Įtariamųjų pinigus pasisavinusiai pareigūnei – kaltinamųjų suolas

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Giedrius Tarasevičius surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnė J.T. kaltinama svetimo turto pasisavinimu, piktnaudžiavimu siekiant asmeninės turtinės naudos ir dokumento suklastojimu. Šiuo metu ji yra nušalinta nuo pareigų.

Pareigūnė kaltinama svetimo turto pasisavinimu, piktnaudžiavimu siekiant asmeninės turtinės naudos ir dokumento suklastojimu.<br>Lietuvos Respublikos prokuratūros nuotr.
Pareigūnė kaltinama svetimo turto pasisavinimu, piktnaudžiavimu siekiant asmeninės turtinės naudos ir dokumento suklastojimu.<br>Lietuvos Respublikos prokuratūros nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 12, 2019, 9:44 AM

Kaip informavo Lietuvos Respublikos prokuratūra, ikiteisminio tyrimo duomenimis, Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto Pirmojo policijos komisariato vyresnioji tyrėja J.T., 2016 metais atlikdama vieną iš jai pavestų ikiteisminių tyrimų, savo žinioje turėjo iš įtariamo asmens paimtus 4 tūkst. 456 eurus.

Pažeisdama teisės aktų reikalavimus, šių pinigų ji be jokių objektyvių ir pateisinamų priežasčių neperdavė saugoti Vilniaus apskrities VPK Materialinio aprūpinimo poskyriui, bet, remiantis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, juos pasisavino.

J.T. tyčia ignoravo teisės aktų reikalavimus, kad daiktiniai įrodymai – pinigai – turi būti saugomi policijos įstaigos finansų padalinio kasoje arba kitoje tam pritaikytoje vietoje.

Siekdama nuslėpti ikiteisminiam tyrimui reikšmingų pinigų pasisavinimo faktą, J.T. į pranešimą apie tyrimo eigą įrašė žinomai melagingus duomenis, kad 4 tūkst. 456 eurai yra perduoti Vilniaus apskrities VPK Materialinio aprūpinimo poskyriui, pranešimą pasirašė elektroniniu parašu.

Taip suklastojusi tikrą dokumentą ir pateikusi jį kartu su baudžiamąja byla, J.T. suklaidino ikiteisminiam tyrimui vadovavusį prokurorą ir bylą nagrinėjusį teismą.

„Pasisavindama jos žinioje buvusius įtariamojo pinigus, J.T. šiam asmeniui padarė turtinę žalą, nes sąmoningai neteisėtais veiksmais užkirto galimybę bent dalį įtariamojo padarytos žalos atlyginti iš jo paimtais pinigais.

Nors fiziniam asmeniui padaryta žala nesiekia 250 MGL, tačiau, atsižvelgiant į ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis apie įtariamojo, iš kurio paimti pinigai galimai buvo pasisavinti, turtinę padėtį, jam padaryta žala vertinama kaip didelė.

Dėl tokio J.T. elgesio didelę neturtinio pobūdžio žalą patyrė ir valstybė, nes J.T., būdama valstybės pareigūne, privalančia užtikrinti visuomenės saugumą ir viešąją tvarką, pati veikė nusikalstamai, priešingais tarnybai ir savanaudiškais interesais, tuo diskredituodama policijos pareigūno vardą ir sumenkindama policijos autoritetą,“ – teigė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras Giedrius Tarasevičius.

Teismui perduotoje baudžiamojoje byloje J.T. kaltinama ir dėl piktnaudžiavimo pasisavinant 133 eurus, paimtus iš kito įtariamojo kitame ikiteisminiame tyrime, kurio atlikimas taip pat buvo jai pavestas.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui. Už nušalintos nuo pareigų tyrėjos padarytas nusikalstamas veikas baudžiamasis įstatymas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki septynerių metų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.