Klaipėdoje siautėjusiai gaujai – teismo žinia, paskutinis lašas buvo išpuolis prieš garsią reperę

Klaipėdiečiai Nedas Ščavinskas ir Kęstas Ruzgys, anksčiau atsipirkę tik paglostymais už daugkartines vagystes iš automobilių, šįkart pasiųsti už grotų. Įžūlių nusikaltėlių auka buvo tapusi ir lietuvių bei sirų kilmės Švedijos reperė Silvana Imam.

Vagystėmis iš automobilių kaltinami klaipėdiečiai teisme slėpė veidus.<br>G.Pilaičio nuotr.
Vagystėmis iš automobilių kaltinami klaipėdiečiai teisme slėpė veidus.<br>G.Pilaičio nuotr.
Švedų reperė S.Imam vagių auka tapo motinos tėvynėje Lietuvoje.
Švedų reperė S.Imam vagių auka tapo motinos tėvynėje Lietuvoje.
Mašinvagiai slėpė savo veidus.<br> G.Pilaičio nuotr.
Mašinvagiai slėpė savo veidus.<br> G.Pilaičio nuotr.
Mašinvagiai slėpė savo veidus.<br> G.Pilaičio nuotr.
Mašinvagiai slėpė savo veidus.<br> G.Pilaičio nuotr.
Išteisintas tik vienas kaltinamasis A.Burdinas.<br> G.Pilaičio nuotr.
Išteisintas tik vienas kaltinamasis A.Burdinas.<br> G.Pilaičio nuotr.
Mašinvagiai slėpė savo veidus.<br> G.Pilaičio nuotr.
Mašinvagiai slėpė savo veidus.<br> G.Pilaičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

Dec 16, 2020, 6:23 AM, atnaujinta Dec 16, 2020, 6:23 AM

Pernai uostamiestyje buvo sulaikyti trys policijai gerai pažįstami vagystėmis iš automobilių įtariami klaipėdiečiai 35 metų N.Ščavinskas, 41-erių K.Ruzgys ir 45 metų Aleksandras Burdinas.

Klaipėdos apskrityje tuo metu užfiksuota nemažai nusikaltimų, kai vagys mikliai atrakindavo automobilius ir pagrobdavo vertingus daiktus nepalikdami akivaizdžių įsilaužimo žymių.

Už svetimo turto grobimą anksčiau tik lygtinėmis bausmėmis atsipirkę klaipėdiečiai vėl sėdo į teisiamųjų suolą.

Jiems pateikti kaltinimai įvairių daiktų, kurių vertė siekia 43 tūkst. eurų, vagystėmis.

K.Ruzgiui skirtos trejų metų, o N.Ščavinskui dvejų metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmės. A.Burdinas išteisintas.

Pavyko išvengti belangės

Trijulė priskiriama intelektualių vagių kategorijai – domėjosi naujausiomis technologijomis.

Per kratas garažuose ir kitose slaptavietėse buvo aptikta ne tiktai pagrobtų daiktų, bet ir skenerių, radijo ryšio stotelių, dažnių slopintuvų, kitokios automobiliams atrakinti pritaikytos įrangos.

Pastarąjį kartą A.Burdinas, K.Ruzgys ir N.Ščavinskas įkliuvo policijai prieš aštuonerius metus dėl dviejų automobilių „Audi A6“ ir „Volkswagen Transporter“ ir svetimų daiktų vagysčių.

Klaipėdos apygardos teismas du vagišius pripažino kaltais ir skyrė lygtines laisvės atėmimo bausmes – nuo dvejų iki pustrečių metų.

A.Burdinas, kurį pareigūnai įvardija kaip gaujos lyderį, tada buvo išteisintas dėl didelės vertės turto bei automobilio vagystės ir paleistas teismo salėje.

Vėl trynė teisiamųjų suolą

Pirštus nusvilę mašinvagiai tapo atsargesni – pakeitę taktiką ėmė grobti ne automobilius, o juose paliktus brangius daiktus: ištuštindavo salonus, bagažines nepalikdami įsilaužimo žymių.

Teisėsaugininkai pastebėjo, kad trijulė kaip ir anksčiau žvalgosi į gatvėse ir kiemuose stovinčius automobilius.

Kai kurie nukentėjusieji, ypač turistai iš užsienio šalių, iš karto net ir nepastebėdavo, jog kažkas buvo įsibrovęs į jų automobilius. Vagims tik to ir reikėjo.

Pradėję akyliau sekti gaują pareigūnai greitai ėmė jai minti ant kulnų ir sulaikė įtariamuosius.

Vėl pasirodę teisme A.Burdinas, N.Ščavinskas ir K.Ruzgys atrodė kaip plėšikai – dangstė veidus kepurėmis, slapstėsi koridorių pakampėmis.

Gauja pakeitė tik braižą

Tai pačiai kompanijai pažerta puokštė kaltinimų, iš kurių aiškėja, kad ji braudavosi į svetimus automobilius net ir tada, kai laisvė dar buvo apribota, – ne naktimis, o dieną.

Vagišiai tykojo į pajūrį atvykusių poilsiautojų, užsienio turistų. Kriminalistams nekilo jokių abejonių, jog atvykėlių turtą iš automobilių grobia itin įgudusi nusikaltėlių gauja.

Per kratas įvairiose vietose atrasta pagrobtų fotoaparatų ir jų objektyvų, filmavimo kamerų, nešiojamųjų kompiuterių, kitokios elektronikos, SIM kortelių, duomenų kaupiklių, knygų skaitytuvų, automobilių žibintų, grotelių, valstybinių numerių, kuprinių.

Trijulė įvardyta kaip organizuota nusikalstama gauja.

Daugiausia kaltinimų prislėgė K.Ruzgį ir N.Ščavinską, A.Burdinas galėjo prisidėti prie penkių vagysčių.

Vagys lauždavosi į kiemuose, aikštelėse, prie prekybos centrų stovinčius automobilius – čiupdavo ir ten paliktus dokumentus, vairuotojų pažymėjimus, pinigus, barzdaskutes, ausines, atminties korteles, geresnius drabužius.

Žaibiškai apvogė ir atlikėją

2017 metų rugpjūtį K.Ruzgys ir N.Ščavinskas apvogė Palangoje viešėjusią garsią lietuvių ir sirų kilmės Švedijos reperę S.Imam ir jos bendrakeleivius.

Iš Žemaitijos kilusi atlikėja buvo atvykusi koncertuoti Zarasuose vykusiame muzikos festivalyje „Galapagai“, rengėsi kurti filmą apie savo turą, ją lydėjo filmavimo grupė su aparatūra. Palangoje jos automobilis „Volkswagen Jetta“ sustojo prie pramogų komplekso HBH. S.Imam nuėjo trumpam pasižvalgyti, o grįžusi pastebėjo, jog bagažinė išplėšta.

Dingo nemažai vertingų daiktų: filmavimo aparatūra, įvairūs priedai, du fotoaparatai, objektyvai, nešiojamasis kompiuteris, koncertinė įranga, kompiuteris, drabužiai.

Apiplėšta dainininkė patirtą žalą įvertino 30 tūkst. eurų.

Mikliai kopijuodavo kodus

Policijos pareigūnai teigė, jog vagys gyvenimo būdo nepakeitę, buvo itin atsargūs, jautė, kad yra stebimi.

Vagysčių braižas daugmaž vienodas – nusižiūrėję prabangesnes mašinas gaujos nariai blaškydavosi po miestą, mėtydavo pėdsakus.

Pas A.Burdiną aptikta užrašų su ilgapirščius sekusių policijos automobilių numeriais.

Prisigretinę prie svetimų automobilių vagys palaukdavo, kol vairuotojas išlips, tuomet skaitmenine įranga nuskenuodavo kodų signalus, įsibraudavo į saloną ir susišluodavo vertingesnius daiktus.

Kartais automobiliai būdavo apvagiami išdaužus durelių langą. N.Ščavinskas apkaltintas taip apiplėšęs uostamiestyje, netoli Sportininkų gatvės, stovėjusį automobilį „Volkswagen Jetta“.

Kaltinamieji įvardyti kaip itin gudrūs ir įžūlus šešėlinio pasaulio veikėjai. Teisme jie pripažino tik dalį kaltinimų, o A.Burdinas viską neigė.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.