Apeliacinis teismas nesutiko atverti kalėjimo vartų iki gyvos galvos nuteistam R. Svirbutavičiui

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė nuteistojo Rolando Svirbutavičiaus skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2019 m. liepos 29 d. nutarties, kuria netenkintas pataisos namų teikimas dėl nuteistajam paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės pakeitimo terminuoto laisvės atėmimo bausme.

Apeliacinis teismas nesutiko atverti kalėjimo vartų iki gyvos galvos nuteistam R. Svirbutavičiui.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Apeliacinis teismas nesutiko atverti kalėjimo vartų iki gyvos galvos nuteistam R. Svirbutavičiui.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 5, 2019, 6:15 PM, atnaujinta Sep 5, 2019, 6:20 PM

Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad apygardos teismas teisingai įvertino bylos aplinkybes ir padarė pagrįstą išvadą, jog dar nėra pagrindo nuteistajam paskirtą laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę pakeisti terminuoto laisvės atėmimo bausme.

Kaip rašoma Apeliacinio teismo pranešime, teisėjų kolegija pažymėjo, kad nors šiuo metu nuteistasis ir neturi galiojančių nuobaudų už vidaus tvarkos pažeidimus, tačiau praeityje kai kurie iš pažeidimų buvo padaryti nuteistajam panaudojus smurtą konfliktų sprendimui, o nusikalstama veika, už kurios padarymą asmuo buvo nuteistas, taip pat buvo konfliktinės situacijos sprendimo naudojant smurtą padarinys.

Teismo vertinimu, net ir praėjus daugiau nei 22 metams po nusikalstamos veikos padarymo, nuteistasis vis dar nemoka tinkamai spręsti konfliktinių situacijų, išlieka pakartotinio nusikalstamo elgesio rizika.

Spręsdamas klausimą dėl griežčiausios bausmės sušvelninimo, Lietuvos apeliacinis teismas įvertino ir teigiamus nuteistojo elgesio pokyčius (ryšių su artimaisiais palaikymą, nuteistojo skatinimą už gerą elgesį bausmės atlikimo metu, žalos atlyginimą), tačiau konstatavo, kad šios aplinkybės nėra pakankamos padaryti išvadą, jog šiuo metu jau yra pagrindas nuteistajam laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę pakeisti terminuoto laisvės atėmimo bausme.

Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra neskundžiama ir įsigalioja jos priėmimo dieną.

Pakartotinai nuteistasis dėl laisvės atėmimo iki gyvos galvos pakeitimo galės kreiptis praėjus vieneriems metams nuo Lietuvos apeliacinio teismo nutarties priėmimo dienos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.