Trėmimus į Sibirą prasivėdinimu vadinęs V.Lekstutis keliauja į teismą

Dar vienas Rusijos šlovintojas atsidurs teisiamųjų suole. Klaipėdos apylinkės teismui perduota buvusio organizacijos „Būkime vieningi“ vadovo Vaido Lekstučio baudžiamoji byla.

Rusiją šlovinančiam V.Lekstučiui gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.<br>„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr.
Rusiją šlovinančiam V.Lekstučiui gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.<br>„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 29, 2016, 4:46 PM, atnaujinta Apr 16, 2017, 8:26 PM

Klaipėdos rajono gyventojas yra kaltinamas neapykantos kurstymu.

V.Lekstutis bus teisiamas dėl savo pasisakymų socialiniame tinklalapyje „Facebook“, kuriame jis ne tik garbina Rusiją bei jos prezidentą Vladimirą Putiną, bet ir pateisina Rusijos okupaciją ir žmonių trėmimą į Sibirą.

„Lietuva daugelį amžių kenčia nuo visokių užpuolikų. Šimtus metu Lietuva kartu su žemaičiais, rusais, baltarusiais, ir t.t. gynėsi nuo kryžiuočių nešamos iškrypėliškos pasaulėžiūros. Ir štai dabar visiškai aišku, jog Lietuva tapo JAV kolonija.

Ir tuo pat metu daug kas smerkia Rusiją, net Rusiją išvadina teroristine valstybe.

Kodėl nesmerkiami vokiečiai, kurie šimtus metų lietuvių, žemaičių tautas naikino? O tai, kad rusai po Antro pasaulinio karo Vakarų propagandos apšvitintus vežė į gryną orą (Sibirą) prasivėdinti, paverčiama kaip baisiausias dalykas. Taip, tai tremtis, buvo ištremta ir daug nekaltų žmonių, kuriuos skundė jų kaimynai ir „draugai“. Gal prablaivėkime ir nustokime sirgti?“, – viename savo komentarų rašė V.Lekstutis.

Kliuvo nuo jo ir itin griežtai prieš Rusiją pasisakantiems konservatoriams ir liberalams.

„Konservatoriams kartu su liberalais būtų laikas pagalvoti apie vieningos partijos pavadinimą, pvz. „Pedofilų, pederastų ir iškrypėlių partija“, – parašė V.Lekstutis.

Šis jo komentaras buvo įvertintas kaip pasityčiojimas iš kitokios seksualinės orientacijos žmonių bei iš politikų, kuriems, skirtingai nei V.Lekstučiui, seksualinės mažumos gyventi netrukdo.

Už neapykantos kurstymą Baudžiamasis kodeksas numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

Netrukus į teisiamųjų suolą turėtų sėsti ir Šiaulių radikalas Žilvinas Razminas bei Kintuose gyvenantis Olegas Titorenka. Ž.Razminui jau yra pareikšti įtarimai dėl antikonstitucinių grupių kūrimo ir dalyvavimo jų veikloje, viešų raginimų pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą bei nesantaikos kurstymo, o O.Titorenkai tik dėl neapykantos kurstymo.

Ikiteisminais tyrimai dėl antikonstitucinės veiklos taip pat yra atliekamas dar šešių Rusijos mylėtojų atžvilgiu – NATO lėktuvus vaikančios Trakuose gyvenančios Mildos Bartašiūnaitės, žurnalistu save vadinančio judėjimo „Vytis“ koordinatoriaus Giedriaus Grabausko, Vilniuje gyvenančių Kazimiero Juraičio, Jaro Valiukėno bei Vilniaus universiteto studentu prisistatančio Kristoferio Voiškos, kuris viešai platintuose vaizdo įrašuose teigė, kad Lietuvoje yra persekiojami kitaminčiai, o su Rusija kariaujančius ukrainiečius vadino fašistais. Priminsime, kad neseniai vienas Rusijos kvieslys jau užsidirbo tai, ką nusipelnė. Rusų Lietuvoje laukęs, komunistu save vadinantis vilnietis Jurijus Subotinas buvo pripažintas kaltu ir nubaustas 1883 eurų bauda.

Baudą J.Subotinas turi sumokėti iki kitų metų sausio 21 dienos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.