Radviliškyje sučiupti aistrą vogti automobilius turintys 17-metis ir 18-metis

Kai gegužės 26-osios rytą į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi Radviliškyje, Maironio g., gyvenantis vyras, po nakties gyvenamojo namo kieme neberadęs savo automobilio „Toyota Land Cruiser“, Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai įtarė, kas jį galėjo pavogti, nes vagystės bruožas buvo labai pažįstamas. Pavogtasis automobilis nakčiai buvo paliktas neužrakintas. Jame buvo palikti ir atsarginiai užvedimo rakteliai, automobilio dokumentai, bei piniginė su banko kortelėmis.

 Vogtą automobilį palikę griovyje namo vagišiai parmynė dviračiais.<br> Šiaulių apskrities VPK nuotr.
 Vogtą automobilį palikę griovyje namo vagišiai parmynė dviračiais.<br> Šiaulių apskrities VPK nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 28, 2020, 9:42 AM, atnaujinta May 28, 2020, 9:47 AM

Kaip rašoma Šiaulių apskrities VPK pranešime, pradėjus minėto automobilio vagystės tyrimą, buvo sulaukta pranešimo iš Radviliškio r., Mažulių kaimo. Čia gyvenanti moteris pranešė apie pasikėsinimą pavogti jos automobilį „Opel Astra“, kuris naktį buvo paliktas taip pat neužrakintas.

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai net neabejojo, kad tai bus tų pačių jaunuolių, kurie vasario mėnesį buvo sulaikyti irgi po neužrakintų automobilių vagysčių.

Tada vaikinus naktiniam žygiui ir nuotykiams įkvėpė alkoholis. Prie jo reikalų su teisėsauga jau ir anksčiau turėjusi trijulė prisėdo vasario 27-osios vakare. Degtinę užgerę alumi, vyrukai sėdo ant dviračių ir, jais numynę keletą kilometrų, atsidūrė netoliese esančiame Karčemų kaime.

Tikėdamiesi gero laimikio, jie įsisuko į vieno namo kiemą ir surengė čia tikrą pogromą – buvo išdaužti penkių automobilių stiklai. Ilgapirščiai pasisavino 5 eurus, navigacijos įrenginį, namų raktus, automobilio remonto įrankius. Kadangi laimikis netenkino, įpykusi trijulė užsuko dar ir į netoliese esantį sodo namelį. Jo langai nuo vaikinų smūgių išbyrėjo, vidus buvo smarkiai nuniokotas, daužant į sieną uogienes ir indelius su šaldytomis uogomis.

Po tokio siautėjimo nuotykių ieškotojai sumanė pasivažinėti automobiliu, kurio nė vienas neturėjo. Patikrinę keletą kiemų, viename jų aptiko neužrakintą automobilį „Audi 80“, kurio užvedimo spynelėje kyšojo užvedimo rakteliai. Prie vairo sėdo neblaivus 17-metis, kuris teisės vairuoti net nėra įgijęs.

Kadangi vairuotojas be patirties, tad kelionė greit pasibaigė – Arimaičių kaime automobilis įklimpo. 17-metis kartu su 18-mečiu savo draugu, palikę automobilyje miegantį 29-metį bendrininką, grįžo į Karčemas ir analogišku būdu pasisavino kitą automobilį – „VW Sharan“. Šis namo kieme stovėjo irgi neužrakintas ir su užvedimo rakteliu spynelėje.

Jaunuoliai juo nuvažiavo pasiimti Arimaičių kaime vogtame automobilyje jų laukiančio draugo ir patraukė toliau į gastroles. Tačiau jos vėl netikėtai nutrūko – automobilis užgeso. Nevaliodama jo užvesti, trijulė pėsčiomis grįžo į Karčemas, sėdo ant savo čia paslėptų dviračių ir parmynė į namus.

Netrukus naktiniame žygyje dalyvavusi trijulė buvo sulaikyta. Vaikinai atsidūrė areštinėje, dėl padarytų vagysčių jiems buvo pareikšti įtarimai ir skirta kardomoji priemonė, nesusijusi su laisvės atėmimu.

Tad kai Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai sužinojo apie gegužės 26-osios neužrakintų automobilių vagystes, tiesiai nuvažiavo į Linkaičius pas 17-metį į namus. Vaikinas prisipažino, kad naktį dalyvavo neužrakintų automobilių paieškoje ir jų vagystėje. Tik šįkart dviese, su 18-mečiu savo draugu. Po kelerių valandų policijos pareigūnai sulaikė ir pastarąjį.

Jų naktinio žygio pradžia buvo lygiai tokia pat kaip ir vasarį. Iš pradžių medžių paunksmėje buvo maukiamas alus, po to kilo noras pasivažinėti automobiliu, tad dviračiais išvažiavo ieškoti, kurį automobilį be problemų galima būtų pasisavinti. Radviliškyje suradę nerakintą „Toyota Land Cruiser“, dviračius įkėlė į jį ir pataukė į gastroles.

Prie vairo vėl sėdo teisės vairuoti dar neįgijęs 17-metis. Pabuvoję Šeduvoje, Raudondvaryje, jie sustojo Mažulių kaime esančiame griovyje. Vairavimo įgūdžių neturintis nepilnametis nesuvaldė automobilio ir jis įklimpo griovyje.

Ir vėl vaikinus išgelbėjo jų dviračiai, kuriuos jie vežėsi pavogtuoju „Toyota Land Cruiser“. Palikę automobilį ir dviračiais pavažiavę iki artimiausios Mažulių kaime esančios sodybos bei kieme radę neužrakintą „Opel Astra“, pabandė jį užvesti, tačiau nepavykus to padaryti, jie paliko iš kiemo išstumtą automobilį likimo valiai, sėdo ant dviračių ir parmynė namo į Linkaičius.

Šįkart vėl pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių. Teismas priėmė sprendimą jaunuolius izoliuoti nuo visuomenės. Nepilnametis suimtas dviem, jo draugas – trims mėnesiams.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.