Teismas: Š. Žematis už du nužudymus turi kalėti iki gyvos galvos

Aukščiausiasis Teismas

Š. Žematis už du nužudymus turi kalėti iki gyvos galvos.<br>D.Umbraso nuotr.
Š. Žematis už du nužudymus turi kalėti iki gyvos galvos.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 22, 2016, 5:26 PM, atnaujinta Apr 17, 2017, 8:24 AM

„Baudžiamasis įstatymas pritaikytas tinkamai,“ – paskelbė teismas.

Nuteistasis manė, kad jam paskirta per griežta bausmė ir prašo paskirti terminuotą laisvės atėmimo bausmę.

Bylos duomenimis, Š.Žemaitis 2013 metų balandžio pradžioje žiauriai nužudė Pakruojo rajone esančios Linkuvos gimnazijos sargą – vyrui buvo spardyta į kaklą ir galvą, iš gimnazijos patalpų pagrobė įvairių daiktų už 417 eurų. Sunkiai sužalotas sargas mirė įvykio vietoje. Po dvejų metų Š.Žemaitis pasmaugė sugyventinę. Nustatyta, kad abu nusikaltimus jis padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

„Prašau atsižvelgti į mano jauną amžių, iki tol nebuvau teistas, nebuvau padaręs smurtinių nusikaltimų“, – teismui yra sakęs 23 metų Š.Žemaitis.

Nuteistasis ir jo advokatė tikino, kad ankstesni teismai netinkamai taikė straipsnį, kuris nustato lengvinančias aplinkybes, taip pat teismai nukrypo nuo formuojamos praktikos tokiose bylose.

Generalinė prokuratūra prašė nuteistojo skundą atmesti, nes teismas įstatymų nepažeidė, skyrė teisingą bausmę už du nužudymus ir plėšimą.

„Jis tik iš dalies pripažino kaltę, keitė parodymus. Jo pozicija nuoširdaus gailėjimosi nerodo. Jis ne tik nepranešė apie nusikaltimą, bet ir šaltakraujiškai slėpė kūną – sudegino sugyventinės drabužius, o artimiesiems pranešė, kad ji dingo. Klaidino ir policiją, kuri pradėjo paieškos bylą“, – yra sakė prokurorė Rima Kriščiūnaitė.

Pasak prokurorės, vyras neparodė jokio nuoširdumo ir gailesčio – po nusikaltimo su draugais gėrė alų ir kepė mėsą. Kaltę dėl vaiko motinos nužudymo pripažino tik teisėsaugai surinkus įrodymus.

„Tyčia buvo padarytas nusikaltimas, tai nebuvo nelaimingas atsitikimas, jis neleido mano dukrai užauginti sūnaus, neleido jai gyventi, išvežė iš namų kūną. Nesutinku, kad būtų bausmė sušvelninta, bausmė turi būti iki gyvos galvos“, – teismui yra sakiusi nužudytosios Samantos Rakauskaitės motina Dalia Rakauskienė. Jai pritarė ir nužudytosios brolis Gytis Rakauskas. Vyras su savo šeima dabar augina našlaičiu likusį sesers sūnų.

Skirti terminuotą laisvės atėmimo bausmę nuteistasis balandį prašė ir Apeliacinio teismo, tačiau jo prašymas nebuvo tenkintas.

Apeliacinio teismo vertinimu, Šiaulių apygardos teismas išsamiai ir nešališkai išnagrinėjo visas bylos aplinkybes, nepažeisdamas Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų įvertino įrodymus bei pagrįstai priėmė apkaltinamąjį nuosprendį.

Pakruojo rajono gyventojas prašė pripažinti jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe tai, kad jis pilnai prisipažino ir nuoširdžiai gailisi dėl padarytos nusikalstamos veikos.

Ikiteisminis tyrimas dėl Linkuvos gimnazijos sargo nužudymo pradėtas 2013 metų balandžio 6 dieną. Tądien rastas nužudytojo kūnas. Naktį mokykloje budėjusio vyro kūną jo kabinete kitą rytą rado žmona ir sūnus.

Kaip teigia prokuratūra, dvejus metus trukusiose nusikaltėlio paieškose buvo ne vienas įtariamasis, tačiau įrodymų, grindžiančių įtariamųjų kaltę, neužtekdavo.

Ikiteisminis tyrimas pasisuko kita kryptimi, kai po dvejų metų balandžio mėnesį tame pačiame miestelyje dingo 21 metų mergina. Mergina, pasak jos sugyventinio Š.Žemaičio, išėjo iš namų balandžio 11-osios rytą ir negrįžo.

Po savaitę trukusių paieškų dingusioji S.Rakauskaitė aptikta negyva šulinyje, netoli Linkuvos esančiame Mūravoto kaime.

Kai ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai rado merginos kūną, sugyventinis prisipažino, kad yra susijęs su S.Rakauskaitės mirtimi.

Bylos duomenimis, vakare pora susipyko ir Š. Žemaitis pastūmė savo vaiko motiną, ji nukrito ir susižalojo galvą. Bijodamas, kad ji gali iškviesti policiją dėl panaudoto smurto, vėliau ją uždusino. Norėdamas paslėpti kūną, jis išvežė jį užsidėjęs ant motorolerio bei paslėpė šulinyje, kur vėliau kūnas ir rastas.

Vykdant ikiteisminį tyrimą dėl S.Rakauskaitės nužudymo vienas iš liudytojų jau po Š.Žemaičio sulaikymo nurodė, kad žinojo apie jo anksčiau įvykdytą žmogžudystę gimnazijoje.

2013 metų balandžio 5-osios naktį, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, Š. Žemaitis ėjo vogti tuo metu renovuojamojoje gimnazijoje esančių statybinių prekių ir išsigandęs, kad pamatęs jį mokyklos viduje sargas iškvies policiją, pargriovė ji ant žemės ir kelis kartus trenkė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.