Lietuvos pokerio pasaulyje – skandalas: iš skolų liūno ištraukus bendražygį užvirė mūšis dėl įspūdingos sumos

Iš skolų gabų pokerio žaidėją ištraukę du jo kolegos tikėjosi, kad jis taps auksinius kiaušinius dedančia višta. Bet jau po pirmo didelio laimėjimo vyras dėjo į kojas, o geradariams teisybės tenka ieškoti teismuose.

Dviem Lietuvoje žinomiems pokerio žaidėjams santykius su savo auklėtiniu tenka aiškintis ne prie kortų stalo.<br> lrytas.lt koliažas.
Dviem Lietuvoje žinomiems pokerio žaidėjams santykius su savo auklėtiniu tenka aiškintis ne prie kortų stalo.<br> lrytas.lt koliažas.
Dviem Lietuvoje žinomiems pokerio žaidėjams santykius su savo auklėtiniu tenka aiškintis ne prie kortų stalo.
Dviem Lietuvoje žinomiems pokerio žaidėjams santykius su savo auklėtiniu tenka aiškintis ne prie kortų stalo.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2020-06-10 19:32, atnaujinta 2020-06-11 14:20

Į tokią situaciją pakliuvo vieni geriausių pokerio žaidėjų Lietuvoje – Erikas Laugžemys ir Paulius Vaitiekūnas.

Šiuo metu pagal jų pareiškimą Vilniaus apylinkės prokuratūroje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Įtariama, jog kitas pokerio žaidėjas – Naglis Vitkauskas – galėjo juos apgauti ir pasisavinti 410 tūkstančių eurų.

Tuo pat metu teismuose nagrinėjamas ir lošėjų civilinis ieškinys.

Investavo į talentus

E.Laugžemys ir P.Vaitiekūnas yra profesionalūs žaidėjai, nekart laimėję prestižinius pokerio turnyrus, aplenkę net garsųjį Antaną Guogą.

Prieš porą metų jie abu, įregistravę individualią veiklą, nutarė šiek tiek pakeisti savo veiklą – pradėjo mažiau dalyvauti turnyruose, o pinigus ir žinias investuodavo į perspektyvius lošėjus.

Ypač populiari tapo jų įkurta pokerio stovykla Trakuose – ten išnuomotoje sodyboje susirenka pokerio paslapčių norintys išmokti jaunuoliai.

Bendraminčius geriausi treneriai ne tik moko įvairių pokerio gudrybių – stovyklautojai ir aktyviai sportuoja, taip pat pramogauja.

Viena smagiausių pramogų – rankų lenkimas.

E.Laugžemys, kuris yra buvęs Lietuvos rankų lenkimo čempionas, pažadėdavo įvairių prizų tiems stovyklautojams, kurie rimčiau jam pasipriešins.

Teko ir nusivilti

E.Laugžemys ir P.Vaitiekūnas su talentingiausiais žaidėjais sutardavo, kad apmokės visas jų išlaidas turnyruose, bet po sėkmingo pasirodymo pelną reikėdavo dalytis pusiau.

„Tačiau greitai teko nusivilti, nes kai kurie mūsų parengti žaidėjai, laimėję stambesnę sumą, pasielgdavo nesąžiningai.

Tuomet ėmėme taikyti saugiklius – su kiekvienu jų pasirašydavome oficialias sutartis“, – viename interviu teigė E.Laugžemys, kuris iš profesijos yra gydytojas.

Apmokėjo žaidėjo skolas

Taip šių profesionalų akiratyje atsirado N.Vitkauskas.

Vaikinas iškart išsiskyrė gabumais žaisti pokerį, tačiau buvo įklimpęs į skolas.

E.Laugžemys ir P.Vaitiekūnas apmokėjo jo skolas ir sudarė jungtinės veiklos sutartį.

Pagal šią sutartį pokerio mokyklos įkūrėjai įsipareigojo išmokyti žaidimo paslapčių ir finansuoti N.Vitkausko dalyvavimą turnyruose.

Iš pradžių viskas vyko sklandžiai – N.Vitkauskas sėkmingai pasirodė keliuose ne itin reikšminguose turnyruose ir pelną pasidalydavo su savo mokytojais ir rėmėjais.

Vietoj pinigų – žinutė

Tačiau gabiam auklėtiniui, atrodo, galvą susuko praėjusių metų pabaigoje iškovotas tikras aukso puodas – viename internetiniame turnyre N.Vitkauskas laimėjo 800 tūkstančių eurų.

Pagal sutartį, po šios pergalės jis savo mokytojams turėjo sumokėti 410 tūkstančių eurų, tačiau vietoj to išvyko iš Lietuvos, o visus laimėtus 800 tūkstančių eurų pervedė į savo sąskaitą vienoje Londono finansų įstaigų.

Vietoj jam priklausančių pinigų E.Laugžemys sulaukė tik auklėtinio SMS žinutės: „Sveikas, aš išvykau įgyvendinti savo svajonės, būsiu nepasiekiamas.“

Pranešė, kad sutartį nutrauks

Po šios žinutės E.Laugžemys negalėjo su savo mokiniu susisiekti – jo telefonas buvo išjungtas, jis neatsiliepė į jokius elektroninius laiškus ir žinutes „Skype“ programėlėje. Be to, po pergalės turnyre N.Vitkauskas iškart pasitraukė iš „Viber“ programėlės pokerio grupės.

Kiek vėliau N.Vitkausko draugas teisininkas Adomas Ankstaitis – pokerio profesionalams esą perdavė, kad jokių pinigų jie negaus, o sutartis bus nutraukta.

„Manome, kad būtent šis teisininkas su N.Vitkausku ir sugalvojo planą, kaip nesąžiningai pasisavinti pinigus“, – „Lietuvos rytui“ teigė teisybės teisėsaugos institucijose ieškantys lošėjai.

Nuo komentarų susilaiko

Pats A.Ankstaitis iš pradžių „Lietuvos rytui“ telefonu žadėjo plačiau pakomentuoti ginčą tarp pokerio žaidėjų.

Tačiau vėliau tik trumpai pranešė, jog E.Laugžemio ir P.Vaitiekūno kaltinimai, kad buvo kažkoks planas, kaip pasisavinti pinigus, – visiškas absurdas.

„Nėra jokios sukčiavimo schemos – yra elementarus civilinis ginčas“, – teigė A.Ankstaitis.

Nieko plačiau nenorėjo komentuoti ir oficialus N.Vitkausko advokatas Martynas Kalvelis. Jis pareiškė, kad visus komentarus riboja pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Galiu tik pasakyti, kad mano klientas moka visus pagal Lietuvos įstatymus privalomus mokesčius, nepriklausomai nuo to, kokiu mokėjimo paslaugų teikėju naudojasi“, – teigė M.Kalvelis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.