Po egzekucijos plungiškis buvo paliktas mirti kraujo baloje: žudikas išlemeno atsiprašymą

Daugiau kaip 40 smūgių rankomis, kojomis ir medine lazda kur pakliuvo – šitokias kančias prieš mirtį teko iškęsti 47 metų plungiškiui. Jį talžęs 52 metų Rolandas Dočkus nuteistas kalėti 15 metų.

Ilgam kalėti nuteistas R.Dočkus pripažintas pavojingu recidyvistu.<br>A.Pilaitienės nuotr.
Ilgam kalėti nuteistas R.Dočkus pripažintas pavojingu recidyvistu.<br>A.Pilaitienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2020-10-20 17:30

Kaltinamasis nesiklausė skelbiamo nuosprendžio Klaipėdos apygardos teisme. Per pirmąjį posėdį jis sakė sutinkantis su visais suėmimo pratęsimo terminais ir tikino nenorintis važinėti į uostamiestį iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus.

Anksčiau 12 kartų jau teistas R.Dočkus laisvėje ištvėrė tik kelis mėnesius.

Tragedija Plungėje, Salantų gatvėje, nutiko šįmet balandžio 17-osios vakarą.

Krauju paplūdęs mirusiojo kūnas buvo rastas prie apleisto namelio tarp krūmynų pramoniniame rajone.

Teismo ekspertai nustatė, kad nužudytajam buvo spaustas kaklas, ne mažiau kaip septyniskart trenkta į galvą, tiek pat – į krūtinę ir nugarą, dar apie trisdešimt kartų – į kitas kūno vietas.

Kitą dieną R.Dočkus buvo sulaikytas.

Netrukus rastas ir nusikaltimo įrankis – kruvinas pagalys.

R.Dočkus teisme aiškino, kad sėbras pirmas pradėjo konfliktą: „Jis mane užsipuolė, kodėl neatnešiau išgerti. Tai jis darė nuolat, todėl man jau seniai pyktis kaupėsi. Namelyje gulėjo pagalys apsiginti nuo valkatų – jis porą kartų spėjo juo man suduoti per ranką. Paskui aš jam sudaviau, išsivijau į lauką.

Čia per daug smūgių suskaičiuota, buvo gal iki trisdešimties. Palikau jį gulintį, apklojau, maniau, atsigaus ir pareis namo, bet neparėjo. Gailiuosi, atsiprašau, bet žmogaus nebeprikelsi.“

Nužudytojo brolis ir sesuo neneigė, kad auka turėjo bėdų dėl alkoholio, bet abu jie stengėsi artimam žmogui padėti, vežė jį gydyti nuo priklausomybės, įkalbino dalyvauti Minesotos programoje.

Artimieji teismui buvo pateikę po 35 tūkst. eurų neturtinės žalos ieškinius, tačiau jie patenkinti iš dalies – abiem priteista po 10 tūkstančių eurų. Nuteistasis aiškino tokių pinigų neturintis ir kažin ar kada turėsiantis.

Prieš ketvertą metų jis neteko laisvės dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Tuomet Babrungo slėnyje jis susikirto su likimo draugu dėl tuščios taros ir ranka trenkė jam į veidą, o pargriuvusiam dar spyrė į šoną.

Nukentėjusiajam lūžo kaukolė, kraujas išsiliejo į smegenis.

R.Dočkus Plungės apylinkės teisme aiškino, kad visi, renkantys tuščius butelius, žino savo teritoriją – toks susitarimas. O anas įsibrovė į svetimas valdas.

R.Dočkaus sugyventinė, prieš kurią jis buvo pakėlęs ranką ir nuteistas už smurtą, iš pradžių davė melagingus parodymus – taip bandė apsaugoti gyvenimo draugą nuo belangės.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.