Prokuratūra prašo iki gyvos galvos įkalinti nužudymų byloje nuteistus jaunus vyrus

Vilniaus apygardos prokuratūra prašo iki gyvos galvos įkalinti du nuteistuosius sargo ir praeivio nužudymo byloje.

 Prokuratūra prašo iki gyvos galvos įkalinti nužudymų byloje nuteistus jaunus vyrus.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
 Prokuratūra prašo iki gyvos galvos įkalinti nužudymų byloje nuteistus jaunus vyrus.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 8, 2019, 3:08 PM, atnaujinta Apr 8, 2019, 3:51 PM

Sargą Trakų rajone sumaniusiam nužudyti Tautvydui Pučiui Vilniaus apygardos teismas skyrė 18 metų. Nors pats jaunuolis neatliko smurtinių veiksmų, bet suplanavo nusikaltimą ir sukurstė bendrus.

21 metų Aurimas Jaruševičius pripažintas dalyvavęs nužudant du vyrus Trakų rajone ir Alytuje, jis nuteistas kalėti 20 metų.

Valstybės kaltintojas šioje byloje Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Tomas Čepelionis BNS sakė, kad pateikė skundą Apeliaciniam teismui dėl griežtesnės bausmės – įkalinimo iki gyvos galvos paskyrimo T. Pučiui ir A. Jaruševičiui.

Prokuratūra A. Jaruševičių ir T. Putį kaltino organizavus miško pirkėjo nužudymą. Jis buvo įviliotas į mišką dėl tariamo miško pirkimo. Tačiau nužudyti šio vyro užpuolikas neišdrįso.

Teismas A. Jaruševičų ir T. Putį dėl šio planuoto nusikaltimo išteisino. Nenužudžius miško pirkėjo, tas pats peilis kitą dieną buvo panaudotas sargo nužudymui Trakų rajone.

Prokuroras tai pat skundžia teismo sprendimą toje pačioje byloje išteisinti asmenis dėl pasikėsinimo nužudyti miško pirkėją.

Skundžiamas ir nepilnametės išteisinimas dėl nepranešimo apie nusikaltimą. Kovo 8 dieną nuosprendį paskelbęs Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad mergina apie nusikaltimą sužinojo vakare, o įtariamieji jau buvo sulaikyti kitą dieną.

Šioje nužudymų byloje kaltu pripažintas ir kalėti nuteistas nepilnametis – 17-mečiui skirta dešimties metų laisvės atėmimo bausmė. Tai didžiausia bausmė, kokia Lietuvoje įstatymas numato nusikaltusiems nepilnamečiams. Teismas nustatė, kad nepilnametis, kaip ir kiti jo bendrai, nusikaltimus įvykdė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Bylos duomenimis, pernai sausį nužudyti statybvietėje dirbusį sargą M. Siniavskį sumanė T. Putys. 23 metų jaunuolis anksčiau mėnesį dirbo ekskavatorininku aikštelėje, kur buvo užpultas sargas. Užpuolimas suplanuotas siekiant pagrobti degalus ir daiktus.

T. Putys išviliojo sargą į lauką ir tada davė ženklą bendrams. Čia sargas sulaukė smūgių, paskui badytas peiliu, jam perpjauta gerklė.

Nusikaltimo metu pagrobta 70 litrų kuro, sargo rankinė su daiktais ir dokumentais, medžioklinis peilis, telefonas, žieminė striukė – iš viso turto už 432 eurus.

Paskui jaunuoliai įdėjo sargo kūną automobilį ir nuvežė į Varėnos rajone esantį mišką, kur padegė mašiną ir išmetė nusikaltimo įrankiu tapusį peilį.

„M. Siniavskio nužudymas buvo suplanuotas, pasirengta, įvykdytas ciniškai ir be gailesčio“, – sakė teisėja Virginija Liudvinavičienė.

Išaiškėjus M. Siniavskio nužudymo aplinkybėms ir sulaikius įtariamuosius, išaiškintas ir kitas anksčiau įvykdytas nužudymas Alytuje.

Alytiškis Zenonas Merkevičius ieškotas nuo 2017 metų lapkričio 10 dienos, žiniasklaidoje skelbtos jo nuotraukos. Vyro lavonas su durtinėmis juosmens ir šlaunies žaizdomis aptiktas pernai sausio 10 dieną Alytuje, Pabalių gatvėje, krūmuose.

57 metų neįgalų vyrą jaunuoliai pargriovė ant žemės, paskui badė peiliu. Teismo vertinimu, jie itin žiauriai iš chuliganiškų paskatų nužudė bejėgiškos būklės žmogų.

Teismo nuosprendžiu su bendrininkais sargą nužudęs T. Putys kalės 18 metų. Pasak teismo, nors pats jaunuolis neatliko smurtinių veiksmų, bet suplanavo nusikaltimą ir sukurstė bendrus.

21 metų A. Jaruševičius pripažintas dalyvavęs nužudant abu vyrus, jis kalės 20 metų.

„Pavojingas ir ciniškas, negerbia teisės į gyvybę, visus nusikaltimus padarė neblaivus, du kartus teistas“, – sakė teisėja V. Liudvinavičienė.

Viename nužudyme dalyvavusiam 26 metų Aivarui Gudelioniui skirta pusdevintų metų laisvės atėmimo bausmė.

Byloje minėtas dar vienas epizodas – rengimasis nužudyti miško pirkėją, įviliojant jį į mišką dėl tariamo miško pirkimo. Tačiau kaltinamieji dėl to buvo išteisinti.

Nuosprendį Lietuvos apeliaciniam teismui taip pat skundžia už nužudymą nuteistas 17-metis, T. Putys ir A. Gudelionis. Apeliacinį skundą parašė ir nukentėjusiaisiais pripažinti nužudyto sargo artimieji.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.