Teismo posėdis dėl savo šeimos budelio atidedamas, procesas vyks be jo

Kauno apygardos teisme antradienį planuotas keturių šeimos narių sušaudymu įtariamo 27 metų Egidijaus Anupraičio bylos posėdis bus atidėtas dėl jo advokato atostogų. Gynėjo atostogos baigsis gegužės 14 dieną, tad bus atidėtas ir penktadienį numatytas posėdis.

 M.Patašiaus nuotr.
 M.Patašiaus nuotr.
 Teismo posėdis dėl keturių šeimos narių sušaudymo įtariamo E.Anupraičio bus atidėtas.<br> M.Patašiaus nuotr.
 Teismo posėdis dėl keturių šeimos narių sušaudymo įtariamo E.Anupraičio bus atidėtas.<br> M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 8, 2018, 11:35 AM, atnaujinta May 8, 2018, 11:37 AM

Antradienį teisėjų kolegija paskirs kelis posėdžius, kurie turėtų įvykti gegužės pabaigoje ir birželį.

Teismo procesas įvyks nepaisant to, kad jaunuolis yra pripažintas nepakaltinamu,.

Bus apklausiami bylos dalyviai – liudininkai, nukentėjusieji, ekspertai, aptariamos aplinkybės, vertinami įrodymai. E.Anupraitis teismo posėdžiuose nedalyvaus.

Teismas spręs, ar savo tėvų, močiutės ir dėdės nužudymu įtariamas jaunuolis įvykdė kraupų nusikaltimą.

Taip pat iškart bus sprendžiama, kokias priverčiamąsias medicinos priemones skirti E.Anupraičiui.

Beveik neabejojama, kad jis ir toliau bus gydomas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje.

Kalėjime jaunuolis galėtų atsidurti tik tokiu atveju, jei medikai pakeistų savo išvadą dėl nepakaltinamumo.

Slapstėsi viešbutyje

Naujienų portalas lrytas.lt sužinojo, ką jis veikė po kraupaus nusikaltimo, įvykdyto beveik prieš metus. Išaiškėjo, kad jis ketino sprukti į užsienį, buvo nusipirkęs autobuso bilietą į kitą valstybę, o laukdamas reiso, nakvojo viename Marijampolės viešbučių.

2017 metų kovo 25-ąją arba 26-ją šūviais į galvą, krūtinę ir kitas kūno vietas Gaižėnų kaime (Kauno r.) buvo sušaudyti kartu su E.Anupraičiu gyvenę šeimos nariai – jo 74 metų močiutė Genė Anupraitienė, 49 metų tėvas Gintaras Anupraitis, 48 metų motina Anžela Anupraitienė ir tėvo brolis 37 metų Nerijus Anupraitis.

Gyvas po šūvių serijos liko tik E.Anupraičio senelis 80-metis Gediminas Anupraitis, kuriam užpuolikas peršovė kojas. Pensininkas vienintelis matė kraupų nusikaltimą, tačiau pareigūnams papasakoti apie jį nepajėgė.

Kovo 27 dieną negyvus artimuosius rado jaunesnioji E.Anupraičio sesuo. Kaune stidijuojančią merginą kamavo negera nuojauta. Šeimos nariams neatsakius į skambučius, ji nuvyko į Kauno rajone esančią sodybą ir pamatė namo viduje kraupų vaizdą.

E.Anupraitį policija sulaikė kovo 28-ąją prie Marijampolės autobusų stoties. Jau turėjo bilietą Surengęs šiurpias žudynes, E.Anupraitis planavo bėgti į užsienį.

Naktį iš kovo 27-osios į 28-ąją jis praleido Marijampolės viešbutyje, pateikęs tikrus savo dokumentus. Vaikinas tuo metu jau buvo nusipirkęs bilietą į vieną užsienio šalių.

Viešbučio darbuotojai neatpažino jaunuolio, nes apie nusikaltimą buvo paskelbta tik prieš parą. Neprognozuojamo būdo vaikinas tuo metu visą laiką vaikščiojo su ginklu ir kėlė pavojų aplinkiniams.

Kurį laiką jis leido įvairių miestų autobusų stotyse. Marijampolę jis pasiekė tarpmiestiniu autobusu.

Kai praeiviai pagaliau atpažino E.Anupraitį iš žiniasklaidoje išplatintų nuotraukų ir pranešė Marijampolėje patruliavusiems pareigūnams, nuo nusikaltimo jau buvo praėjusios dvi arba trys paros.

Iš pradžių buvo įtariama, kad šeimą iššaudęs vaikinas pasitraukė iš gyvenimo – buvo išieškotos jo namų apylinkės, patikrintas ir sodybos šulinys.

Kaip tik tikrinant šulinį, E.Anupraitis buvo sučiuptas Marijampolėje.

Vienintelis liudininkas mirė

Prokuratūrai nekyla abejonių, jog žudynes surengė E.Anupraitis, nors pastarasis tai neigė.

Vienintelis gyvas liko jo senelis, bet pareigūnams jis nepajėgė atskleisti tiesos. Manoma, jog patirtas stresas aptemdė senoliui protą – iki pat mirties jis nesuvokė, kas atsitiko.

Iš pradžių pensininkas buvo gydomas Kauno klinikose, o vėliau perkeltas į Vilkijos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę – liepos pradžioje jo gyvybė užgeso.

Puikiais pažymiais mokyklą baigęs E.Anupraitis įstojo į Liverpulio universitetą, jame studijavo chemiją ir nanotechnologijas. Motyvo paslaptis Pedagogai vaikinui prognozavo puikią ateitį, bet praėjusiais metais grįžęs į Lietuvą jis gerai mokamo, įdomaus darbo nesusirado.

Vaikinas įsigijo pistoletą ir įsidarbino privačioje saugos tarnyboje apsaugininku.

Dėl jo psichinės būklės nekilo abejonių nei artimiesiems, nei darbdaviui, nei leidimą ginklui išdavusiai institucijai.

Po nusikaltimo parodymus davė daugybė žmonių – giminaičių, bendradarbių, kaimynų, mokslo draugų. Buvo įtariama, kad vaikinas šeimoje patyrė fizinį ir psichologinį smurtą.

Apie tai kalbėjo ir buvusi E.Anupraičio bendraklasė. Esą kartą vaikiną tėvas sumušė už tai, kad jis pavėlavo į autobusą, – ant skruosto buvo matyti mėlynė.

Tačiau rimtesnių įrodymų apie smurtą šeimoje nebuvo surinkta.

Pripažintas nepakaltinamu

Tyrimo metu išaiškėjo, kad jaunuolis negali būti teisiamas.

Medicinos ekspertams pripažinus jaunuolį nepakaltinamu, jis nebus teisiamas, nebent ateityje pagerėtų jo sveikatos būklė.

Nustatyta, kad vaikinas serga lėtiniu psichikos sutrikimu. Šiuo metu ligos forma išlieka pakankamai sunki.

Manoma, E.Anupraičio laukia ilgas gydymas psichiatrijos ligoninėje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.