Nužudyto kompozitoriaus artimieji: nuosprendis turi būti paliktas galioti

Prieš daugiau nei ketverius metus nužudyto kompozitoriaus Tomo Dobrovolskio artimieji prašo palikti galioti ankstesnius teismų sprendimus šioje byloje.

Kaltu dėl žinomo kompozitoriaus ir perkusininko mirties pripažintas ir kalėti dešimt metų nuteistas Karolis Pociūnas jau atlieka laisvės atėmimo bausmę.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Kaltu dėl žinomo kompozitoriaus ir perkusininko mirties pripažintas ir kalėti dešimt metų nuteistas Karolis Pociūnas jau atlieka laisvės atėmimo bausmę.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 29, 2019, 1:00 PM, atnaujinta Jan 29, 2019, 1:03 PM

„Noriu, kad būtų įvykdytas teisingumas, kurio mes laukėme, mes taip ilgai kankinamės“, – per Aukščiausiojo Teismo posėdį antradienį sakė nužudytojo mama Angelė Šakalienė.

Kaltu dėl žinomo kompozitoriaus ir perkusininko mirties pripažintas ir kalėti dešimt metų nuteistas Karolis Pociūnas jau atlieka laisvės atėmimo bausmę, tačiau parašė skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Trijų teisėjų kolegija galutinį ir neskundžiamą sprendimą skelbs kovo 12 dieną.

Į teismo posėdį pristatytas K. Pociūnas kaip ir anksčiau tikino neprisidėjęs prie kompozitoriaus žūties.

„Rankos pakeltos, kumščiai, bet aš nesu žudikas“, – sakė jis. Jo advokato skunde teigiama, kad anksčiau bylą nagrinėję teismai pažeidė jo teisę į gynybą, jis neteisingai nuteistas už nužudymą, nėra įrodymų, kad būtent jis nužudė T. Dobrovolskį.

Jo advokatas Arūnas Abraitis Aukščiausiojo Teismo teisėjams sakė, kad nuo jų sprendimo priklausys, ar geras pavyzdys ši byla, ar ne.

„Nėra nustatyti asmenys, kurie tai padarė. Įvykio vietoje anksčiau buvo raginamas dirbti tris keturias paras, kol rasi įrankį, dabar jis pragulėjo savaitę. Nėra nė vieno tiesioginio įrodymo“, – kalbėjo advokatas A. Abraitis, anksčiau dirbęs teisėsaugos pareigūnu. Kompozitorius buvo sunkiai sužalotas skėčiu ir nuo jo patirto sužalojimo mirė ligoninėje. Nusikaltimo įkaltis vėliau buvo rastas atsitiktinio asmens.

Tuo metu nužudytojo motina A. Šakalienė priminė, kad pirmosios instancijos teismas milimetrų ir centimetrų tikslumu nustatė, kad šalia jos sūnaus stovėjo trys jaunuoliai.

„Jie paliko kraujo klane mano sūnų ir nuėjo gerti į kitą restoraną. Jeigu K. Pociūnas nenužudė, tada tegu jis pasako, kas nužudė mano sūnų. Jis sako, kad nekaltas. Aš nežinau aš ne Dievas, bet mano sūnus nužudytas, ir mes kankinamės ketverius metus. Mano sūnus stovėjo Vingių gatvėje su šunimi ir bokalu ir niekam nieko blogo nepadarė. Jų pozicija, kad jie nieko nepadarė, mane stebina“, – per posėdį kalbėjo nukentėjusioji.

Nužudytojo našlė Akvilė Dobrovolskė teigė, kad įstatymai gali būti netobuli, bet jie turi tarnauti teisingumui.

Generalinės prokuratūros prokurorė Rima Kriščiūnaitė sakė, kad visi kasaciniai skundai nepagrįsti ir neturėtų būti tenkinami.

„Apeliacinis teismas tinkamai išnagrinėjo K. Pociūno skundą ir motyvuotai atmetė, K. Pociūno kaltės klausimas išspręstas teisingai“, – sakė ji.

Pernai Liepos 5 dieną Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti Vilniaus apygardos teismo paskelbtą nuosprendį kompozitoriaus nužudymo ir dar dviejų vyrų sužalojimo byloje. Dar keli jaunuoliai buvo nuteisti dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir kitų nusikaltimų.

Nuosprendis paliktas galioti be jokių pakeitimų, tada buvo atmesti aštuoni apeliaciniai skundai. Konstatuota, kad pirmos instancijos teismas labai išsamiai išnagrinėjo visas bylos aplinkybes.

2017 metų gruodžio 22 dieną Vilniaus apygardos teismas dėl kompozitoriaus T. Dobrovolskio nužudymo, kito asmens sužalojimo ir viešosios tvarkos pažeidimo kaltu pripažino tuomet 24 metų studentą K. Pociūną. Jam skirta dešimties metų laisvės atėmimo bausmė. Iš K. Pociūno nužudytojo artimiesiems priteista atlyginti per 100 tūkst. eurų žalą.

Apygardos teismas konstatavo, kad lauke prie baro K. Pociūnas atėmė iš kito baro lankytojo skėtį, jį išlaužė, skėčiu suduota niekur nesikišančiam ir jokiame konflikte nedalyvavusiam T. Dobrovolskiui. Kaltinant nužudymu teismui buvo perduoti dar du jaunuoliai – Skirmantas Jankauskas ir Audrius Šalna. Dėl šio kaltinimo abu išteisinti.

T. Dobrovolskis nužudytas 2014-ųjų gruodžio 23-osios vakarą bare Vilniuje, Vingrių gatvėje, tarp lankytojų kilus konfliktui dėl požiūrio į Rusijos prezidentą. Pati auka į diskusijas dėl politikos nesikišo.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.