Kodėl naikintuvai apskritai pakilo perimti lėktuvo, jei po melagingo pranešimo apie sprogmenį Kaune patikrinus orlaivį nieko nebuvo aptikta ir jam buvo leista pakilti?
Ar reikės sulaikytam įtariamajam susimokėti dėl pakeltų naikintuvų?
Beje, sulaikytas kaunietis savo kaltę atkakliai neigia. Ketvirtadienį vyras dar buvo sulaikytas.
Kodėl pakilo naikintuvai?
Dėl melagingo pranešimo apie lėktuve esančius sprogmenis sulaikytam Kauno rajono gyventojui britai sąskaitos išrašyti greičiausiai negalės. Mat Kauno pareigūnai, patikrinę iš Kauno į Lutoną skrendantį lėktuvą, įsitikino, kad jis – saugus. Kaip britus pasiekė klaidinanti informacija – kol kas neaišku.
Trečiadienio rytą du britų naikintuvai lydėjo „Ryanair“ lėktuvą, skrendantį iš Kauno ir nukreiptą į Stanstedo oro uostą. Buvo pranešta apie „įtartiną paketą“, nutupdytame lėktuve atlikta patikra.
Pranešimas apie sprogmenį buvo gautas dar Kaune. Pareigūnai patikrinę lėktuvą, jokių sprogmenų nerado, todėl lėktuvui buvo leista kilti.
Kas britams pranešė apie tariamą grėsmę, kol kas aiškinamasi. Lietuvos pareigūnai teigia, kad ne jie teikė klaidinančią informaciją.
Trečiadienį Domeikavos seniūnijoje (Kauno r.) sulaikytas vyras, kuris galimai melavo apie sprogmenis, gali lengviau atsikvėpti. Jam britai greičiausiai negalės pareikšti pretenzijų dėl pakeltų naikintuvų.
Bent taip kol kas atrodo Kauno teisėsaugos pareigūnams. „Lėktuvas iš Kauno pakilo saugus. Mes neinformavome britų apie grėsmę. Manau, kad jie negalės išieškoti lėšų iš įtariamojo“, - dėstė vienas tyrimui Kaune artimas šaltinis.
Neigė pranešęs
Preliminariais duomenimis, sulaikytas vyras, gimęs 1993 metais, neigė pranešęs apie sprogmenį. Jis pasinaudojo savo teise būti apklaustas dalyvaujant advokatui. Teisininką jam surado šeimos nariai.
Apklausą pareigūnai planavo atlikti ketvirtadienį popiet. Pirminiais duomenimis, vyrui bus pareikšti įtarimai dėl melagingo pranešimo, kuris sutrikdė valstybinės reikšmės objekto veiklą.
Už tokį nusikaltimą gresia bauda, laisvės apribojimas ar laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Buvo atlikta krata sulaikyto vyro namuose. Pareigūnai analizuoja ir su skambučiu susijusius duomenis. Telefono numeris policijos budėtojų buvo užfiksuotas, jo priklausomybė nustatinėjama.
Pirminiais duomenimis, skambinta iš telefono numerio, įsigyto su išankstinio apmokėjimo kortele.
Prieš apklausą buvo beveik neabejojama, kad jauno vyro nebus prašoma suimti.
Dar rugpjūtį, kai buvo melagingai pranešta apie sprogmenis Kauno oro uoste, teismas netenkino prašymo įtariamąjį suimti. Buvo manoma, kad tą patį teismas pasakytų ir šiuo atveju.
Lydėjo du naikintuvai
Portalas lrytas.lt primena, kad bereikalingas nerimas kilo trečiadienį ryte, kai 6 val. 21 min. Kauno policijai buvo pranešta apie sprogmenį lėktuve, kuris turėjo išskristi apie 7 val. ryto.
Pareigūnai, patikrinę „Ryanair“ lėktuvą Kaunas-Lutonas ir neradę sprogmenų, leido jam kilti. Priartėjusį prie Didžiosios Britanijos jį ėmė lydėti du birtų naikintuvai.
Lėktuvas buvo nukreiptas į kitą Londono oro uostą. Keleiviai buvo išlaipinti be rankinio bagažo, lėktuvo salonas ir jame esantys daiktai buvo dar kartą patikrinti.
Tą pačią dieną popiet Kauno rajone buvo sulaikytas vyras, sukėlęs pareigūnų įtarimus dėl melagingo pranešimo apie sprogmenį.
Iki šiol aiškinamasi, kas britams perdavė klaidinančią informaciją apie lėktuve galimai esantį įtartiną paketą.