Strūnos kaime sulaikė 21-erių savo šalies pasą turėjusį vietnamietį.

Iš viso per šias paieškas Švenčionių rajone VSAT pareigūnai sugaudė 10 vietnamiečių, 9 vyrus ir moterį, bei du čečėnų tautybės Rusijos piliečius.

Čečėnams Ignalinos rinktinės pasieniečiai dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Vietnamiečiams ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo. Rugsėjį tai jau 3 atvejis, kai Ignalinos rinktinės pasieniečiai sulaiko neteisėtai į Lietuvą bandančius patekti nelegalius migrantus iš Vietnamo, kuriuos lydi čečėnų tautybės Rusijos piliečiai.

Rugsėjo 1 d. Zarasų rajone po gaudynių VSAT pareigūnai sulaikė lengvuosius automobilius vairavusius čečėnų tautybės Rusijos piliečius. Vienu iš automobilių buvo gabenami 8 nelegalūs migrantai iš Vietnamo.

Praėjusį penktadienį Švenčionių rajone, miške prie Kulbokiškės kaimo, pasieniečiai sulaikė 10 neteisėtai iš Baltarusijos patekusių vietnamiečių bei, įtariama, jų vedlį, čečėnų tautybės Rusijos pilietį.

Iš viso šiemet VSAT pareigūnai sulaikė 131 Vietnamo pilietį, bandžiusį nelegaliai patekti į Lietuvą.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.