Prokuratūra skundžia išteisinamąjį nuosprendį Radviliškio merui A. Čepononiui

 

Radviliškio meras Antanas Čepononis.<br>G.Šiupario nuotr.
Radviliškio meras Antanas Čepononis.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 31, 2017, 11:36 AM, atnaujinta Oct 31, 2017, 11:38 AM

Šiaulių apygardos prokuratūra nesutinka su išteisinamuoju nuosprendžiu Radviliškio merui konservatoriui Antanui Čepononiui ir prašo jį panaikinti.

„Apeliacinis skundas surašytas, pasirašytas ir šiandien turėtų būti perduotas teismui“, – BNS antradienį sakė kaltinimą mero byloje palaikantis Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Andrejus Mirnas.

Skundą dėl išteisinimo nagrinės Lietuvos apeliacinis teismas.

Kaip ir anksčiau, prokuroras prašo pripažinti A. Čepononį kaltu dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo bei skirti daugiau nei 22 tūkst. eurų baudą.

„Sudėtingas nuosprendis, kaip ir pati byla. Aš manau, nepagrįstas išteisinimas. Skiriasi prokuroro ir teismo vertinimas dėl surinktų duomenų, nesutampa pozicijos“, – BNS sakė A. Mirnas.

Nuosprendį dėl A. Čepononio Šiaulių apygardos teismas paskelbė spalio 12 dieną.

Meras kaltu niekada neprisipažino. Politiką prokuratūra kaltina, kad jis piktnaudžiavo tarnyba bei sukurstė kitus asmenis piktnaudžiauti tarnyba, klastoti dokumentus, susijusius su kai kurių pastatų rekonstrukcija. Įtarimai jam buvo pateikti dar 2011 metų gruodį.

„Nepavyko įrodyti, kad jis (A. Čepononis – BNS) apskritai dalyvavo šioje nusikalstamoje veikloje“, – BNS sakė teismo atstovas Vytautas Jončas.

Bylą nagrinėjant teisme prokuroras pateikė naują kaltinimą, nebeliko asmenų veikimo organizuotoje grupėje.

Byloje kaltinimai iš viso buvo pateikti devyniems fiziniams ir vienam juridiniam asmeniui. Prokuroras nuosprendį skundžia tik dėl A. Čepononio išteisinimo.

Bylos duomenimis, vieną iš Radviliškio miesto kultūros centro pastatų rekonstrukcijos bei Radviliškio rajono Šaukoto Švč. Trejybės bažnyčios restauravimo darbų konkursus laimėjo finansinių problemų turėjusi bendrovė. Jos akcininkai Aloyzas Juodis ir Gintaras Žilėnas buvo ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai, turėję kontroliuoti šį juridinį asmenį.

Prokurorai siekė įrodyti, kad minėtų objektų rekonstrukcijos bei restauravimo dokumentuose kaip įvykdyti buvo nurodyti darbai už bendrą 340 tūkst. litų (apie 100 tūkst. eurų) sumą, ji dalimis pervesta į bendrovės sąskaitą remiantis šiais dokumentais, tačiau tuo metu iš tiesų darbai nebuvo atlikti, nes bendrovė neturėjo apyvartinių lėšų jiems vykdyti.

Taip pat nustatyta, kad įgyvendinant Radviliškio miesto Eibariškių gyvenamųjų namų kvartalo Obelėlės gatvės rekonstravimo darbų projektą, į kitos įmonės, kurios akcininku taip pat buvo tuometinis Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys G. Žilėnas, sąskaitą Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšos pervestos neteisėtai, nes savivaldybė tai padarė dar negavusi į specialiai atidarytą sąskaitą tam skirtų lėšų iš projektą finansavusių ES struktūrinių fondų.

Ši baudžiamoji byla teismui perduota 2014 metų balandį, o pradėta nagrinėti kitų metų birželį. Prieš tai ji kelis kartus atidėta dėl advokatų užimtumo ar kaltinamųjų ligos.

Autorė: Ingrida Steniulienė

politika@bns.lt, +370 5 205 8532 - Lietuvos naujienų skyrius 311120

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: I. Šimonytės ir D. Tusko komentarai po susitikimo