Kaltu pripažintas uostamiesčio autotransporto įmonės direktorius, neišmokėjęs bene 2,5 mln. eurų algų

Klaipėdos apylinkės teismas teismo baudžiamuoju įsakymu kaltu pripažino vienos didžiausių uostamiesčio autotransporto įmonės vadovą dėl apgaulingo įmonės apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo. Vyrui skirta beveik 19 tūkst. eurų bauda, kokios ir prašė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Arvydas Navickas.

Kaltu pripažintas uostamiesčio autotransporto įmonės direktorius, neišmokėjęs bene 2,5 mln. eurų algų.<br>LR prokuratūros nuotr.
Kaltu pripažintas uostamiesčio autotransporto įmonės direktorius, neišmokėjęs bene 2,5 mln. eurų algų.<br>LR prokuratūros nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 9, 2019, 2:56 PM

Kaip praneša LR prokuratūra, ikiteisminio tyrimo, kuris buvo pradėtas 2016 metais, duomenimis, įmonės vadovas, siekdamas sumažinti mokėtinus mokesčius valstybei, klastojo įmonės buhalterinius dokumentus, juose įrašydamas didesnes darbuotojams išmokamas sumas, nei jie realiai gaudavo.

Daliai autotransporto įmonės darbuotojų, dirbusių vairuotojais, iš viso nebuvo mokami dienpinigiai, dalis gaudavo mažiau nei jiems priklausė. Tokiu būdu, bylos duomenimis, įmonės vadovas, klastodamas buhalterinius įmonės dokumentus, juose nurodydavo didesnes įmonės patirtas išlaidas, kad valstybei būtų sumokėta mažiau pelno mokesčio.

Bylos duomenimis, taip veikdamas 2014-2016 metais, įmonės vadovas 294 darbuotojams neišmokėjo beveik 2 su puse milijono eurų, o į valstybės biudžetą buvo nesumokėta beveik 357 tūkstančiai eurų pelno mokesčio.

Teismas konstatavo, kad 2014-2016 įmonės apskaita buvo tvarkoma apgaulingai, o Valstybinei mokesčių inspekcijai pateiktose metinėse pelno mokesčio deklaracijose buvo įrašyti neteisingi duomenys apie autotransporto įmonės pelną.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vairuotojams buvo mokamas sutartas atlyginimas, todėl šie įmonės vadovui nereiškė jokių pretenzijų.

Per trejus metus, kuriuos truko ikiteisminis tyrimas, autotransporto įmonės vadovas kaltę pripažino, savanoriškai atlygino padarytą žalą valstybei.

„Prokuratūrai yra žinomas tokia veikla užsiimančių ir vengiančių mokėti mokesčius įmonių veikimo mechanizmas. Galime patikinti, kad ir toliau skirsime reikiamą dėmesį, kad šešėlyje veikiančios įmonės būtų išaiškintos, o į valstybės biudžetą būtų sumokami visi mokėtini mokesčiai“, – teigė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arvydas Navickas.

Teismo baudžiamuoju įsakymu baigiamomis bylomis yra siekiama pagreitinti baudžiamąjį procesą, išvengti dažnai sudėtingo ir brangaus bylinėjimosi aukštesnėse teismų instancijose ir kaip galima greičiau už padarytą nusikalstamą veiką nubausti nusikaltusį asmenį.

Teismo baudžiamojo įsakymo taikymo būtina ir svarbiausia sąlyga – asmuo privalo atlyginti padarytą žalą.

Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.