Bendrąjį pagalbos centrą terorizavusiam kauniečiui – pluoštas protokolų

Kiek daugiau negu per keturis mėnesius net 23 kartus be jokios priežasties Bendrojo pagalbos centro (BPC) telefonu skambinusiam 30 metų kauniečiui gresia rimti nelamonumai. 

 BPC darbuotojams tenka išgirsti ir melagingų pranešimų.<br> R.Danisevičiaus nuotr.
 BPC darbuotojams tenka išgirsti ir melagingų pranešimų.<br> R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 29, 2018, 2:56 PM, atnaujinta Jan 29, 2018, 3:05 PM

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnai nori perspėti gyventojus apie gresiančias didžiules pinigines baudas už melagingus skambučius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Kauno apskr. VPK Kauno miesto Panemunės policijos komisariate gautas BPC raštas, kuriame teigiama, kad praėjusiais metais, nuo rugpjūčio 5 iki gruodžio 12 dienos jų centre buvo užregistruoti net 23 skambučiai iš vieno telefono abonento numerio, trys iš jų – vieną ir tą pačią gruodžio 12-ąją. 

Nustatyta, kad į bendrąjį pagalbos centrą skambinęs asmuo kelis kartus pranešė melagingą informaciją apie nebūtą įvykį - esą jis išleidžiamas iš ligoninės po nosies operacijos, turi peilį ir gali būti pavojingus. Vyras plūdosi necenzūriniais žodžiais, įžeidinėjo BPC darbuotojus ir policijos pareigūnus, grasino. 

Minėtam asmeniui už neteisėtą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 493 str., už bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą, specialiųjų tarnybų iškvietimą, žinant, kad pagalba nereikalinga, iš viso buvo surašyta 10 administracinių nusižengimų protokolų bei paskirtos nuobaudos.

Vyro visais atvejais pasiteiravus, ar jam reikalinga pagalba, šis atsisakydavo, teigdavo, jog jokios pagalbos jam nereikia ir, pavyzdžiui, prašydavo parvežti namo, arba paskambinęs tiesiog tylėdavo ir nieko nesakydavo.

Per praėjusius metus Kauno apskr. VPK Kauno miesto Panemunės policijos komisariate dar 7 asmenims buvo surašyti administracinių nusižengimų protokolai už skambinimą į bendrąjį pagalbos centrą sąmoningai suprantant, kad nėra jokio pagalbos poreikio ir taip trukdoma tarnybų veikla. Vienas asmuo bendruoju pagalbos telefonu skambino 10 kartų. 

Pareigūnai primena, kad už bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 493 str. gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų; už priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia bauda nuo 200 iki 2 000 eurų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.