Organizuota grupė už senyvo amžiaus vyro pagrobimą sės į kaltinamųjų suolą

Klaipėdos apygardos prokuratūroje kaltinamuoju aktu baigtas didelio atgarsio visuomenėje sulaukęs ikiteisminis tyrimas, kuriame kaltinimai dėl senyvo amžiaus klaipėdiečio apiplėšimo ir kitų nusikalstamų veikų darymo yra pareikšti 8 asmenims.

Organizuota grupė už senyvo amžiaus vyro pagrobimą sės į kaltinamųjų suolą.<br>Prokuratūros nuotr.
Organizuota grupė už senyvo amžiaus vyro pagrobimą sės į kaltinamųjų suolą.<br>Prokuratūros nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 10, 2019, 3:00 PM

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 28 metų jau 4 kartus teistas jaunuolis subūrė organizuotą grupę nusikaltimams daryti. Drauge su savo bendrais, kaip įtariama, pasiskirstę vaidmenimis ir sudarę nusikalstamų veikų planą, visų pirma ėmė rinkti duomenis apie nukentėjusiojo gyvenamąją vietą, kokiu telefono numeriu jis naudojasi, su kuo gyvena, kokio amžiaus ir sveikatos yra.

Nukentėjusiuoju buvo pasirinktas senyvo amžiaus, prasto regėjimo, vienas gyvenantis klaipėdietis.

Bylos duomenimis, kaltinamieji suplanavo imituoti eismo įvykį, automobiliu kliudyti senolį, sutrikdyti jo sveikatą ir pagrobti vyro namų raktą, na o vėliau jį apiplėšti. Organizuotos grupės nariai veikė pagal planą, 2018 m. liepą automobiliu kliudė nukentėjusįjį, sutrikdė jo sveikatą, tačiau namų rakto jiems paimti nepavyko, mat į įvykio vietą atvyko pareigūnai.

Tačiau minties pagrobti iš senolio pinigus kaltinamieji neatsisakė. Vėl, kaip įtariama, pasiskirstė vaidmenimis ir sudarė nusikalstamų veikų planą.

Bylos duomenimis, organizuotos grupės vadovas parūpino priemones nusikalstamai veikai daryti – antrankius, ginklą, tam, kad įtikintų senyvo amžiaus klaipėdietį, jog jie esą policijos pareigūnai, o panaudojus įrankius, galėtų atimti nukentėjusiajam galimybę priešintis.

Ikiteisminio tyrimo duomenų visuma leidžia pagrįstai įtarti, kad vos po poros dienų po imituoto eismo įvykio, paskambinę senoliui ir išvilioję jį iš namų, kaltinamieji uždėjo jam antrankius, įsisodino į automobilį ir paėmė nukentėjusiojo namų raktą. Kol kiti bendrai įsibraus į klaipėdiečio namus ir pagrobs ten esantį turtą, senolis buvo išvežtas iš miesto.

Kaltinamieji, bylos duomenimis iš nukentėjusiojo buto paėmė tik vyrui priklausančią banko kortelę ant kurios buvo užrašytas ir PIN kodas, tačiau išgryninti pavyko vos 10 eurų. Po nusikalstamos veikos kaltinamieji vyrą parvežė į miestą, šiam nematant įkišo namų raktus ir paleido.

Kaip įtariama, manydami, kad nukentėjusysis turi daugiau nei 10 eurų, pasiskirstę vaidmenimis ir sukūrę planą, pernai metų rugpjūtį kaltinamieji apgaule ir vėl senyvo amžiaus klaipėdietį išviliojo iš namų ir įsisodino į automobilį. Tačiau šį kartą, kaip įariama, nukentėjusysis buvo smaugtas, jam į burną sušvirkšta skysčio.

Bylos duomenimis, senolis buvo apsvaigintas, nuvežtas už miesto ir paliktas gulėti ant žemės. Paėmę jo namų raktą, kiti organizuotos grupės nariai nuvykę į klaipėdiečio namus, kaip įtariama, pagrobė 32 tūkstančius 500 eurų grynųjų pinigų ir aštuonis butelius alkoholinių gėrimų.

Organizuotos grupės nariams kaltinimai pareikšti dėl neteisėto laisvės atėmimo, plėšimų, mokėjimo kortelės pagrobimo, jos panaudojimo, asmens dokumento pagrobimo, valstybės tarnautojo vardo pasisavinimo, sukčiavimų, netikrų pinigų įgijimo, laikymo ir realizavimo ir kitų nusikalstamų veikų.

Na, o nusikalstamos grupuotės vadovas taip pat kaltinamas dar ir dokumentų klastojimu, asmens dokumentų pagrobimu, svetimo turto įgijimu apgaule savo naudai.

Nukentėjusiaisiais šioje byloje be senolio taip pat pripažinti dar 10 asmenų, nukentėjusių nuo nusikaltimus dariusių jaunuolių. Asmenys, kaltinami nusikalstamų veikų padarymu, yra 20–29 metų amžiaus, dauguma jų teisti ne po vieną kartą.

Byla, kurią sudaro 35 tomai, perduota Klaipėdos apylinkės teismui.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.